Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Pexels.com nuotr.
v.deksnyte@verslilietuva.ltŠaltinis: Etaplius.LT
„Ši programa regionų verslininkams suteikia unikalią galimybę gauti nuoseklią ir individualią verslo profesionalo pagalbą. Džiugu, jog kasmet prie šios programos prisijungia daugiau nei šimtas verslininkų. Vieni programoje dalyvauja jau turėdami ambicingų verslo plėtros planų, kurių įgyvendinimui reikia ekspertinių mentoriaus žinių, jo kontaktų ir pagalbos, kiti – siekia įveikti augimą stabdančius iššūkius, dar kitiems tereikia palaikymo ir pagalbos priimant svarbius verslo pradžios sprendimus. Nesvarbu, kokie tikslai verslininką atveda į programą, svarbiausia verslininko užsispyrimas siekti pokyčių. Tuomet mentorystės rezultatas būna sėkmingas – akivaizdus verslo progresas,“ – kalba Patricija Reut, Inovacijų agentūros Bendrųjų verslo kompetencijų departamento vadovė.
Verslo mentorystės programa prasidės įvadine sesija, kurios metu bus atrinkti labiausiai motyvuoti, į rezultatą orientuoti verslininkai, o atsižvelgiant į konkretaus dalyvio tikslus ir poreikius, jam bus skirtas mentorius, su kuriuo verslininkas bendradarbiaus 8-9 mėnesius. Programos dalyviai taip pat turės galimybę mokymų ir konsultacijų metu ugdyti savo verslo kompetencijas bei užmegzti naujas verslo pažintis visų miestų dalyviams ir mentoriams skirtame specialiame renginyje.
Ši programa vyks Inovacijų agentūros įkurtuose bendradarbystės centruose „Spiečius“, kurie veikia trylikoje miestų: Alytuje, Birštone, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Plungėje, Rokiškyje, Šiauliuose, Tauragėje, Ukmergėje, Utenoje ir Visagine.
Programos metu paaugo keliskart
Mentorystės dalyviai pasakoja, jog mentoriai jiems padeda suvaldyti verslo augimą arba randa naujų būdų augti, nukreipia teisinga kryptimi, padeda išsigryninti tikslus ir išvengti klaidų.
Verslo mentorystės dalyvė Monika Saltonė, saulės energijos įmonės „Laba energija” vadovė ir viena savininkių, pasakoja, jog programos metu pavyko pasiekti tokių rezultatų, kokių net nesitikėjo.
„Planavome labai didelį įmonės augimą, todėl ieškojome mentoriaus, kuris padėtų jį suvaldyti. Su savo mentore sudėliojome visą metų planą ir programos metu su jos pagalba prie komandos prijungėme naujų narių, veiklai organizuoti pradėjome naudoti CRM įrankį, sustiprinome ir biudžeto planavimo įrankį bei žinias finansų planavimo srityje. Be to, pavyko pranokti savo išsikeltus tikslus – planavome tris kartus padidinti pajamas, bet galiausiai pajamas pavyko padidinti net dešimt kartų“, – taip mentorystės programos rezultatus pristato Monika Saltonė.
Nauda ne tik verslininkams, bet ir mentoriams
Inovacijų agentūros verslo mentorių tinklą sudaro per 200 patyrusių verslininkų ir savo srities ekspertų, galinčių konsultuoti verslo vystymo, finansų, rinkodaros ir komunikacijos, teisės, žmogiškųjų išteklių bei kitais klausimais.
Papildyti verslo mentorių tinklą ir įsitraukti į verslo mentorystės programą taip pat kviečiami ir nauji mentoriai. Programos metu mentoriams organizuojami specialiai jiems skirti mokymai ir renginiai, kurie padeda visapusiškai tobulėti bei užmegzti naujas pažintis.
Viena iš Inovacijų agentūros verslo mentorių tinklo narių Rita Patalavičienė, jau kelerius metus konsultuoja verslininkus verslo mentorystės programoje ir neabejoja, kad ši programa naudinga ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir prie programos prisijungusiems mentoriams.
„Mentorystė – tai nauji žmonės ir patirtys, asmeninis ir profesinis sustiprėjimas bei galimybė pristatyti save kaip savo srities profesionalę. Apskritai mentorystė – tai naujas profesinis laiptelis. Būdama mentore galiu praktiškai išbandyti naujus metodus, apie kuriuos anksčiau buvau tik skaičiusi, o taip pat randu ir naujų praktikų, kurias galiu taikyti savo veiklų procese. Taip mentorystės metu mokosi abi pusės – tiek augti siekiantis verslininkas, tiek pats mentorius. Taip pat gera, kai matai, jog verslininkui, kuriam padedi, sekasi ir pavyksta susidoroti su iššūkiais, nes tam tikra dalimi būnu prie to prisidėjusi“, – pasakoja Rita Patalavičienė, „Triple O Consulting” mokymų lektorė, ugdomojo vadovavimo (angl. coaching) specialistė, lyderystės ekspertė ir mentorė.
Paklausta, kokiais klausimais smulkieji verslininkai paprastai konsultuojasi, R. Patalaviečienė nurodo, jog dažniausiai verslininkai nori, kad mentorius padėtų atrasti ar išgryninti savo veiklos kryptį, sudėlioti veiklų prioritetus, padrąsintų ir pagelbėtų priimant sprendimus.
„Drauge su programos dalyviais tikrai daug dirbu: keliame konkrečius tikslus ir užduotis, nagrinėjame jų baimes, atidėliojimų priežastis ir nuostatas, kurios stabdo juos judėti į priekį. Drauge kuriame naujus įpročius, padedančius efektyviau veikti, gryniname verslininkų siūlomų paslaugų ar produktų pozicionavimą. Žinau, kad kiekvienam iš mūsų reikalingas tiek vidinis, tiek išorinis vadovas, kuris įpareigotų mus veikti ir atsiskaityti – taip didžioji dalis mūsų veikia efektyviau. Būtent tą suteikia verslo mentorystės programa”, – patirtimi dalinasi Rita.
R. Patalavičienė papildo, jog dažnai mentorystė nesibaigia pasibaigus programai – jos metu užsimezga tvirtos pažintys, todėl bendradarbiaviamas su smulkiaisiais verslininkais paprastai tęsiasi toliau.
Registruotis į verslo mentorystės programą smulkieji verslininkai kviečiami iki kovo 1 dienos: https://bit.ly/mentorystesregistracija
Savo srities ekspertai, norintys programos metu pasidalinti žiniomis ir patirtimi, registruotis kviečiami čia: https://bit.ly/registracijamentoriams
Daugiau informacijos apie mentorystės programą „Spiečiuose“ yra čia: https://mentoriai.verslilietuva.lt/mentoryste-spieciuose/