PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Sausio 29 d. 07:49

Lietuvoje – posėdis dėl galimų „Brexito“ scenarijų

Vilnius

pixabay.com nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


69572

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kartu su Užsienio reikalų ministerija (URM) antradienį organizuoja konsultacinį posėdį, kuriame bus pristatyti galimi tolesni „Brexito“ scenarijai po to, kai sausio 15 d. Jungtinės Karalystės (JK) Parlamentas didžiule balsų dauguma nepritarė sutarčiai dėl išstojimo iš ES.

Taip pat bus pristatytos ES institucijų pozicijos bei reakcija į besikeisiančius įvykius, Europos Komisijos numatomos priemonės verslo įmonėms JK išstojimo iš ES be sutarties atveju. Numatoma diskusija su eksportuojančių, dalyvaujančių vertės grandinių kūrime, importuojančių, paslaugas teikiančių bei prekes gabenančių į ir iš JK įmonių vadovais.

Posėdyje dalyvaus Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius, URM Išorinių ekonominių santykių departamento direktorė Lina Viltrakienė.

Kaip ELTA jau rašė, JK, penkta pagal dydį pasaulio ekonomika, ES ketina palikti kovo 29 dieną, bet šalies premjerės Theresos May pasitraukimo susitarimas buvo atmestas įstatymų leidėjų, paliekant atvirą netvarkingo „Brexito“ galimybę. Tad JK pasitraukimo iš ES data galėtų būti atidėta porai savaičių, kad įstatymų leidėjams būtų suteikta laiko patvirtinti susitarimą.

Antradienį parlamentas balsuos dėl daugelio pakeitimų.

„Galime priimti teisės aktą ir, manau, tai padarysime. Nepaisant visko, mes palaikome labai stiprius ryšius su ES draugais ir kaimynais, tad esu visiškai tikra, kad, jeigu prireiks poros papildomų savaičių, tai bus įmanoma“, - naujienų tarnybai BBC sakė JK Bendruomenių Rūmų lyderė Andrea Leadsom.

Tačiau Th. May biuro atstovė spaudai patikino, kad vyriausybės pozicija nepasikeitė.

„Nesvarstome 50-ojo straipsnio išplėtimo ir esame įsipareigoję daryti viską, ko reikia, kad įstatymų knygos būtų parengtos mūsų pasitraukimui iš ES šių metų kovo 29 dieną“, - sakė atstovė spaudai.

Nežinomybė dėl „Brexito“ be sutarties paskatino kai kurias įmones įspėti apie grėsmes darbo vietoms ir investicijoms Didžiojoje Britanijoje. Dėl to gali sutrikti maisto ir vaistų tiekimas, gamyba ir transportavimas.

ELTA