PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 6 d. 09:50

Lietuvos oro uostose įvesta nauja Ukrainos miestų vardų rašyba

Vilnius

Vilniaus oro uosto nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


74765

Atsiliepdami į Ukrainos prašymą, Lietuvos oro uostai tikslina anglišką šios šalies miestų rašybą. Vilniaus oro uoste, kuriame vykdomi skrydžiai į Kijevą ir Lvovą, nuo šios savaitės angliškose lentelėse „Kiev“ virs „Kyiv“, o „Lvov“ - „Lviv“. Taip pereinama prie naujos, ukrainietišku tarimu paremtos transkripcijos. Iki šiol angliški Ukrainos miestų pavadinimai buvo rašomi remiantis rusišku tarimu.

„Mūsų oro uostai supranta ir palaiko Ukrainos norą matyti tikslesnę, ukrainiečių kalbos tarimu paremtą, vietovardžių rašybą. Toks noras turi aiškų pagrindą bei tvirtą argumentaciją, tad mes palaikome šį prašymą ir koreguojame Ukrainos miestų rašybą“, - sako Vilniaus oro uosto direktorius Dainius Čiuplys.

Prašymą keisti angliškų Ukrainos miestų pavadinimų transkripciją pateikė Ukrainos užsienio reikalų ministerija bei Ukrainos strateginės komunikacijos centras „StratCom“. Miestų rašybos korekcijos susijusios su šiuo metu Ukrainoje vykstančiais pokyčiais ir siekiu apsibrėžti savo kultūrinį atskirumą bei savitumą.

Rusišku tarimu paremtos Ukrainos vietovardžių angliškos transkripcijos susiformavo dar XIX a., kai Ukraina, kaip ir Lietuva, buvo Rusijos imperijos dalis. Tokie patys procesai vyko ir kitur, pavyzdžiui, Moldovos sostinė iki šiol angliškai vadinama „Kishinev“ (Kišiniovu), nors moldoviškas tarimas „Chisinau“ gerokai skiriasi. O Kazachstano miestas „Aktobe“ (Aktobė) iki 1999-ųjų vadintas „Aktyubinsk“.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija prašo atkreipti dėmesį, kad keičiasi ne vien Kijevo ir Lvovo angliškų pavadinimų rašyba. Vietoj „Kharkov“ reikėtų rašyti „Kharkiv“, vietoj „Chernovtsy“ - „Chernivtsi“ ir vietoj „Rovno“ - „Rivne“.

Vilniaus oro uostas priklauso Lietuvos oro uostų tinklui, valdančiam trejus oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2018 m. jie aptarnavo 6,3 mln. keleivių ir 61 tūkst. skrydžių. Žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 15 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 66 reguliariosiomis kryptimis į 57 miestus 27 šalyse. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc.

ELTA