Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Rita ŽadeikytėŠaltinis: Etaplius.lt
Visi trys menininkai yra Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, paskutinįkart Kuršėnuose Antano ir Aldonos Visockių paroda buvo surengta prieš 10 metų, tačiau kūrybinės ir gyvenimiškos gijos su Kuršėnais, Šiaulių rajonu dailininkų šeimą sieja daug metų. Profesorius Antanas Visockis parodoje Kuršėnų dvare pristato savo akvareles, sukurtas daugiausia puantilizmo technika – kai tapoma mažais taškeliais ar potėpiais, kurie susijungia į vieną, nedalomą visumą.
Antanas Visockis yra vienas pačių žymiausių šios tapybos technikos atstovų Lietuvos dailėje. Docentė Aldona Visockienė – žymi keramikė, sukūrusi nemažai skulptūrų, monumentalių darbų dar iki šiol puošiančių kai kuriuos visuomeninių pastatų interjerus. Būtent molis jau daugiau,nei prieš 50 metų Visockius suartino su Kuršėnais – viena svarbiausių Lietuvos keramikos sostinių. Parodoje eksponuojami ir Aldonos Visockienės piešiniai, piešti portretai, kuriais žavisi ir vertina klasikinės dailės mylėtojai.
Aldona ir Antanas Visockiai yra vieni svarbiausių Šiaulių kaip dailininkų miesto ir vieno iš Lietuvos dailės centrų kūrėjų. Jiedu drauge su visa plejada žymių dailininkų, dailėtyros specialistų, tarp kurių Vytenis Rimkus, Aloyzas Toleikis, broliai Vitolis ir Raimondas Trušiai, Vytautas ir Dalia Tribandžiai ir daugybė kitų žymiausių Lietuvos menininkų kūrė anuomet garsų Šiaulių pedagoginio instituto (buvusio Šiaulių universiteto) Dailės (Menų) fakultetą, kur buvo ruošiami Lietuvos mokyklos dailės ir darbų (technologijų) mokytojai.
Turbūt būtų sunku surasti Lietuvos mokyklą, kurioje nedirbtų šio Dailės fakulteto absolventai – dainininkai ir dailės pedagogai. Šių menininkų kartos dėka Šiauliuose pastatyta Šiaulių dailės galerija (buv. Parodų rūmai), buvo įkurta Šiaulių universiteto dailės galerija, virė aktyvus dailės gyvenimas. Tapytoja Viktorija Visockytė taip pat yra baigusi fakultetą ir šiuo metu dirba Šiaulių dailės mokykloje, moko vaikus ir jaunimą dailės, aktyviai dalyvauja parodose, Šiaulių regiono dailės gyvenime.
Išskirtinę, ilgai lauktą Šiaulių rajone dailininkų Visockių kūrybos parodą pristatė Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė, kurią sieja brandi draugystė su šiais menininkais ir jų kūryba. Apžvelgti Antano, Aldonos ir Viktorijos Visockių parodos atvyko publicistas, kolekcininkas Ričardas Jakutis, menotyrininkė, ilgametė Antano ir Aldonos Visockių kolegė docentė Michalina Adomavičienė.
Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro padėką Visockių tercetui už Šiaulių rajonui parengtus profesionalius dailės mokytojus, Šiaulių rajono vardo garsinimą įteikė mero padėjėja Rita Žadeikytė. Pasidžiaugta, kad Antaną Visockį su Šiaulių rajonu sieja labai glaudus asmeninis ryšis – dailininkas yra gimęs Kužių krašte, Džiuikių kaime, palaiko glaudų ryšį su šio krašto žmonėmis, rengia parodas, kūrybinius plenerus.
Visockių šeimą Šv. Kazimiero ordino vardu pasveikino šviesuolė, įvairių kultūrinių asociacijų įkūrėja ir puoselėtoja Izolina Lingienė – Antanas ir Aldona Visockiai yra šio ordino nariai. Būtent Izolinos Lingienės idėja buvo surengti dailininkų Visockių parodą puikiose neseniai restauruoto Kuršėnų dvaro parodinėse erdvėse. Dailininkus ir nuoširdžius bičiulius su puikia paroda sveikino profesorius, humanitarinių mokslų daktaras, kalbininkas, žemaičių rašybos normintojas ir monografijos „Žemaičių kalba ir rašyba“ autorius Juozas Pabrėža.
Akademinė veikla ir žemaitiška prigimtis artimai sieja dailininkus Visockius ir kalbininko šeimą. Brangius bičiulius Visockius su paroda Kuršėnuose pasveikino Puodžių karalienė, žymi keramikė kuršėniškė Virgilija Silvestra Šufinskienė su vyru Zigmu. Ryšys šias kūrėjų šeimas per Kuršėnų molį, keramiką sieja apie penkis dešimtmečius. Aldona Visockienė parodos atidaryme prisiminė net ir detektyvinių istorijų susijusių su Kuršėnų moliu ir Keramikos cechu, kuriam vadovavo Virgilija Silvestra Šufinskienė.
Visockius parodos proga sveikino Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė, Lietuvos tautodailininikų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė – Antano ir Aldonos Visockių mokinė, taip pat Seimo narės R. Baškienės patarėja Ada Grakauskienė. Prisiminimais dalijosi Antano Visockio buvusios mokinės, talentingos Kuršėnų meno mokyklos dailės pedagogės Dalia Jokubauskienė ir Indira Zebčiukienė.
Pasveikinti Visockius atvyko ir daugiau jų buvusių mokinių. Su paroda dailininkų tercetą sveikino Kuršėnų dvaro kultūrinės veiklos koordinatorė Lina Šukienė, Edukacinių programų ir etninės kultūros specialistė Alina Milašienė, Puodžių karalius Algimantas Tamašauskas.
Parodos metu buvo rodomas Šiaulių r. savivaldybės Kultūros skyriaus specialisto Zigmo Ripinskio sukurtas filmas apie Visockių kūrybą, parodas. Išskirtinę Visockių parodą Kuršėnų dvare pripildė puiki muzika, sužavėjusi ir parodos autorius, ir žiūrovus. Atidarymo metu grojo akordeonistų ansamblis vadovaujamas Kuršėnų meno mokyklos mokytojos-metodininkės Irmos Dešriuvienės.
Pasveikinti Visockių iš Olandijos atvyko viena žymiausių Lietuvos kanklininkių, nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė su savo mokinėmis – Šiaulių I muzikos mokyklos ansamblis „Arimato“ kanklininkėmis. Parodos metu menininkai surengė paveikslų aucioną – paskambinus trumpuoju Ukrainos paramos numeriu galima buvo išsirinkti originalų dailininkų darbą.
Zigmo Ripinskio, Simonos Sidabrienės nuotraukos