PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Spalio 12 d. 08:48

Lietuviškumo puoselėjimas slypi liaudies pasakose

Panevėžys

„TĖVYNĖ“ nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


149625

Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje vyko Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos „Metų nominacijų“ įteikimo iškilmės.

Tarp apdovanotųjų – ir Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Ji pripažinta „Lietuviškiausia biblioteka“. Ši garbinga nominacija suteikta už įdomias iniciatyvas skaitymo skatinimo srityje ir gimtosios kalbos, literatūros bei kraštotyros puoselėjimo iniciatyvas.

Panevėžio rajono bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė džiaugėsi tokia nominacija ir tvirtino, kad dėl jos visa bibliotekos bendruomenė labai stengėsi.

 – Kaip jaučiatės gavę tokį įvertinimą? Ar tikėjotės šio apdovanojimo?

– Manau, kad tikėtis visada reikia, ypač kai labai stengiesi dirbti ir puoselėti tai, kas svarbu. Mes pristatėme savo veiklą, rašėme aprašymą apie lietuviškumą mūsų bibliotekoje. Norėjome visoms bibliotekų bendruomenėms parodyti, kad turime gražių iniciatyvų, darbų ir daug dirbame dėl lietuviškumo.

– Papasakokite plačiau, kaip Jūsų biblioteka puoselėja lietuviškumą.

– Kiekvienais metais surenkame kraštotyros datų kalendorių. Tai lietuviškos kultūros, istorijos ir kitų atmintinų krašto vietų, žmonių jubiliejinių datų kalendorius. Taip pat renkame vietovardžius. Kuriame žinynus apie Panevėžio rajono seniūnijų gyvenvietes, paminime visas jas. Šiuo metu turime išleidę dvi seniūnijų knygas, dabar dar dvi spausdinamos ir jau greitai pasirodys. Dar rengiame ir lietuviškus spektaklius, susijusius su žymiais klasikais, lietuviais, knygnešyste, pristatome liaudies dainas ir taip toliau. Viską išvardyti labai sunku.

– Kaip, Jūsų manymu, galima puoselėti lietuviškumą kiekvienuose namuose?

– Apskritai, manau, kad lietuviai tikrai nemažai puoselėja lietuviškumą namuose. Svarbiausia – lietuviškos pasakos, jų reikia turėti namų bibliotekoje ir skaityti sau ir vaikams. Lietuviai tikrai skaito lietuviškas pasakas, tiek senąją kūrybą, tiek naująją apie „Kakę Makę“. Taip pat svarbu nepamiršti lietuviškų patiekalų receptų, juos gaminti ir klausytis lietuviškų dainų.

jusupnv-03-1.jpg