Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Etaplius SistemaŠaltinis: Etaplius.lt
Elektrėnų ledo rūmai yra pirmoji uždara ledo ritulio arena Elektrėnuose, pastatyta dar 1976 metais. Čia savo karjerą pradėjo tituluočiausi Lietuvos ledo ritulininkai: Darius Kasparaitis ir Dainius Zubrus. Šiandien Lietuvoje veikia per 20 ledo arenų, ledo ritulio sportas tapo daug greitesnis, sumanesnis, buvę ledo ritulio rinktinės žaidėjai patys tampa treneriais ir profesionaliai ruošia žaidėjus. Išaugus konkurencijai Elektrėnams iškilo pavojus prarasti sostinės vardą, tačiau pačiu laiku į pagalbą Elektrėnams atėjo olimpinis čempionas D. Kasparaitis, kurio iniciatyva pernai Elektrėnuose buvo įkurta jo vardo ledo ritulio mokykla.
Tikslas
Apie idėją gimtajame mieste steigti ledo ritulio mokyklą D. Kasparaitis pranešė 2015-ųjų vasarą, tačiau tokie planai sportininko galvoje sukosi jau anksčiau. Kartu su D. Kasparaičiu idėją brandino ir ledo ritulininkas, buvęs Elektrėnų sporto mokyklos (ESSM) direktorius Valdas Škadauskas. Pritarus savivaldybės tarybai, buvo priimtas sprendimas kurti D. Kasparaičio vardo ledo ritulio mokyklą Elektrėnų savivaldybės sporto mokyklos pagrindu, o direktoriumi paskirtas V. Škadauskas. Elektrėnų savivaldybė sutiko likti pagrindinė mokyklos rėmėja. Oficiali mokyklos įsteigimo data – 2016 m. kovo 9-oji. Naujoji mokykla startavo su 76 mokiniais ir trimis treneriais, kuriuos perėmė iš ESSM. Tarybos sprendimu, ESSM buvo sujungta su savivaldybės sporto centru. V. Škadauskas pripažįsta, kad noras atskirti ledo ritulį nuo kitų sporto šakų kirbėjo jau seniai „Ledo ritulys Elektrėnuose su savo tradicijomis ir laimėjimais nusipelnė būti atskira sporto šaka“, - sakė V. Škadauskas ir pridūrė, kad esant minioje pasiekti gerų rezultatų beveik neįmanoma. Sporto mokykloje vaikams treniruotės būdavo tarsi sporto būrelis, kuriame smagu praleisti laisvalaikį. „Ledo ritulio mokyklos tikslas – siekti rezultatų, lygiuotis į tituluočiausią Lietuvos ledo ritulininką Darių Kasparaitį, užauginti daugiau olimpinių čempionų, kurie garsintų Elektrėnus. Mūsų mieste ledo ritulys prasidėjo, čia jis turi ir būti reikšmingoje vietoje“, - papildė mintį V. Škadauskas.
Kad bendraminčių išsikelti tikslai nėra tuščios kalbos, rodo iki 123 išaugęs treniruotes lankančių vaikų skaičius. V. Škadauskas skaičiuoja, kad besitreniruojančių vaikų skaičius galėtų dar augti, nes ne visi vaikai, pradėję treniruotes, jas lanko iki galo ar pasiekia gerų rezultatų. Šiais metais lankyti treniruotes pradėjo 40 pradinukų ir, jei vaikų entuziazmas neišblės, gali susidaryti gera komanda.
Lankyti D. Kasparaičio ledo ritulio mokyklą galima nuo ketverių iki 19 metų. Perspektyvesni žaidėjai būdami 17–19 metų jau pradeda žaisti „Energijos“ klube arba siekia dar didesnių aukštumų – patekti į U18 ar U20 rinktines.
Treneriai
Mokyklai pradėjus veikti, vaikus treniravo trys buvę ESSM treneriai: Sergej Krumkač, Raimondas Štrimaitis bei Dovydas Kulevičius. Padaugėjus vaikų, trenerių gretas papildė nauji veidai: ukrainietis Aleksej Bryš, kuris treniruoja vartininkus bei U18 amžiaus grupės sportininkus, kurie vyks į Latvijos U18 čempionatą, bei Vladimiras Deev, šiuo metu treniruojantis U12 amžiaus grupės sportininkus bei „Energijos“ žaidėjus. V. Škadauskas didžiuojasi, kad D. Kasparaičio ledo ritulio mokykloje dirba didelį patirtį ledo ritulio sporte turintys treneriai. „Didelė sėkmė, kad ta patirtimi jie dalijasi ugdydami jaunąją kartą“, - mano direktorius. D. Kulevičius iki šiol žaidžia „Energijoje“, yra žaidęs su Lietuvos ledo ritulio rinktine ir šiemet yra rimtas kandidatas tapti rinktinės dalimi. 2002 m. ir 2004 m. D. Kulevičius tapo Pasaulio II diviziono čempionato aukso medalio laimėtoju, be viso to jam pavyksta rasti laiko studijuoti, jau šiemet jis planuoja baigti Lietuvos sporto universiteto studijas. S. Krumkač ledo ritulio treneriu dirba daugiau nei 20 metų, o D. Štrimaitis – 15 metų. 40 metų ledo ritulio ritmu gyvenantis direktorius Valdas Škadauskas taip pat turi daug patirties, kuria gali pasidalinti su augančia ledo ritulio karta.
Ledo ritulio treniruotes jis pradėjo lankyti jau mokėdamas čiuožti. To išmoko trejus metus lankydamas dailųjį čiuožimą, buvo tapęs ir dailiojo čiuožimo čempionato prizininku. Tačiau su dailiuoju čiuožimu V. Škadauskas atsisveikino, kai jį pastebėjo treneris atvykęs iš Sanktpeterburgo (Rusija) Viktor Senin ir pakvietė lankyti ledo ritulį. Jam buvo aštuoneri, kai su pačiūžomis tiesiai iš namų lydimas žiežirbų leisdavosi link ledo rūmų, peršokdavo per bortelį, pasitreniruodavo ir vėl čiuoždavo namo... Motyvacija buvo stipri, todėl nereikėjo nei tėvų raginimų, nei paskatinimo, kad tęstų treniruotes ir taptų šios sporto šakos profesionalu.
Motyvacija
Direktorius pripažįsta, kad tikrai ne visiems vaikams, lankantiems treniruotes, užtenka ryžto tęsti treniruotes ir siekti aukštų rezultatų, pavyzdžiui, tapti Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėju. Kartais labai talentingi vaikai po kelerių metų intensyvių treniruočių pasiryžta viską nutraukti. Motyvacija gali pradingti, kai pasidaro nuobodu ar po kelių nesėkmingų varžybų. V. Škadauskas sako, kad sėkmę šiame sporte lemia ne tik talentas, bet ir stipri valia, trenerio meistriškumas bei tėvai, kurie, jei nori padėti savo vaikui, neturėtų jo vien tik girti. „Dažnai giriamas vaikas neretai ima simuliuoti, nes juk jam viskas gerai sekasi. Reikėtų geriau priminti, kad dar tikrai yra kur padirbėti, kad būtų gerai. Gerai, jei tėvai supranta sporto šaką, tuomet jie gali padėti išgyventi tą metą, kai vaikui viskas nusibosta, laiku įžiebti užgesusią ugnelę. Ypač jei vaikas ledo rituliui jau paskyręs penkerius metus“, - patirtimi dalinasi V. Škadauskas. Motyvuoti jaunuosius ledo ritulininkus padeda ir pats D. Kasparaitis, kuris kartkartėmis sugrįžta į Elektrėnus ir lipa ant ledo pasitreniruoti su vaikais. Šiuo metu D. Kasparaitis kaip tik yra grįžęs į Lietuvą, antradienį jis vilkėdamas „Energijos“ marškinėlius žaidė prieš Kauno komandą. Taip fenomenaliai buvo pažymėtas ledo ritulio klubo „Energija“ keturiasdešimtmetis. O kitą savaitę savo laiko jis ketina paskirti Ledo ritulio mokyklos vaikams.
Planai
D. Kasparaičio ledo ritulio mokyklos vaikai treniruojasi kiekvieną dieną vos išsitekdami ant ledo. Pradinukai (tren. D. Kulevičius), lankantys treniruotes 1–2 metus mokosi čiuožti, daro įvairius pusiausvyros pratimus, orientacijai pagerinti, vyresnieji, kuriuos treniruoja S. Krumkač, gerina ledo rituliui reikalingus įgūdžius, kad šie būtų tikslūs ir greiti, jėgas išbando surengę varžybas. V. Škadauskas pasidalino naujiena, kad U8 grupės vaikams jau ruošia marškinėlius ir tariasi su kitų miestų mokyklomis, kad galėtų organizuoti varžybas ir leisti vaikams dažniau žaisti išvykose. Vyresnieji R. Štrimaičio treniruojami vaikai jau žaidžia U10 čempionate.
Antrus metus D. Kasparaičio ledo ritulio mokykla eksperimentuoja su sporto grupe, kurią sudaro 16–17 metų turintys ledo ritulio žaidėjai. Šį eksperimentą palaiko Lietuvos kūno kultūros departamentas. Idėjos prasmė – pakelti žaidėjų meistriškumo lygį, todėl tris kartus per savaitę 12 jaunuolių iš „Ąžuolyno“ progimnazijos ir „Versmės“ gimnazijos lanko sustiprintas rytines treniruotes, o pamokas mokykloje lanko pagal specialiai jiems paruoštą tvarkaraštį. Šių treniruočių naudą mokykla jau spėjo pamatuoti: trys sportininkai – Martynas Miliūnas, Laisvydas Kudrevičius, Eimantas Stepanavičius – pateko į U18 rinktinę. Panašų projektą Ledo ritulio mokykla planuoja vykdyti ir su penktokais.
D. Kasparaičio ledo ritulio mokyklą lankantys vaikai nesnaudžia ir vasarą. Šiemet, pačiūžas iškeitus į riedučius, treniruotės vyko sporto salėje ir lauke, o 50 vyresnių mokinių savo įgūdžius gerino Baltarusijoje, Lidos mieste surengtoje ledo ritulio stovykloje.
D. Kasparaitis sako, kad šiuo metu planuoja surasti galimybių stovyklas ledo ritulininkams organizuoti Elektrėnuose. Kad tai pavyktų, būtina ledą išlaikyti ir vasarą.
Už įspūdingo ledo rūmų kupolo kasdien taukši ledo ritulys ir verda aistros. Vieni liūdi, kad kažkas nepavyko, kiti džiaugiasi, kad pavyko geriau nei vakar. Kada nors šie vaikai galbūt taps žinomais ledo ritulininkais ir galės didžiuotis, kad ledo ritulio sportą pamilo Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokykloje.