Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Artimiausių renginių iliustracijos iš muziejų archyvų.
Jolita KirkilaitėŠaltinis: Etaplius.lt
2018 m. birželio 26–30 d., visi, besidomintys Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginiais, aktualių veiklų ras Kauno ir Vilniaus muziejuose. Šią savaitę Vytauto Kasiulio dailės, Kauno miesto, Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis ir Maironio lietuvių literatūros muziejai kviečia į septynis Lietuvos muziejų kelio programos „Nepriklausomybės metų ženklai“ renginius.
Kultūros vakarai, parodos atidarymas, ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės ir filmo seansas – tokios veiklos laukia šiomis dienomis nusprendusių keliauti Muziejų keliu. Visus šiuos renginius vienija bendra tema „Nepriklausomybės metų ženklai“, kuria siekiama parodyti, kaip augo ir tvirtėjo Lietuvos Respublika, ką ji sukūrė, kas išliko dabarčiai ir ateičiai meno, mokslo, kultūros, švietimo, pramonės ir kt. srityse.
Muziejų lankytojai paskutinę birželio mėnesio savaitę gali daugiau sužinoti apie Vinco Krėvės dramų pastatymus teatre, susipažinti su eksponatais, atspindinčiais įvairius Lietuvos ir Kauno istorijos etapus, pasivaikščioti po rūmus ir geriau pažinti tautos dainių Joną Mačiulį-Maironį, pasigilinti į iškilaus išeivijos meninino Vytauto Kasiulio gyvenimo istoriją.
Kiti Lietuvos muziejų kelio renginiai skelbiami www.muziejai.lt.
Artimiausi renginiai Aukštaitijoje:
Birželio 27 d. 18 val.
Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus, Tauro g. 10-1, Vilnius, tel. 852620148.
Renginys „Krėvė teatre: meilė ir didžiavyriai“
Pirmieji Vinco Krėvės istorinių dramų „Skirgaila“ (rež. B. Dauguvietis, 1924 m.) ir „Šarūnas“ (rež. A. Oleka-Žilinskas, 1929 m.) pastatymai neabejotinai buvo vieni reikšmingiausių kultūros ženklų ne tik atgimstančioje Lietuvoje – „Šarūnas“ Rygoje įvertintas kaip lietuvių teatro atgimimas. Renginio metu, atsigręždama į praeitį, savo įžvalgomis apie dviejų Vinco Krėvės dramų pastatymus dalinsis literatūrologė prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė. Ištraukas iš dramos „Šarūnas“ skaitys aktorius Paulius Čižinauskas ir režisierius Virgilijus Kubilius. Vakarą pratęs 1987 m. Henriko Vancevičiaus spektaklio „Skirgaila“ scenų vaizdo įrašo peržiūra. Lankytojai taip pat turės galimybę apžiūrėti parodą „Dvasios milžinai fotografijoje“ su pirmųjų spektaklių „Skirgaila“ ir „Šarūnas“ fotografijomis bei dailininko J. Surkevičiaus kostiumų eskizais „Skirgailai“. Renginys nemokamas.
Renginio partneriai: Lietuvos literatūros ir meno archyvas, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.
Birželio 28 d. 17 val.
Kauno miesto muziejus, paroda veikia Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje, Laisvės al. 91, Kaunas, tel. (8 37) 208 220.
Parodos „100“ pristatymo renginys
Šimtas atkurtos Lietuvos valstybės metų. Per ilgus dešimtmečius mes, kaip ir mūsų valstybė, patyrėme daug: laimingi eidavome į Valstybės teatrą minėti kiekvieno Lietuvos gimtadienio, žiūrėti operos su Kipru Petrausku, traukti liaudiškos dainos linksmose kaimo gegužinėse. Taip pat vieningai laukėme laisvės ilgais okupacijos metais, skubėjome prie Vilniaus televizijos bokšto ir giedojome Tautišką giesmę prie Seimo rūmų lemtingais 1991-aisiais.
Kauno miesto muziejaus surengta paroda supažindina su prabėgusius metus atspindinčiais ar konkrečiais metais sukurtais ir muziejaus fonduose saugomais eksponatais, kuriuos balsuodami išrinko muziejaus lankytojai. Parodoje pristatomi eksponatai iš trijų Kauno miesto muziejaus rinkinių. Jie savitai atspindi įvairius Lietuvos ir Kauno istorijos etapus, lietuvišką profesionalią ir liaudies kultūrą bei jos kūrėjus. Paroda veiks Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje iki spalio 31 d.
Birželio 28 d.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13, Kaunas, tel. (8 37) 207608.
15.30 val. ekskursija „Rūmų istorija: nuo Siručio iki Maironio“
Lankytojų laukia pasivaikščiojimas po rūmus, ieškant juose įdomių laiko žymių, išduodančių daug ilgesnį ir sudėtingesnį kelią iki šių dienų, nei galima pamanyti. Įpratę juos vadinti Maironio rūmais, turime pastebėti, kad Poetas čia praleido 22-ejus metus, o rūmams, štai, jau beveik 280! Papulsime į pirmojo rūmų šeimininko detektyvą, atsiremsime į ligoninės (o gal arklidžių?) sieną, užuosime sodo gėlę ir pamėginsime suprasti, kodėl viename mūre telpa ir gotikinė plyta, ir klasicistinės kolonos, ir baroko grožybės.
Ekskursija nemokama, trukmė 1 val. Būtina išankstinė registracija tel. 8 37 207608.
18 val. literatūros-muzikos vakaras „Jau niekas tavęs taip giliai nemylės“, skirtas Jonui Mačiuliui-Maironiui
Renginyje dalyvaus Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos choras (choro meno vadovė Vita Liaudanskaitė-Vaitkevičienė, chormeisteris Mindaugas Šikšnius), solistas Mindaugas Zimkus, aktoriai Virginija Kochanskytė ir Petras Venslovas.
Birželio 26–30 d.
Vytauto Kasiulio dailės muziejus, A. Goštauto g.1, Vilnius, tel. 852616764.
„Vytauto Kasiulio savaitės“, skirtos 100-osioms dailininko gimimo metinėms ir penkerių metų muziejaus veiklos datai pažymėti renginiai
12–13 val. ir 17–18 val. (nurodytu laiku kas 20 minučių) vyks ekskursijos, skirtos pristatyti iškilų išeivijos menininką, Lietuvos kultūros ambasadorių Vytautą Kasiulį (1918–1995). Ekskursijų dalyviai susipažins su dailininko ir jo šeimos istorija (dailininko tėvas – Matas Kasiulis–Kasiulevičius, bažnyčių dekoratorius, drožėjas, garsus Krosnos krašto Lazdijų rajone knygnešys, o jo sesuo Marija – Šaulių sąjungos aktyvistė, tremtinė), aplankys atnaujintą muziejaus ekspoziciją.
Birželio 26–29 d. 12–13 val. ir 17–18 val. vyks kūrybinės dirbtuvės (piešimas pastele, gratažo ir auksavimo technikų bandymai, tapybos pleneras, kūryba šilkografijos technika).
Birželio 30 d. 15 val. dokumentinio filmo „Vytautas Kasiulis: iki Paryžiaus ir atgal“ (rež. Edita Mildažytė) peržiūra.
Visi renginiai nemokami, registracija nereikalinga.
Projekto rengėjas – Lietuvos muziejų asociacija ir 75 muziejai visoje Lietuvoje.
Projekto partneriai – Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija ir VšĮ „Paveldo projektai“.
Projektą remia – Lietuvos kultūros taryba.
Informacinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.