PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2021 m. Rugsėjo 15 d. 18:15

M. Bilius: nestumkime Lietuvos sporto į kampą

Lietuva

Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) vadovas Mindaugas Bilius. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


188060

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas kreipėsi į Seimo narius, ragindamas inicijuoti plačią diskusiją apie šalies sporto ateitį. Paralimpinio čempiono kvietimas parlamentarams nuskambėjo svarbių sprendimų šalies sportui išvakarėse. Ketvirtadienį Seime bus svarstomos įstatymų pataisos, kurios lems, kaip ir iš ko ateityje gyvens Lietuvos sporto organizacijos.

Daugelį metų Lietuvos sportas iš dalies yra finansuojamas iš loterijų, dalį savo pajamų skiriančių paramai. Seime užsimota šią dalį į sportą nukreipti per valstybės biudžetą.

M. Bilius baiminasi chaoso Lietuvos sporte, nes nėra numatyti kriterijai, pagal kuriuos būtų skirstomos valstybės biudžetą pasieksiančios lėšos. Esą pataisos nesuderintos su sporto bendruomene.

„Noriu pabrėžti, kad nesame prieš pataisas. Esame prieš skubotą ir nekokybišką teisėkūrą. Labai keista, kad sporto bendruomenei aktualūs sprendimai yra stumiami buldozeriu, net neišklausius sportininkų – tų žmonių, kuriuos tie sprendimai palies pirmiausiai ir skaudžiausiai.

Raginu Seimo narius inicijuoti plačią diskusiją ir aptarti visus niuansus su sporto organizacijomis, atletais, visa sporto bendruomene. Turime karčios patirties iš 2018 m. sporto reformos, kurios vaisiai – balandžio mėnesį sportininkus pasiekiantys valstybės pinigai ir centų skaičiavimas norint pasamdyti masažuotoją.  

Prašau mūsų parlamentarų: nestumkime Lietuvos sporto į kampą. Sėskime ir viską aptarkime, sukurkime aiškias ir skaidrias taisykles, kaip veiks mūsų sporto finansavimas”, – sakė M. Bilius.

Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento, žinia apie planuojamus pokyčius atskriejo per Tokijo žaidynes, kuriose mūsų šalies sportininkai nuskynė ne vieną skambią pergalę.

„Šios pataisos – lyg žaibas iš giedro dangaus. Vieną akimirką džiaugiesi savo sportininko medaliu, kitą jau suki galvą, kaip tam pačiam sportininkui po kelių mėnesių reikės rengtis kitoms varžyboms.

Sakau drąsiai: jei ne mūsų rėmėjų lėšos, trijų medalių iš Tokijo paralimpinių žaidynių nebūtume atvežę. Dabar bijome, jog tų pinigų neteksime, nes niekas mums neatsako, kas ir pagal kokią tvarką tas lėšas iš biudžeto skirstys. Niekas su mumis nekalba, o tai jau yra nepagarba“, – sakė M. Bilius.

ELTA