Sportas2017 m. Birželio 14 d. 20:51

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė po dramatiškos kovos pralaimėjo pasaulio čempionams

Klaipėda

6779

2018 metų Europos vyrų rankinio čempionato atrankos varžybų penktosiose 7 grupės rungtynėse trečiadienį Lietuvos rinktinė Klaipėdoje po atkaklios kovos 25:26 (12:12) pralaimėjo pasaulio čempionei Prancūzijos komandai.

Lietuvos rankininkai pirmavo didžiąją pirmojo kėlinio laiko dalį ir kelis kartus turėjo trijų įvarčių persvarą. Vis dėlto prieš didžiąją pertrauką svečiai rezultatą išlygino 12:12.

Antroje mačo pusėje iniciatyvą turėjo prancūzai, bet kėlinio pabaigoje kovingai rungtyniavę lietuviai sugebėjo išlyginti rezultatą (24:24, 25:25). Vis dėlto paskutinę minutę prancūzai pelnė įvartį, o lietuviams rezultatyvia ataka atsakyti nepavyko.

Lietuvos rinktinei 6 įvarčius pelnė Jonas Truchanovičius, po 4 - Aidenas Malašinskas ir Valdas Drabavičius, 3 - Gerdas Babarskas, po 2 - Laurynas Palevičius, Skirmantas Plėta, Gintaras Cibulskis bei Augustas Strazdas.

Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos ekipoje išrinktas J. Truchanovičius.

Ketvirtąją pergalę iškovojusiems prancūzams 6 įvarčius pelnė Kentinas Mahė.

Pirmajame rate išvykoje lietuviai pasaulio čempionams pralaimėjo 20:37 (7:21).

8 taškus turintys prancūzai pirmauja grupėje, o lietuviai su 6 taškais lieka antri.

Paskutines ir lemiamas rungtynes lietuviai žais šeštadienį išvykoje su Norvegija. Norvegai trečiadienį išvykoje susitinka su autsaideriais belgais.

Atrankoje kovoja 28 rinktinės, suskirstytos į septynias grupes. Į kitą etapą pateks 1-2 vietas grupėse užimsiančios komandos ir geriausia iš trečiąsias pozicijas užimsiančių ekipų.

Grupės lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, taškai).