Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Linas Kukuraitis / Dainius Labutis/ELTA
Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA.LT
„Atrodo, kad rimtai žiūrima į tą situaciją, nutikusią praėjusią savaitę, balsuojant dėl A. Dudėno. (...) Kai neliečiamybe yra dangstomasi, mes sakome, kad tai yra rimta ir tą rimtumą norime parodyti. Džiugu, kad yra klausomasi“, – pirmadienį po koalicinės tarybos posėdžio žurnalistams teigė L. Kukuraitis.
„Su koalicine taryba keliaujame keliu, kuriuo bus siekiama tiek Seimo narių kanceliarines (lėšas – ELTA) apriboti, tiek piktnaudžiavimą, tiek vieni kitų dangstymą. Kai tie žingsniai daromi, mes tada rimtai galime kalbėti su tauta (mokestinius pakeitimus – ELTA)“, – pabrėžė jis.
Kaip skelbta anksčiau, praėjusią savaitę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ valdyba konstatavo, jog Seimui nepanaikinus socialdemokrato A. Dudėno teisinės neliečiamybės buvo pažeista koalicinė sutartis. Partija paragino didžiuosius koalicijos partnerius socialdemokratus šią klaidą ištaisyti. Priešingu atveju, anot „Vardan Lietuvos“ vadovybės, demokratai gali nepalaikyti ruošiamų mokestinės sistemos pokyčių.
Visgi, po koalicinės tarybos posėdžio premjerui Gintautui Paluckui pareiškus, kad „kai kurių sprendimų atgal neatsuksi“, L. Kukuraitis tikina, kad koalicija sieks, jog tokios situacijos nesikartotų.
„Tai yra socialdemokratų atsakomybė, jų frakcijos. (...) Mums rūpi, kad toliau būtų laikomasi koalicinės sutarties ir būtų išvengta tokių situacijų“, – kalbėjo politikas.
„Mes paliekame tai socialdemokratams. Pačių socialdemokratų bendruomenėje vyksta diskusija“, – pabrėžė jis.
Pristatė partijos valdybos siūlymus dėl koalicinės sutarties papildymo
Dar praėjusią savaitę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis po partijos valdybos susitikimo išvardijo keturis punktus, kuriuos partija pristatys koalicijos partneriams. Demokratai į koalicinę sutartį siūlo įtraukti planus siaurinti parlamentarų neliečiamybės institutą, baudas posėdžių nelankantiems Seimo nariams, parlamentinių lėšų indeksavimo pokyčius ir įsipareigojimų nebekelti mokesčių visos kadencijos metu, jeigu būtų priimti dabartiniai siūlymai.
Pasak L. Kukuraičio, tokie siūlymai pirmadienį buvo pristatyti koalicijos partneriams.
„Sprendimai būtų prevenciniai tam, kad šitie dalykai neįvyktų. Jeigu mes sukurtume algoritmus, kad už Seimo nario mandato nesislėptų bet kas, su bet kokia vadinama „barzda“ atėjęs į Seimą – tai bus ir visoms kadencijoms rimtas moralinis sprendimas“, – akcentavo L. Kukuraitis.
„Klausimas yra, kas yra geriausia koalicijai, geriausia valstybei. (...) Žiūrime proaktyviai“, – kalbėjo jis, paklaustas, ar atsisakius šiuos punktus įtraukti į koalicinę sutartį, demokratai palaikytų mokestinius pakeitimus.
ELTA primena, kad centro kairės koalicija savo sutartyje numatė, jog „bet kuris koalicijos narys, dėl kurio neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipiasi Generalinė prokuratūra, iš karto viešai Seimo posėdyje padaro pareiškimą, jog sutinka, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, nesudarant tyrimo komisijos“.
Tačiau socialdemokratų frakcijos narys A. Dudėnas pažeidė šį punktą ir tokios komisijos pasiprašė. Pastaroji siūlė Seimui leisti patraukti socialdemokratą baudžiamojon atsakomybėn.
Visgi, tam pritrūko vos poros balsų – už tai, kad būtų panaikinta į „čekiukų“ skandalą įsivėlusio A. Dudėno teisinė neliečiamybė, pasisakė tik 69 parlamentarai. Tam, jog būtų naikinamas Seimo nario imunitetas, reikia bent pusės – 71 Seimo nario balso.
Balsavime nedalyvavo 30 socialdemokratų, 16 valdančiajai daugumai priklausančios „Nemuno aušros“ atstovų, taip pat – 11 Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių, 7 konservatoriai, 2 demokratai „Vardan Lietuvos“, po vieną liberalą bei Mišrios Seimo narių grupės narį.
Po tokios balsavimo baigties Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio vedama „Vardan Lietuvos“ pareiškė, jog socialdemokratai pažeidė koalicinę sutartį, pareikalavo taisyti padarytas klaidas bei akcentavo, jog demokratai negali pažadėti paramos Vyriausybės teikiamiems mokestiniams pakeitimams