PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Vasario 12 d. 09:21

Lietuvos mokinių kūrybiškumas bei rūpestis aplinka sulaukė apdovanojimų (FOTO)

Klaipėda

Viktorija ValčiukaitėŠaltinis: Etaplius.lt


28901

Dešimtys tūkstančių taromatuose priduotų pakuočių bei keliolika filmukų apie atliekų rūšiavimą – tai nepelno siekiančios VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) paskelbto konkurso rezultatai. Į klasių varžytines įsitraukė ne vienas šimtas mokinių, o nugalėtojais tapo moksleiviai iš Salantų, Joniškio bei Klaipėdos.


Foto galerija:

usad-konkurso-nugaletojai-1.jpg
usad-konkurso-nugaletojai-2.jpg
usad-konkurso-nugaletojai-3.jpg
usad-konkurso-nugaletojai-4.jpg
usad-konkurso-nugaletojai-6.jpg
usad-konkurso-nugaletojai-7.jpg
usad-konkurso-nugaletojai-8.jpg
usad-konkurso-nugaletojai-9.jpg
usad-konkurso-nugaletojai-10.jpg
usad-konkurso-nugaletojai-11.jpg
usad-konkurso-nugaletojai-12.jpg

Dalyvavo mokiniai iš visos Lietuvos

„Konkurse dalyvavusių moksleivių užsidegimas rodo, kad jauni žmonės gerai suvokia rūšiavimo svarbą bei būtinybę. Ypač džiugina vaikų iš regionų entuziazmas.

Kalbėdami apie pakuočių rūšiavimą kartais pamirštame, kad tai tik priemonė, kuria siekiama esminio tikslo – švarios ir saugios mūsų aplinkos. Tačiau konkurso dalyviams to priminti jau nebereikia“, – sako USAD vadovas Gintaras Varnas.

Dalyvauti konkurse pasiryžo ne viena dešimtis klasių iš visos Lietuvos. Aktyviausi buvo Raseinių mokiniai – į kvietimą atsiliepė net 4 šio miesto klasės, į konkursą įsitraukė ir 3 klasės iš Salantų, taip pat atsiliepė Vilniaus, Užusalių, Švenčionių, Lazdijų, Alytaus, Klaipėdos, Pasvalio, Obelių, Marijampolės, Joniškio mokiniai.

Konkursas – geriausia pedagoginė priemonė

„Ekologinis ugdymas man pačiai yra svarbus, todėl visada norisi įtraukti ir vaikus. Priduodami tarą bei nešdami čekius vaikai ne tik patys pratinosi taip elgtis, bet ir galėjo pamatyti, kokia yra jos vertė.

Šis konkursas buvo ir pedagoginė, ekologinį sąmoningumą ugdanti priemonė – ji padėjo sutelkti klasės vaikus bei skatino bendrauti su tėvais, kurie mums irgi padėjo“, – pasakoja Klaipėdos Sendvario progimnazijos istorijos mokytoja Daiva Tamkuvienė.

Pirmajame konkurso etape moksleiviai fiksavo čekius, kurie buvo gauti taromatuose gražinus pakuotes. Čia geriausiai pasirodė Užusalio mokiniai, kurie konkursui pristatė čekius net už 13 667 priduotų pakuočių. Į antrąjį etapą prasibrovusių klasių laukė kūrybinė užduotis – sukurti filmuką apie rūšiavimą. Balsus už šiuos filmukus atidavė „Facebook“ vartotojai bei konkurso organizatorių komisija.

3 nugalėtojai

„Čekius rinkome bei filmuką montavome visi kartu. Tiesa, pirmasis mūsų parengtas filmukas buvo kur kas geresnis, tačiau turima montavimo programa tiesiog jo „nepatempė“. Teko greitai viską perfilmuoti“, – konkurso įspūdžiais dalijosi Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos matematikos ir informacinių technologijų mokytoja Jurgita Kublickienė.

Salantų gimnazijos mokiniams geografiją dėstanti Kleopa Janušauskienė pasakoja, kad jai teko daugiau koordinuoti vaikų veiksmus, mat didelę darbo dalį mokiniai atliko patys.

Suskaičiavus balus, nugalėtojomis paskelbtos 3 klasės: tai Klaipėdos Sendvario progimnazijos penktoji, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos aštuntoji bei Kretingos rajono Salantų gimnazijos aštuntoji klasės. Visos jos gavo „Megintuvėlis LT“ pamoką, o taip pat – ekskursiją į USAD skaičiavimo centrą.

Iš naujo atrado chemijos pamokas

„Šiais mokslo metais jau 3 kartus su klase vykome į Vilnių: vienąkart apžiūrinėjome Senamiestį, antrąsyk važiavome į parodą „Mokykla 2017“. Vis tik mokiniams didžiausią įspūdį paliko trečiasis vizitas bei apsilankymas USAD skaičiavimo centre ir „Mėgintuvėlis LT“ pamokoje – dabar visi nekantriai laukia chemijos pamokų“, – pasakoja D. Tamkuvienė.

Anot jos, daugelyje Klaipėdos Sendvario progimnazijos klasių yra atliekų rūšiavimo talpos, o jos auklėjamoje klasėje kiekvieno mėnesio pabaigoje priduodama susikaupusi tara. Už gautus pinigus perkami sausainiai klasės valandėlėms. Panašią tradiciją turi ir Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos aštuntokai, kurie mokslo metų pabaigoje pinigus, sukauptus už priduotą tarą, paskiria picoms.

D. Tamkuvienė pabrėžė, kad mokykla gali daug prisidėti prie mokinių ekologinio sąmoningumo lavinimo bei gamtosauginių įpročių kūrimo, tačiau čia itin svarbus tėvų indėlis, nes būtent jie daro didžiausią poveikį savo vaikams.