Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Susitikimai su Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministru ir svarbių Kinijos kultūros organizacijų vadovais, reprezentacinės parodos „Lietuvos menas: Peizažinis mąstymas“ atidarymas - visa tai numatyta kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson darbotvarkėje. Ministrė su vizitu gegužės 25-28 dienomis vieši Pekine.
L. Ruokytė-Jonsson, ketvirtadienį susitikusi su Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministru Luo Šugangu (Luo Shugang), aptarė aktualius dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus. Pastaraisiais metais, o ypač įsteigus kultūros atašė pareigybę Lietuvos ambasadoje Pekine 2015 m., suaktyvėjo ryšiai tarp dviejų šalių valstybinių ir nevyriausybinių meno institucijų.
„Kultūriniai Lietuvos ir Kinijos ryšiai aktyviai vystomi jau keletą metų. Kontaktų užmezgimas su koncertinėmis organizacijomis ir festivaliais, teatrais ir kitomis kultūros bei meno organizacijomis atveria kelius į didelę Kinijos kultūros rinką“, - pabrėžė ministrė L. Ruokytė-Jonsson.
Dideliu įdirbiu išsiskiria Nacionalinė filharmonija, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT), Lietuvos dailės muziejus. Lietuvos scenos menų atlikėjai dalyvauja prestižiniuose festivaliuose, rengia pasirodymus svarbiausiuose Kinijos koncertų ir teatrų salėse, pažymima Kultūros ministerijos pranešime.
Susitikime su Lietuvos ir Kinijos kultūros ministrai kalbėjo apie Vidurio ir Rytų Europos šalių ir Kinijos bendradarbiavimo (16+1) platformą, kuri atveria platesnes galimybes menininkų ir ekspertų mainams, profesinio meistriškumo tobulinimui. Šiemet Kinijoje vyksta 16+1 šalių kultūros sezonas, kuriame pakviestas dalyvauti būrys Lietuvos menininkų ir atlikėjų. Rugsėjo mėnesį Hangdžou mieste vyks III kultūros ministrų forumas, kuriame planuojama priimti 16+1 šalių kultūrinio bendradarbiavimo gaires 2018-2019 metams.
Ketvirtadienį ministrė L. Ruokytė-Jonsson lankėsi didžiausiame Kinijos istorijos ir meno muziejuje - Uždraustajame mieste. Susitikime su Uždraustojo miesto muziejaus direktoriumi dr. Šan Dzisianu (Shan Jixian) buvo aptarti bendradarbiavimo muziejininkystės, istorinių pastatų ir kultūros vertybių išsaugojimo ir pristatymo visuomenei klausimai, svarstytos galimybės rengti kultūros paveldo ir muziejų specialistų mainus, keistis gerąja praktika. Ministrė susipažino su muziejaus struktūra , apžiūrėjo kaligrafijos, tapybos ir juvelyrikos meno ekspozicijas. Uždraustojo miesto muziejuje yra sukaupta beveik 2 milijonų kultūros paveldo ir meno kūrinių kolekcija, kuri sudaro 42 proc. visų Kinijos muziejų saugomų eksponatų. Per metus Uždraustojo miesto muziejų aplanko apie 15 milijonų lankytojų.
Susitikime su Poly teatrų tinklo vadovybe aptartos galimos bendradarbiavimo perspektyvos pristatant ryškiausius Lietuvos atlikėjus ir meno kolektyvus. Ministrė pakvietė tinklo atstovus atvykti į Lietuvą tarptautinio teatro festivalio „Sirenos” metu ir plačiau susipažinti su Lietuvos teatru. Poly teatrų tinklą Kinijoje sudaro 20 moderniai įrengtų salių, kuriuose pristatomi garsiausi šalies ir užsienio scenos menų kūrėjai.
„M Woods“ galerijos, esančios Pekino 798 meno zonoje, įkūrėjui Li Hanui (Li Han) buvo pristatyti jaunieji Lietuvos menininkai. Kinijos „M Woods“ galerija yra viena įdomiausių ir profesionaliausių šiuolaikinio meno galerijų Pekine. 2019 m. „M Woods“ galerijoje bendradarbiaujant su meno ir edukacijos centru „Rupert“ ir gali būti surengta personalinė Jono Meko paroda.
Penktadienį kultūros ministrė Kinijos nacionaliniame dailės muziejuje Pekine atidarys pirmąją reprezentacinę modernaus ir šiuolaikinio Lietuvos meno parodą Kinijoje, primenama Kultūros ministerijos pranešime spaudai. Parodą, bendradarbiaudamos su Kinijos nacionaliniu dailės muziejumi, surengė Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija ir Lietuvos Respublikos ambasada Kinijos Liaudies Respublikoje.
ELTA