PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2025 m. Liepos 18 d. 11:50

Lenkija žengė dar vieną žingsnį pasitraukimo iš Otavos konvencijos link

Pasaulis

Lenkijos kariuomenė / TVN24

EtapliusŠaltinis: BNS.LT


374427

Lenkijos aukštieji parlamento rūmai – Senatas – ketvirtadienį didele balsų dauguma pritarė teisės aktui dėl šalies pasitraukimo iš Otavos konvencijos, draudžiančios priešpėstines minas.

Apie tai penktadienį pranešė Lenkijos radijas.

Už pasitraukimą balsavo 84 senatoriai, o vienas pasisakė prieš. Dabar įstatymo projektas keliaus Lenkijos prezidentui Andrzejui Dudai pasirašyti.

Birželio gale šiam žingsniui jau pritarė Lenkijos Seimas, žemieji parlamento rūmai.

1997 metų sutartimi, prie kurios prisijungė daugiau kaip 160 šalių, uždrausta naudoti, gaminti, kaupti ir perduoti priešpėstines minas, siekiant apsaugoti civilius gyventojus nuo užsilikusių sprogmenų, kurie gali juos sužeisti ir pasibaigus konfliktui.

Pasitraukimas iš konvencijos leidžia šalims įsigyti, gaminti, kaupti, naudoti bei perduoti priešpėstines minas.

Senato gynybos komitetui pirmininkaujantis generolas Miroslawas Rozanskis nurodė, kad modernių priešpėstinių minų naudojimas nekels pavojaus civiliams.

Jis atkreipė dėmesį, kad naujos kartos minos gali būti deaktyvuojamos nuotoliniu būdu, kai tik pavojus praeina. Visi dislokavimai bus kruopščiai dokumentuojami, sakė generolas.

Lenkija pridūrė, kad planuojama atnaujinti vietinę minų gamybą ir rengti mokymus kariuomenei apie prieštankines minas.

Kaip skelbė BNS, Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Suomija ir Ukraina taip pat yra pradėjusios pasitraukimo iš Otavos konvencijos procedūras.

Pasitraukimas iš konvencijos įsigalioja praėjus šešiems mėnesiams nuo tos dienos, kai šalis apie tai praneša Jungtinėms Tautoms (JT).

Visos Europos Sąjungos (ES) šalys yra Otavos konvencijos narės, o Kinija, Rusija, Jungtinės Valstijos, Indija ir Pakistanas nėra prie jos prisijungusios.

#LENKIJA#PARLAMENTAS#OTAVA#KONVENCIJA#PASITRAUKIMAS