PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Rugsėjo 3 d. 14:06

Lietuva griežtai smerkia Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


13602

Rugsėjo 3-osios rytą Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos įvykdytas branduolinis bandymas yra grubus tarptautinių teisinių įsipareigojimų pažeidimas, didžiulė grėsmė ne tik taikai Azijoje, bet ir globaliam stabilumui ir saugumui, sakoma Lietuvos užsienio reikalų (URM) ministerijos pranešime.


„Lietuva griežtai smerkia šiuos pasikartojančius destruktyvius Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos veiksmus, ragina Korėjos Liaudies Demokratinę Respubliką nuosekliai laikytis visų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijose įtvirtintų nuostatų ir įpareigojimų. Tikėdamasi vieningo tarptautinės bendruomenės pasmerkimo neteisėtiems Šiaurės Korėjos veiksmams, Lietuva pasisako už papildomų priemonių priėmimą, neapsiribojant jau numatytomis Jungtinių Tautų rezoliucijų. Lietuva nuosekliai ragina siekti ryžtingo susidariusios situacijos sprendimo diplomatinėmis priemonėmis“, - sakoma Lietuvos URM pranešime.

Kaip jau skelbta, Šiaurės Korėją ankstų sekmadienį supurtęs didelis žemės drebėjimas išdavė, kad buvo atliktas jau šeštasis branduolinis bandymas.

JAV seismologai iš pradžių teigė, kad Šiaurės Korėjos šiaurės rytuose, maždaug 10 km gylyje, įvyko 5,6 balo stiprumo žemės drebėjimas. Bet remiantis naujausiais duomenimis, virpesių stiprumas žemės paviršiuje siekė net 6,3 balo. Tai yra iki šiol galingiausias branduolinis bandymas, įvykdytas Šiaurės Korėjoje.

Vos prieš kelias valandas iki įvykio buvo išplatintos Šiaurės Korėjos režimo lyderio Kim Čen Uno (Kim Jong-un) nuotraukos, kuriose jis pozuoja prie, anot valstybinės žiniasklaidos, naujo tipo vandenilio bombos.

Vėliau Šiaurės Korėja patvirtino atlikusi vandenilio bombos, kuri gali būti įkelta į tarpžemyninę balistinę raketą, bandymą.

Pastarąjį kartą branduolinį bandymą režimas įvykdė praėjusių metų rugsėjį. Kartu komunistinis režimas Pchenjane kuria ilgojo nuotolio raketas, kuriomis branduolinis užtaisas gali būti nuskraidintas iki JAV. Atlikdama branduolinio ginklo ir raketų bandymus, šalis nusižengia Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijoms.

ELTA