Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Fabian Sanchez. Asmeninio albumo nuotrauka
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
2018-aisias Vilniuje gyvenantis ekvadorietis Fabian Sanchez pateko į naujienų portalų antraštes, kuomet tapo iš neapykantos padaryto nusikaltimo auka. Vienoje sostinės autobusų stotelėje jauną vyrą užpuolė du nacionalistinių pažiūrų vilniečiai, šaukdami „Lietuva – lietuviams“. Incidentas kaipmat patraukė visuomenės dėmesį: policija buvo kaltinama neveiklumu, o Fabianą palaikantys lietuviai suskubo organizuoti protestus.
Šiandien Fabianą galima vadinti tikra Lietuvos socialinių tinklų žvaigžde. Užsieniečio influencerio „TikTok“ paskyrą seka kelios dešimtys tūkstančių žmonių, kurių dauguma – lietuviai. Filmukai, kuriuose jis ragauja lietuviškus varškės sūrelius ar šaltibarščius, nepalieka abejingų ir kaipmat užkrečia gera nuotaika.
Laime spinduliuojantis ekvadorietis neslepia – Lietuvoje jam labai patinka, ir, nepaisant praeityje patirto incidento, jis šalyje jaučiasi labai saugiai. Kaip per pastaruosius kelis metus pasikeitė jo gyvenimas?
– 2018-aisias išgarsėjote tuo, dėl ko tikriausiai nebūtumėte norėjęs išgarsėti: tapote neapykantos nusikaltimo auka. Iš pradžių tarnybos nebuvo linkusios pradėti ikiteisminio tyrimo, o tai paskatino kitus lietuvius susivienyti ir palaikyti jus protestuose. Žvelgiant atgal, ar šis incidentas pakeitė jūsų požiūrį į gyvenimą Lietuvoje?
– Ne, šis incidentas nieko nepakeitė. Iš tiesų, jis man parodė, kokiai daugybei žmonių rūpi neapykantos nusikaltimai. Savo socialiniuose tinkluose ir gyvai sulaukiau labai daug palaikymo iš skirtingų žmonių (užsieniečių, vietinių, jaunų ir senų).
Taip pat manau, kad po šio incidento policija pakeitė savo požiūrį ir išmoko, kaip reikėtų elgtis tokiose situacijose ateityje.
– Įsivaizduokime, kad esu paprastas lietuvis, gyvenantis įprastą gyvenimą. Kokį vieną dalyką galėčiau padaryti, kad Lietuva būtų draugiškesnė visiems užsieniečiams?
– Šypsotis! Ne paslaptis, kad lietuviai yra kiek šaltoki ir nedaug šypsosi. Iš daugybės kitų užsieniečių girdėjau, kad tai jiems čia atsikrausčius buvo didžiausias kultūrinis šokas. Įsivaizduokite, kad kiekvieną dieną sakote sako kaimynams „sveiki“ ir nesulaukiate jokios reakcijos... Tačiau labai džiaugiuosi tuo, jog jaunesnioji karta yra kur kas draugiškesnė!
– Jūsų „TikTok“ paskyra šiuo metu turi daugiau nei 40 tūkstančių sekėjų. Koks jausmas būti socialinių tinklų žvaigžde užsienio šalyje?
– Tai labai šaunu! Sulaukiu daugybės gražių komentarų, o žmonės prieina prie manęs gatvėje, kad pasilabintų ir pasakytų, jog mėgsta mano filmukus. Iš tiesų, didelė dalis jų yra vaikai ir paaugliai, todėl man šis jausmas yra tiesiog nuostabus ir motyvuoja toliau kurti naują turinį.
@fabianas.lt What’s your favorite? What I should try next? #fyp #lithuania #vilnius #foodies #kaunas
♬ Monkeys Spinning Monkeys - Kevin MacLeod
– Yra senas posakis, kad savame krašte pranašu nebūsi. Ar jis galioja šių dienų globaliniame kontekste? Juk esate vadinamas ir mūsų neoficialiu Ekvadoro ambasadoriumi.
– Šis posakis tikrai galioja mano atveju – 99 procentai mano sekėjų yra iš Lietuvos!
– Socialiniuose tinkluose ir kitur, kur jus mačiau, visada atrodote tiesiog spinduliuojantis džiaugsmą. Mes, lietuviai, tiek daug nesišypsome. Koks jūsų laimės receptas ir ką darote, kai apima bloga nuotaika?
– Manau, viskas priklauso nuo požiūrio. Jeigu galvosite tik apie tai, kas blogai, tik tai ir tematysite. Pavyzdžiui, paimkime Lietuvą kaip šalį: aš susitelkiu į puikius dalykus, kuriuos ji gali pasiūlyti. Žinoma, yra ir tokių dalykų, kurie gali manyje iššaukti negatyvumą, bet jie man netrukdo gyventi ir aš visuomet stengiuosi surasti problemų sprendimus.
img-2818.JPG
– Lietuvoje esate gerai žinomas dėl savo lietuviško maisto vlogų. Kodėl maistas, o ne, sakykime, automobilių ar filmų apžvalgos? Ar laikote maistą savo aistra, o gal skirtingų patiekalų apžvalgos jums tėra linksmas hobis?
– Maistas tikrai yra viena mano aistrų. Dabar kaip tik pradėjau kurti filmukus, kuriuose ragauju ir vertinu maistą iš vietinių restoranų. Mano tikslas yra parodyti, kur galima skaniai pavalgyti. Taip pat labai norėčiau pakeliauti po Lietuvą ir surasti gerų restoranų su nacionaliniais ir tarptautiniais patiekalais.
Dar labai noriu kurti filmukus apie specifines situacijas, su kuriomis užsieniečiai gali susidurti Lietuvoje. Žinoma, jie būtų juokingi ir pagarbūs (šypsosi – aut. past.).
– Ar galėtumėte pasidalinti savo mėgstamo ekvadorietiško patiekalo receptu su mūsų skaitytojais?
– Žinoma! Vienas mano mėgstamiausių patiekalų yra sevičė (angl. ceviche – aut. past.). Jums tereikia apdorotų krevečių, raudonojo svogūno, pomidoro ir paprikos (viską supjaustykite mažučiais gabalėliais), šviežių laimo sulčių, puodelio apelsinų sulčių, šiek tiek pomidorų padažo, saujos kapotų kalendrų ir druskos. Viską gerai sumaišykite ir viskas! Nepaprastai gaivu vasarą.
– Koks yra geriausias dalykas gyvenant Lietuvoje?
– Lietuva yra neįtikėtinai saugi šalis. Galima 2 valandą nakties vaikščioti mieste ar parke, ir tikimybė, jog nutiks kas nors negero, yra labai labai menka. Tikrai būna juokinga, kai lietuviai sako, kad nesijaučia saugūs. Kartais aš tai priimu asmeniškai (juokiasi – aut. past.). Man atrodo, jog jie laiko saugumą savaime suprantamu dalyku.
Man šis saugumo jausmas yra neįkainojamas. Esu aplankęs 38 pasaulio šalis, ir Lietuva yra ta, kurioje jaučiuosi turbūt saugiausiai.
Fabianą Sanchezą rasite Instagrame: www.instagram.com/fabianas.lt/ ir „TikTok“ platformoje: www.tiktok.com/@fabianas.lt.
Šis straipsnis yra parašytas kaip projekto „Esu europietis“ dalis su finansine Europos Sąjungos bei Estijos Užsienio reikalų ministerijos pagalba. Už straipsnio turinį atsako VšĮ „Pilietinio atsparumo iniciatyva“. Jokiomis aplinkybėmis šio turinio negalima vertinti kaip Europos Sąjungos ar kitų organizacijų pozicijos.
flag-yellow-high.jpg