Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Lietuvių verslas „Instagram“: klastotės iš „Aliexpress“ parduotos kaip „Balenciaga“ ir „Converse“ © Alfa.lt fotomontažas
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Netoli sienos su Baltarusija gyvenanti moteris pasinaudojo dukros populiarumu „Instagram“ socialiniame tinkle, plėtodama nešvarų verslą. Atžala savo „Instagram“ paskyroje reklamavo motinos pardavinėtą „Balenciaga“, „Converse“ ir „Fila“ prekės ženklų avalynę, tačiau paaiškėjo, kad tai tebuvo pigios klastotės, kurias atsisiuntė iš kinų internetinės prekybos tinklo „Aliexpress“.
Prekybą klastotėmis galiausiai pastebėjo garsius prekės ženklus atstovaujančios bendrovės atstovė, gauta informacija buvo perduota teisėsaugai, o Vilniaus miesto apylinkės teismas nubaudė verslininkę už svetimų prekės ženklų pasisavinimą – teisėjo Ramūno Keidūno nuosprendžiu, moteriai buvo skirta 2250 eurų bauda. Kadangi moteris kaltę pripažino, bauda sumažinta iki 1500 eurų.
Įrodyta, kad draudžiama komercine veikla Šalčininkų rajono gyventoja užsiėmė nuo praėjusių metų spalio pabaigos iki šių metų sausio 15 d. Tačiau pati moteris pripažino, kad prekyba batais užsiėmė ilgiau nei metus.
Per šį laikotarpį ji, kaip nustatyta, įsigijo mažiausiai dvi padirbtas „Balenciaga“ batelių poras. Vienos originalios poros kaina – 745 eurai, tačiau moteris klastotes pardavinėjo po 110 eurų. Taip pat pradedančioji verslininkė pardavinėjo „Fila“ prekės ženklo batelių kopijas, kurių kaina parduotuvėse prasideda nuo 99,95 euro, ir jaunimo pamėgtus „Converse“ sportbačius, teismo vertinimu, parduotuvėse kainuojančius nuo 69,95 euro.
Nors originalių prekių kaina rinkoje – gan nemaža, moteris klastotes pardavinėjo už ganėtinai žemą kainą. 2019 m. spalio pabaigoje prekių ženklų klastotes pardavinėjanti bendrovė iš moters užsisakė „Fila“ ir „Balenciaga“ batelius, už kuriuos sumokėjo 145 eurus, šias dvi batų poras pardavėja išsiuntė „Omniva“ paštomatu. Po kelių savaičių padirbinių medžiotojai atliko dar vieną pirkimą – už 25 eurus nusipirko „Converse“ sportbačius.
Surinktą informaciją padirbinių ieškanti bendrovė perdavė teisėsaugai, o pareigūnai šių metų sausio 15 d. moters namuose atliko kratą, kurios metu buvo rasta viena dar neparduota „Balenciaga“ batelių pora.
Po atliktos kratos ir kitų surinktų įrodymų moteris pilnai pripažino savo kaltę. Pardavėja teigė, kad prieš kelerius metus dėl sveikatos problemų paliko darbą, vėliau, norėdama prisidurti prie šeimos pajamų, pradėjo prekiauti sportine avalyne, kurią atsisiųsdavo iš „Aliexpress“ prekybos svetainės.
Neoficiali verslininkė pripažino, kad mintis užsiimti tokia prekyba gimė tuomet, kai atrado šią kinietiškų prekių parduotuvę ir ėmė siųstis įvairias prekes sau ir šeimos nariams, o pati sportine avalyne ėmė prekiauti dar 2018 m. pabaigoje.
Anot pardavėjos, svetainėje „Aliexpress“ jos ieškotos prekės neturėjo nuolatinių kainų – šios nuolat kito. Bet pati parduodavo sportinę avalynę „Fila“ už 35 eurus, „Converse“ kainavo 25 eurus, o „Balenciaga“ bateliai kainuodavo 110 eurų. Visą atsisiųstą avalynę moteris laikė namuose, vėliau klientams po visą Lietuvą išsiųsdavo paštu.
Moteris pripažino, kad viena iš sunkesnių šio verslo užduočių buvo rasti būdų pranešti apie savo prekes auditorijai. Tam buvo pasirinkta dukros paskyra „Instagram“ socialiniame tinkle, kadangi šią paskyrą sekė daugybė interneto vartotojų. Motinai prekiauti padėjusi dukra atsakomybės išvengė ir teigė nežinojusi, kad motina prekiauja klastotėmis, tačiau, bylos duomenimis, buvo išsiėmusi verslo liudijimą internetinei prekybai, o dalis pirkėjų pinigus pervesdavo į dukros sąskaitą.
Anot asociacijos „C.V. SNB – REACT U.A.“ filialo Lietuvoje darbuotojos, įtartiną prekybą ji pastebėjusi vykdydama socialinių tinklų stebėseną, kurios metu į akis krito vienas „Instagram“ profilis – jame buvo intensyviai reklamuojama avalynė, įtarimų kėlė mažos parduodamų batų kainos. Pasak liudininkės, atsisiuntus keletą porų avalynės gan greitai paaiškėjo, kad tai – klastotės: batų dėžutės buvo labai prastos kokybės, nuo avalynės sklido specifinis, nemalonus kvapas, pati avalynė buvo nekokybiškai, prastai susiūta.
alfalt-logo-skaidrus.png