PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Lapkričio 12 d. 16:29

Laikinajame COVID-19 skambučių centre jau dirba 10 žmonių

Lietuva

NVSC nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


154052

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir verslo įsteigtame laikinajame COVID-19 skambučių centre jau dirba 10 žmonių.

Apie tai ketvirtadienį pranešė idėjos iniciatorius, rinkodaros agentūros „MP agency“ strategijos vadovas Laimonas Baliukonis.

„Nuo trečiadienio papildomame skambučių centre pradėjo dirbti pirmi 10 gerai apmokytų darbuotojų. Šiuo metu mes vykdome tiek žmonių atranką, tiek mokymus. Ateinantį pirmadienį pradės dirbti dar viena grupė – dar 10 darbuotojų“, – spaudos konferencijoje sakė L. Baliukonis.

Pasak NVSC Vilniaus departamento vadovės Rolandos Lingienės, šie žmonės vykdys atvejų epidemiologinį tyrimą.

„Darbuotojai skambins užsikrėtusiems žmonėms, aiškinsis jų užsikrėtimo aplinkybes, su kuo turėjo sąlytį bei kitą reikalingą informaciją. Po to skambins ir sąlytį turėjusiems asmenims, nes jų darbas procesą atlikti iki galo – įvertinti, kokią riziką tie asmenys turėjo“, – komentavo R. Lingienė.

„Paprastai tariant, sąlytį turėjusių asmenų sąrašą sudarys susirgęs žmogus kartu su darbuotoju, tada pastarasis atskirs, kurių asmenų sąlytis yra didelės rizikos, o kurių – ne. Be skambučio to negalima padaryti. (...) Kai sudarys sąrašą didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų, jį atiduos NVSC grupei, kuri siųs žinutes dėl izoliacijos“, – pridūrė ji.

L. Baliukonio teigimu, žmonėms šiame skambučių centre mokama minimali alga.

„Jie yra įdarbinti į mūsų įmonę. Jei kyla klausimas, kodėl pas mus, tai dėl pačio sprendimo greitumo. (...) Žmonėms mokame minimalią algą nuo išdirbtų valandų – vidutiniškai 23 eurus į dieną. Papildomai žmogus gauna papildomas partnerių dovanas – vandenį, kavą, sultis, maitinimą“, – komentavo jis.

Papildomas skambučių centras įkurtas sostinės viešbučio „Panorama Hotel“ konferencijų centre, o augant darbuotojų skaičiui, darbo vietas planuojama įkurti „Karolinos viešbučio“ konferencijų salėje.

„Infrastruktūra tam yra labai tinkama. Labai atsakingai žiūrime, kad ši vieta netaptų dar vienu covido židiniu, todėl žmonės dirba skirtingais darbo grafikais, išskirstyti per skirtingas patalpas, tarp pačių žmonių yra ganėtinai didelis atstumas“, – komentavo „MP agency“ strategijos vadovas.

Jo teigimu, šiame skambučių centre dirbti galėtų apie 100 žmonių. Kol kas planuojama, jog tokia pagalba Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui bus teikiama bent mėnesį.

„Norint pasiekti šimto žmonių skaičių, mums reikėtų nuo savaitės iki pusantros, daugiausia – dviejų. Grubiais skaičiavimais, (...) viena darbo vieta kainuoja apie 950 eurų“, – kalbėjo L. Baliukonis.

Šiuo metu iniciatyvą, kuri pavadinta „Įveiksime kartu“, remia daugiau nei dešimt įmonių įmonių, tarp kurių yra rinkodaros agentūra „MP agency“, „Kalnapilio-Tauro grupė“, farmacinių tyrimų bendrovė „Berlin Chemie Menarini Baltic” telekomunikacijų bendrovė „Tele 2“ bei kitos.

Lietuvoje – apie 700 koronaviruso židinių

Anot NVSC, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras nurodo, kad vienas žmogus per dieną vidutiniškai gali įvykdyti maždaug keturių atvejų apklausą ir taikyti jų valdymo priemones. Tai reiškia, kad tūkstančiui atvejų ištirti reikėtų bent 250 darbuotojų.

R. Lingienės teigimu, Lietuvoje vienas darbuotojas ištiria daugiausiai šešis atvejus per dieną.

Ji taip pat teigė, kad augant visuomenės sveikatos specialistams padedančių žmonių skaičiui, epidemiologai galės imtis protrūkių tyrimų.

„Šios ligos valdymui labai svarbu, kad epidemiologai, esant tokiam atvejų skaičiui, būtų visiškai atlaisvinti nuo atvejų epidemiologinės diagnostikos, o užsiimtų protrūkių tyrimais“, – sakė ji.

„Reikia labai daug specialių žinių, kad galima būtų vykti į židinius, protrūkius. (...) Reikia atlikti daug veiksmų, kad suprastume, kodėl vienoje ar kitoje įstaigoje nesustoja plitimas, kas nepadaryta: ar atnešta iš namų, ar nesilaikoma saugos priemonių, (...) surasti tą tašką, tą raktą, kad jį užrakinus infekcija nebeplistų toje įstaigoje“, – kalbėjo ji.

Pasak R. Lingienės, šiuo metu Lietuvoje yra apie 700 židinių. Daugiausia nerimo kelia gydymo ir slaugos įstaigos.

Šiuo metu Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui talkina apie 100 karių savanorių..

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 29 tūkst. 812 asmenų, 22 tūkst. 382 – tebeserga, 7096 – pasveiko.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 244 žmonės, dėl kitų priežasčių – 91 užsikrėtusysis.

Izoliacijoje šiuo metu yra 84 tūkst. 24 žmonės.

BNS