PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kas gero ekranuose?2022 m. Rugsėjo 20 d. 12:38

Lauryno Bareišos filmas „Piligrimai“ – Lietuvos pretendentas siekti „Oskaro“ apdovanojimo

Lietuva

Lietuvos kino centro nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


246265

Kaip pranešė Lietuvos kino centras, JAV Kino meno ir mokslo akademijos patvirtinto „Oskaro“ komiteto Lietuvoje sprendimu siekti prestižinio apdovanojimo šiemet patikėtas Lauryno Bareišos filmas „Piligrimai“ (2022, prod. Klementina Remeikaitė). Šis festivaliuose pripažintas filmas pretenduoja patekti į geriausio tarptautinio filmo nominantų sąrašą.

Pretendento į „Oskarą“ rinkimų atranką organizuoja Lietuvos kino centras ir Lietuvos kinematografininkų sąjunga.


Tarptautinį pripažinimą sulaukęs filmas „Piligrimai“ sužibėjo 78-ojo Venecijos kino festivalio „Orizzonti“ programoje, kurioje laimėjo geriausio filmo apdovanojimą. Taip pat, tarptautiniame Thessaloniki filmų festivalyje filmas buvo apdovanotas už geriausią scenarijų, o Cottbus’o filmų festivalyje Vokietijoje laimėjo FIPRESCI kritikų apdovanojimą.


Kaip teigiama pranešime, užsienio platintojai REASON8 jau anksčiau sudarė sandorius dėl filmo platinimo ir rodymo kino teatruose Šiaurės Amerikoje. Filmą taip pat įsigijo kabelinės televizijos HBO platforma, kurios dėka L. Bareišos kūrinį pamatyti galės tūkstančiai Vidurio ir Rytų Europos žiūrovų.


Filmą atrinkusiame komitete šiais metais dalyvavo prodiuseris bei komiteto pirmininkas Kęstutis Drazdauskas, kino kritikė Živilė Pipinytė, animacinio kino kūrėjas ir prodiuseris Valentas Aškinis, aktorius bei menininkas Denisas Kolomyckis, režisierius ir prodiuseris Arūnas Matelis, kino kritikė Lolita Bytautaitė bei garso režisierius Jonas Maksvytis.


Praėję Lietuvos komitetą, „Piligrimai“ toliau bus vertinami kitų akademijos komitetų, kurie žiūrės filmus-pretendentus iš visų pasaulio šalių ir skelbs tik penkis finalininkus, iš kurių tik vienas bus apdovanojamas „Oskaru“.


2021-aisiais metais tarptautinio vaidybinio filmo kategorijoje pretendentu į nominantus „Oskarui“ tapo Jurgio Matulevičiaus filmas „Izaokas“, o tarptautinėje dokumentinio filmo kategorijoje – Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“.