Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Tomaszas Siemoniakas apie pasienio patikrų stiprinimą. Youtube stop kadrai
Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA.LT
„Noriu pabrėžti, kad tai nėra žingsnis prieš Lietuvos piliečius, judančius į Europą. Lietuvos piliečiai yra visada laukiami Lenkijos Respublikoje – ar keliauti, ar verslo reikalais. Mes juos visada širdingai priimame“, – pasienyje, prie Budzisko punkto, po susitikimo su V. Kondratovičiumi žurnalistams sakė T. Siemoniakas.
Pasak Lenkijos ministro, apie Varšuvos sprendimus dėl patikrų pasienyje Europos Komisija (EK) buvo informuota.
„Šio sprendimo pagrindas – bendra problema, su kuria susiduria tiek Lenkija, tiek Vokietija, tiek Lietuva – nelegali migracija. Tai susiję su diktatoriaus Lukašenkos vykdoma politika, kai migrantai patenka į Baltarusiją, o vėliau į Latviją, į Lietuvą, į Lenkiją“, – dėstė jis, nurodydamas, kad stiprinant patikras pasienyje siekiama užkardyti antrinės migracijos kelius.
T. Siemoniakas patikino, kad Lenkija ir Lietuva bendradarbiaus, siekiant nesukurti papildomų kliūčių keliaujantiems į Lenkiją.
„Tikimės glaudus bendradarbiavimo tiek su Lietuvos Vidaus reikalų ministerija, tiek su atitinkamomis tarnybomis – Valstybės sienos apsaugos tarnyba, policija ir kitomis“, – dėstė politikas.
V. Kondratovičius: tie, kurie organizuoja hibridines atakas, turi suprasti – mes pasiruošę viskam
Savo ruožtu Lietuvos vidaus reikalų ministras V. Kondratovičius pažymėjo – Aliaksandro Lukašenkos režimas vykdo hibridinę ataką ne tik prieš Lietuvą, Lenkiją, bet ir visas Europos Sąjungos (ES) šalis. Todėl, pasak jo, svarbu, kad į šiuos priešiškų valstybių veiksmus Lietuva ir Lenkija reaguotų išvien.
„Tai, kaip mes šiandien susitinkame, bendraujame tarpusavyje, kaip sprendžiame bendras problemas – parodo, kad tik kartu galime suvaldyti visą situaciją“, – kalbėjo Lietuvos ministras.
„Ilgametis bendradarbiavimas tarp mūsų tarnybų leidžia teigti, kad galime sutiksi su bet kokius iššūkius aukščiausiame lygyje“, – dėstė jis.
Ministras pažymėjo – Lenkijai stiprinant patikras pasienyje, svarbu užtikrinti, kad Lietuvos piliečiai dėl to nesusidurtų su papildomais iššūkiais keliaujant į kaimyninę valstybę.
„Dėl to su ministru sutarėme – jeigu reikės mūsų įsitraukimo, mes iš karto susitiksime. Bet svarbu, kad mūsų institucijų vadovybė ir kiti pareigūnai tai suprasta ir deklaruoja, kad dės visas pastangas, kad mūsų šalių piliečiai patirtų kuo mažiau nepatogumų“, – pažymėjo V. Kondratovičius.
Politikas taip pat priminė, kad siekiant kovoti su antrine neteisėta migracija, Lietuva išsiuntė grupę pareigūnų padėti kontroliuoti situaciją Latvijos-Baltarusijos pasienyje.
„Toliau nemažinsime budrumo lygio pasienyje su Baltarusija, tik didinsime. Matome agresyvėjančią nelegalių migrantų grupių taktiką. Kas yra svarbu – mūsų pareigūnai yra išsiųsti į Latvijos Respubliką, kur kartu su Latvijos ir Estijos pareigūnais stiprina išorinės ES sienos patruliavimą“, – priminė Vyriausybės narys.
„Tikiu, kad šis žingsnis, kuris prasidės pirmadienį – sustiprinta sienos kontrolė iš Lenkijos pusės – tik sustiprins mūsų bendradarbiavimą ir parodys, kaip esame vieni kitiems atviri. Tie, kurie organizuoja hibridines atakas, turi suprasti – mes pasiruošę viskam“, – apibendrino V. Kondratovičius.
ELTA primena, kad Lenkija pranešė, jog nuo liepos 7 d. laikinai įves patikras prie Vokietijos ir Lietuvos sienų, siekdama sustabdyti nelegalių migrantų atvykimą.
„Laikinas kontrolės atkūrimas Lenkijos ir Vokietijos pasienyje yra būtinas siekiant apriboti ir iki minimumo sumažinti nekontroliuojamus migrantų srautus į abi puses“, – ministrų kabineto posėdyje sakė Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas ir pridūrė, kad tokie patys patikrinimai bus vykdomi ir prie Lietuvos sienos.
„Suprantame, kad šis sprendimas atsilieps žmonių judėjimo laisvei“, bet „kito kelio nėra“, sakė jis.
Tikrinimus planuojama vykdyti 13-oje vietų: Ogrodniki (Lietuvos pusėje – Janaslavas, Lazdijai, Lazdijų r.), Budzisko (Salaperaugis, Kalvarija, Kalvarijos sav.), Trakiszki (geležinkelis, Mockava, Kalvarijos sav.), Grzybina (Varteliai, Vištytis, Vilkaviškio r.), Sudawskie (Vygreliai, Vilkaviškio r.), Krejwiany (Liubavas, Vilkaviškio r.), Poszeszupie (Žiogaičiai, Reketija, Kalvarijos sav.), Trompole (Trumpaliai, Kalvarijos sav.), Krejwiany (Senieji Alksnėnai, Kalvarijos sav.), Burbiszki (Galiniai, Lazdijų r.), Dusznica (Tarnauka, Lazdijų r.), Podlaski (Kalėdiškiai, Lazdijų r.), Berżniki (Kauknoris, Kapčiamiestis, Lazdijų r.) punktuose.
Vidaus reikalų ministras teigė, kad Lietuva imasi papildomų priemonių kovai su antrine neteisėta migracija iš Latvijos pusės.
Tuo metu užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys Lenkijos sprendimą pasienyje taikyti sustiprintas patikras įvertino kritiškai, ragindamas kaimyninę valstybę šioje situacijoje imtis faktiniais duomenimis pagrįstų, o ne politiškai motyvuotų sprendimų.
Migrantai į rytines Europos Sąjungos šalis ėmė plūsti 2021 m., Vakarai dėl to apkaltino Minsko režimą.