PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Liepos 5 d. 11:54

Lietuva oficialiai tapo 36-ąja EBPO nare

Vilnius

D. Grybauskaitė: narystė EBPO turi duoti apčiuopiamą naudą. Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


44267

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje viešinčiam Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vadovui Angelui Gurria ir įteikė valstybinį apdovanojimą už paramą mūsų šaliai siekiant narystės EBPO. Tuo pat metu Prancūzijos vyriausybėje buvo deponuoti prisijungimo prie EBPO konvencijos ratifikaciniai raštai - Lietuva oficialiai tapo 36-ąja šios organizacijos nare.

Pasak prezidentės, kai pasaulis yra ant prekybos karų slenksčio, EBPO vaidmuo - ypač svarbus. Tik laisva prekyba, sąžininga konkurencija, skaidrumas ir teisingas pajamų paskirstymas yra raktas į stabilios ir ekonomiškai stiprios valstybės ateitį. Todėl Lietuva yra pasiruošusi kartu su EBPO ieškoti geriausių sprendimų globalios ekonomikos iššūkiams atremti.

Būdama EBPO nare Lietuva prisidės prie sėkmingiausių pasaulio šalių kuriant aukščiausio lygio standartą valstybių valdymo, tarptautinės prekybos, finansų srityse. Jau dabar Lietuvos patirtis yra įdomi EBPO narėms - ypač sėkmingai suvaldant finansų krizę, liberalizuojant paslaugų sektorių. Taip pat jau dabar turime prašymų iš potencialių kandidačių pasidalyti savo sklandžia stojimo į EBPO patirtimi. Lietuva yra viena greičiausiai narystės reikalavimus įgyvendinusių šalių EBPO istorijoje, teigiama Prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

EBPO pažymi, kad Lietuva ypač didelę pažangą padarė stiprindama kovą su korupcija ir reformuodama valstybės valdomas įmones. Prezidentė pati inicijavo Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis buvo dešimteriopai padidintos baudos už korupcinius nusikaltimus, taip pat buvo ratifikuota konvencija prieš užsienio pareigūnų papirkimą. Itin svarbus žingsnis skaidrumo ir efektyvumo link buvo žengtas pradėjus urėdijų ir susisiekimo įmonių pertvarkas, ėmusis valstybės valdomų įmonių depolitizavimo.

D. Grybauskaitės teigimu, Lietuvai būtina ir toliau maksimaliai išnaudoti EBPO narystės naudą ir ekspertinę pagalbą stiprinant inovacijų politiką, didinant darbo našumą ir mažinant socialinę atskirtį. Specialiai išleistoje ekonomikos apžvalgoje EBPO pabrėžia, kad nors per pastaruosius 10 metų ekonomikos augimas Lietuvoje buvo didesnis negu daugumoje šios organizacijos narių, vis dar išlieka didelė socialinė atskirtis, reikalingi sprendimai senstančios visuomenės iššūkiams valdyti ir emigracijai mažinti.

Narystė EBPO yra Lietuvos kokybės ir patikimumo rodiklis. Ji užtikrins naudą mūsų ekonomikai, suteiks pagreitį reformoms, o kartu ir atsakomybę vykdyti skaidrios valstybės ir verslo įsipareigojimus, kovoti su šešėliu ir korupcija.

ELTA