PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Rugpjūčio 8 d. 16:39

Kūrė draugiškos jaunimo savivaldybės rekomendacijas

Šiauliai

Simonos Lipskytės nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


48101

Savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos narės Regyna Rakauskė ir Simona Lipskytė dalyvavo Trakuose vykusioje konsultacijoje dėl draugiškos jaunimo savivaldybės rekomendacijų kūrimo. Kartu su jaunimo reikalų tarybų nariais iš visos šalies savivaldybių, buvo sukurta 10 rekomendacijų, kurias toliau plėtos ir visoms savivaldybėms pritaikys Jaunimo reikalų departamentas.

Praėjusiais metais Pakruojo rajono savivaldybę Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įvertino kaip draugišką jaunimui, už tai į Pakruojį parvežtas tai žymintis apdovanojimas. Mūsų savivaldybė, darbą ir veiklas su jaunimu, laikanti prioritetine sritimi, yra pavyzdys šalies mastu, tačiau ir toliau reikia tobulinti daugybę sričių – jaunam žmogui savivaldos ir su ja susijusios institucijos turi būti įdomios, atviros, patrauklios.

Visą dieną vykę mokymai, pirmiausia, atvykusius supažindino vienus su kitais. Jaunimo reikalų tarybų nariai – skirtingos asmenybės, tai ir valstybės tarnautojai (vicemerai, skyrių vedėjai, specialistai), ir kultūros darbuotojai, ir moksleiviai, ir akademinės bendruomenės atstovai. Tačiau visi jie savivaldybėse turi vieną kryptį – diskutuoti ir siūlyti tokius sprendimus, kurie padėtų jauniems žmonėms geriau jaustis savo gyvenamosiose vietose.

Daugiausia diskutuota apie jaunimą regionuose, kokią įtaką jaunimo reikalų tarybos gali padaryti emigracijos mažinimui, jaunų žmonių grąžinimui, sudominimui, jų socialinių veiklų plėtrai, savanorystei. Nukrypta ir į savivaldybių, kaip erdvių jaunimui pritaikymą, būtinybę nuolat kelti specialistų, dirbančių su jaunimu kompetencijas. Visų savivaldybių jaunimo reikalų tarybų nariai įvardino problemas, su kuriomis susiduria šalies jaunimo organizacijos: sudėtingas projektų finansavimas, reikalaujantis daugiau tuščio rašymo, nei idėjų pritaikymo; per mažas jaunimo atstovų įtraukimas į svarbių problemų sprendimus; jaunimo problemų sprendimo plano neturėjimas ir gairių nebuvimas; per mažas dėmesys mokyklas ar gimnazijas baigusiems ir į didesnius miestus išvykusiems jauniems žmonėms ir kt.

Remiantis visomis šiomis problemomis, kurias susirinkę dalyviai įvardino įvairių psichologinių ir komandos kūrimo (teambuilding) užduočių metu, buvo sukurtos rekomendacijos, su kuriomis toliau dirbs Socialinė apsaugos ir darbo ministerija, jos bus pristatomos šalies jaunimo reikalų koordinatoriams, už jaunimo veiklas ir įtraukimą į bendrus procesus savivaldybėse atsakingiems asmenims. Jaunimo reikalų tarybos, pritaikydamos ir siūlydamos savo savivaldybių specialistams sukurtas idėjas, turi tapti svarbiausiais elementais tarp savivaldos institucijos ir jaunimo.