PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Kovo 17 d. 12:01

M. Navickienė: socialinis paketas ukrainiečiams nebus niekuo išskirtinis nuo to, kurį gauna Lietuvos žmonės

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


209298

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė aiškina, kad įstatymų paketas, susijęs su pagalba ukrainiečiams, užtikrins žmonėms minimalias garantijas tokias, kokios priklauso ir Lietuvos nepasiturintiems gyventojams. Pasak jos, paketo tikslas yra, kad visi norintys žmonės galėtų gauti tinkamą darbo pasiūlymą ir integruotis į darbo rinką.

„Vakar Vyriausybėje buvo priimtas nutarimas dėl laikinos apsaugos statuso, jis jau įsigaliojo, bet jo pagalba galima tik dalį socialinės pagalbos gauti, tokią kaip išmoką arba kompensacijas už karštą ar šaltą vandenį. Dabartinis socialinis paketas, kuris turėtų būti, tikiuosi, šiandien Seime patvirtintas, jis įjungia ir visą kitą socialinę paramą, tokią kaip vaiko pinigai, laidojimo išmokos, įsikūrimo išmokos ar neįgaliesiems papildomos paslaugos ir kiti socialiniai saugikliai, kurie padės tiems žmonėms tol, kol jie galės integruotis į švietimo sistemą, į darbo rinką ir savimi pasirūpinti”, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė M. Navickienė.

Ministrės teigimu, socialinė parama ukrainiečiams priklauso nuo žmonių poreikio, bet paketas nebus niekuo išskirtinis nuo to, kurį gauna Lietuvos žmonės.

„Nėra vidutinės sumos ukrainiečiui, nes ją būtų per daug sudėtinga apskaičiuoti. Jeigu žmogus yra darbingo amžiaus, galintis dirbti, išleisti vaikus į ugdymo įstaigą, tai tikimės, kad per tris mėnesius žmogui būtų galimybė integruotis į darbo rinką, gauti tinkamą darbo pasiūlymą”, – tikino M. Navickienė.

ELTA primena, kad pabėgėliams iš Ukrainos Lietuvoje bus taikoma laikinoji apsauga. Šį nutarimą Vyriausybė priėmė įgyvendindama Europos Sąjungos Tarybos sprendimą, kuriuo pirmą kartą aktyvuota ES Laikinosios apsaugos direktyva.

Taip pat trečiadienį Vyriausybė pritarė siūlymui užsieniečiams, kuriems suteikta laikinoji apsauga Lietuvoje, dvejus metus netaikyti reikalavimo mokėti valstybinę kalbą norint dirbti darbą, kuriam iki šiol būtina mokėti lietuvių kalbą. Tai suteiks galimybę pradėti dirbti iš Ukrainos atvykusiems mokytojams ir kitų profesijų atstovams.

ELTA