PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2017 m. Liepos 4 d. 10:03

Nužudyti laukinį gyvūną - žygdarbis, ar beširdiškas nusikaltimas? (VIDEO)

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


8467

Turbūt nieko nebestebina žmonių dalijimasis savo asmeninio gyvenimo detalėmis viešojoje erdvėje. Jau tapo įprasta, kad socialinių tinklų vartotojai įkeldami nuotraukas demonstruoja kur ir su kuo buvo, ką veikė, ką valgė, kokį daiktą įsigijo ar kokius užsibrėžtus tikslus įveikė. Neretai aršias diskusijas įžiebia ir pasigyrimas dviprasmiškai vertinamais „žygdarbiais“.


Foto galerija:

screenshot-20170624-101222.png
screenshot-20170624-101941.png

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!

Trofėjais puikuojasi ne tik aistringi žvejai ir medžiotojai, pozuojantys prie nušautų nebegyvų žvėrių, bet ir brakonieriai ar „epizodiniai“ gamtos žalotojai. Vienas toks – vardo ir pavardės nė neketinantis slėpti Kalvarijos gyventojas – gamtos mylėtojų pasipiktinimą sukėlė, kai socialiniame tinkle pasigyrė šakėmis persmeigęs į jo kiemą užsukusią lapę. Gyvūnų teisių gynėjai apstulbę – tai, mažų mažiausia, nusižengimas įstatymui. Toks elgesys – neabejotinai vertinamas, kaip žiaurus elgesys su gyvūnais, o tai numatoma baudžiamoji atsakomybė, gali grėsti net laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Lietuvos Gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė įsitikinusi, kad tokio elgesio negalima toleruoti. Pasak Brigitos Kymantaitės, pamačius, kad kažkas skriaudžia gyvūną, reikėtų apie tai pranešt policijai. Moteris neabejoja – tas, kuris gali pakelti ranką prieš bejėgį gyvūną, vieną dieną greičiausiai panaudos smurtą ir prieš silpnesnį žmogų.

Specialistė sako, kad yra ir civilizuotų, humaniškų būdų išprašyti į žmogaus valdas užklydusį laukinį žvėrį. Net jei nekviestas svečias kėsinasi į naminius paukščius ar kitus gyvūnus, pridarė nuostolių, tai nesuteikia teisės jį žudyti. Juolab, kad žmonės vis labiau braunasi į laukinių gyvūnų valdas, jiems lieka vis mažiau vietos gyventi, pasislėpti, maitintis, dažnai žvėrys neturi kito pasirinkimo – migruodami ar ieškodami ėdesio, jie priversti žengti į žmonių teritoriją. Tačiau, nepaisant to, tokius, žmonių manymu, „ne vietoje“ atsiradusius gamtos gyventojus iškraustyti gali padėti atsakingos tarnybos bei institucijos.

Išsamiau - vaizdo reportaže: