PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Spalio 28 d. 14:15

L. Mažylis žada prisiekti Seime, tačiau žvalgosi ir į EP mandatą

Lietuva

Liudas Mažylis / ELTA / Andrius Ufartas nuotr.

Karolina AmbrazaitytėŠaltinis: BNS


326340

Vienmandatėje rinkimus pralaimėjęs, tačiau su Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašu į Seimą išrinktas Liudas Mažylis žada prisiekti Seime, tačiau žvelgosi ir į Europos Parlamento (EP) mandatą.

„Neatmetu galimybės (išvykti į EP), bet šiandien aš ruošiuosi pradėti darbą Seime“, – BNS pirmadienį sakė L. Mažylis.

Vienmandatėje L. Mažylis rinkimus pralaimėjo socialdemokratei Orintai Leiputei, tačiau sąraše iš 16 vietos buvo išreitinguotas į 11.

„Man visiškai akivaizdu, kad aš dabar turiu pradėti eiti Seimo nario pareigas. Tam aš turiu prisiekti ir tą padarysiu be jokių išlygų ir be jokių rezervų. Konstitucija taip man liepia, tai aš taip ir elgsiuosi“, – teigė jis.

Politikas Europos Parlamento nario mandatą gali pasirinkti tuo atveju, jei dabartinis europarlamentaras Andrius Kubilius bus paskirtas į Europos Komisijos (EK) narius. L. Mažylis – pirmasis už brūkšnio sąraše.

Pasak jo, europarlamentaro vieta atsilaisvins dar negreitai, tad pirmiausia reikia imtis darbų Seime.

„Dabar šių dienų mintys yra visiškai kitos. Mano įsivaizdavime ta atsilaisvinsianti EP nario vieta bus tikrai pakankamai negreitai ir žymiai ankstesni įvykiai bus Seimo nario priesaika, biudžeto formavimas, Vyriausybės formavimas. (...) O tada ir kai atsiras, tai tada jau aš žiūrėsiu“, – sakė L. Mažylis.

„Paprastai į Europos Parlamentą politikai startuoja iš savo pačių parlamentų“, – pridūrė jis.

Dėl naujos sudėties EK balsuos visas EP plenarinėje sesijoje. Komisija išrenkama paprasta balsų dauguma balsuojant vardiniu būdu už visą kabinetą kartu. Šiuo metu planuojama, kad toks balsavimas vyks lapkričio 25–28 dienomis sesijoje Strasbūre.

A. Kubiliaus klausymai Briuselyje vyks lapkričio 6 dieną.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, konservatoriai Seimo rinkimuose liko antri su 28 mandatais.

Parlamento rinkimus laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija, iškovojusi 52 mandatus.

Partija „Nemuno aušra“ laimėjo 20 mandatų, demokratai turės 14 mandatų, Liberalų sąjūdis – 12, o „valstiečiai“ – aštuonis.