PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2025 m. Liepos 10 d. 18:05

Lenkijoje kilo ginčas dėl aplinkos apsaugos institucijų sprendimo leisti sumedžioti tris lokius

Pasaulis

Rudasis lokys / Freepik

Živilė AleškaitienėŠaltinis: ELTA.LT


373066

Lenkijos aplinkos apsaugos institucijų sprendimas leisti sumedžioti tris lokius, gyvenančius šalies pietryčiuose, sukėlė gamtos aktyvistų pasipiktinimą; jie teigia, kad toks žingsnis yra „trumparegiškas“. Apie tai rašo „TVP World“.

Generalinė aplinkos apsaugos direkcija (GDOŚ) savo sprendimą paskelbė šios savaitės pradžioje, remdamasi pasikartojančiais incidentais, kai meškos patekdavo į gyvenamas vietoves ir kėlė „realią grėsmę“ Beščadų kalnuose gyvenantiems žmonėms.

Savo pareiškime GDOŚ teigė, kad prieš naikinant laukinius gyvūnus bus bandoma juos nubaidyti ir sugauti, tačiau pridūrė, kad šios pastangos kol kas nebuvo sėkmingos.

Tačiau žurnalistas ir aplinkosaugos aktyvistas Adamas Wajrakas pasmerkė šį žingsnį, teigdamas, kad tikroji problema yra žmonių apsileidimas.

„Dabartinės situacijos priežastis yra ta, kad žmonės viską meta į komposto dėžes, komunalinių atliekų konteineriai nesaugomi, o žmonių maisto [atliekų] galima rasti visur ir tai trunka jau daug metų“, – rašė A. Wajrakas feisbuko įraše.

Jis pridūrė: „Gyventojų skaičius nelemia susidūrimų skaičiaus. Žmonių ir lokių susidūrimų skaičius priklauso nuo daugelio veiksnių, taip pat ir pačių žmonių veiklos.

„Šaudymas guminėmis kulkomis yra efektyviausias meškų atbaidymo būdas, – rašė jis. – Lokių problemą galima išspręsti ir be žudymo.“

Biologas Robertas Gatzka iš Beščadų gyvūnų apsaugos parkų asociacijos Lenkijos transliuotojui TVN24 antrino, kad problemos priežastis – žmonių išmetamos atliekos.

„Net jei probleminiai individai bus nušauti, tai bus tik trumpalaikis sprendimas“, – perspėjo jis.

Kiti gamtosaugininkai taip pat atkreipė dėmesį į Tatrų kalnus pietų Lenkijoje kaip į pavyzdį, kur žmonių ir lokių susidūrimų skaičius sumažėjo nenaudojant ginklų.

#ĮVAIRYBĖS#LENKIJA#APLINKA#GINČAS#LOKIAI
#MEDŽIOKLĖ