PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugpjūčio 28 d. 12:00

Lietuvos keliautojai užsienyje šią vasarą patyrė daugiau traumų, už gydymą mokėjo brangiau

Vilnius

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


96489

Lietuvos gyventojai, susiruošę atostogų, šią vasarą užsienyje patyrė daugiau traumų ir nelaimingų atsitikimų, o už medicinines paslaugas užsienyje mokėjo brangiau. Draudikų duomenimis, labiausiai medicininių paslaugų kainos šią vasarą išaugo Graikijoje, Egipte ir Bulgarijoje.

„Šią vasarą į užsienį keliaudami mūsų klientai dažniau nei pernai patyrė traumas ir nesunkius sveikatos sutrikimus. Didžioji dalis keliautojų naudojosi medicininių išlaidų draudimu. Daugumai jų buvo reikalinga gydytojo konsultacija, po jos keliautojai užsienio vaistinėse įsigijo medikamentų. Kiti vyko į gydymo įstaigą, kur konsultavosi su specialistais ir atliko tyrimus“, – kalbėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Draudimo bendrovės duomenimis, šią vasarą, lyginant su praėjusių metų šilčiausiu metų laiku, pagalbos prašymų sumažėjo Graikijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Ispanijoje. Daugiau nei pernai vasarą Lietuvos keliautojams pagelbėti reikėjo Turkijoje, Egipte ir Bulgarijoje.

„Gjensidige“ statistika rodo, kad šią vasarą, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, 28 proc. išaugo klientų, vykstančių nardyti, užsiimti sklandymu, jėgos aitvarų sportu, alpinizmu ir kitokia aktyvia ir rizikinga veikla užsienyje skaičius. Taip pat 37 proc. padaugėjo tų, kurie vyko svetur dirbti fizinio darbo.

„Ši vasara parodė didėjantį Lietuvos keliautojų sąmoningumą – žmonės, priklausomai nuo kelionės pobūdžio, renkasi platesnę draudimo apsaugą. Taip pat pastebėjome, kad šiemet Lietuvos keliautojai vasaros atostogas planavo iš anksto – jau pavasarį pirko keliones į užsienį ir kartu įsigijo kelionių draudimą“, – sakė V. Katilienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad daugiau į užsienio kurortus vykstančių žmonių renkasi aktyvias pramogas, priskiriamas draudimo rizikai „Gyvybei pavojinga veikla“. „Tai reiškia, kad jie rengėsi plaukti kalnų upėmis, skraidyti parasparniais ar važinėtis keturračiais ir išbandyti kitokias ekstremalias pramogas. Kartu su padidintos rizikos veiklų draudimu daugiau žmonių rinkosi ir draudimą nuo nelaimingų atsitikimų. Tokia mūsų keliautojų elgsena rodo, kad žmonės planuoja ir atsakingai iš anksto įvertina visas grėsmes bei stengiasi nuo jų apsisaugoti“, – kalbėjo žalų ekspertė.

Draudimo bendrovės duomenimis, praėjusių metų vasarą dažniau buvo kreipiamasi dėl patirtų išlaidų vėluojant bagažui, o šių metų vasaros mėnesiais bagažas buvo dažniau prarandamas arba negrįžtamai sugadintas.

V. Katilienės teigimu, 9 iš 10 draudžiamųjų įvykių vasaros laikotarpiu užfiksuoti užsienio kelionėse yra medicininiai. „Kaip pernai, taip ir šią vasarą, daugiausiai žmonių išvykę svetur sirgo gastroenteritu. Antrojoje vietoje pagal dažnumą šiemet šiltuoju metų laiku užfiksuotos peršalimo ligų diagnozės – bronchitas, tonzilitas, faringitas ir ausų uždegimas“, – pasakojo V. Katilienė.