PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 2 d. 14:38

Kuomet geriausia rinktis dujinius šildytuvus?

Ukmergė

Vytautas NemunaitisŠaltinis: Etaplius.lt


196237

Šildymas opi ir svarbi tema kiekvienam žmogui, nes kiekvienas pilietis tikrai nori sutaupyti. Matote ar galvojate, kad laikinai patalpų šildymui naudojama elektra yra neekonomiška? Ar girdėjote apie dujinius šildytuvus? Jie pasižymi labai geromis šiluminėmis savybėmis, bet ar tai tikrai jums tinkamas pasirinkimas? Stengiamės išsiaiškinti.

Nepriklausomai nuo energijos rūšies, šildytuvus galima suskirstyti į keturis tipus

Skirstant į tipus, reikia nepamiršti ekonomiškumo. Nesirinkite pigiausio šildymo šaltinio, jei jums svarbi pasaulio ateitis.Jie gali būti konvekciniai, priverstinio išmetimo, infraraudonųjų spindulių ir priverstinio degimo. Konvekcinės šildymo mašinos yra bene populiariausios dėl savo kainos, pakankamai didelio efektyvumo ir saugaus naudojimo. Tokio tipo šildytuvas sušildo šaltesnį patalpos apačioje esantį orą, kuris, kaip žinoma dar iš fizikos pamokų, šildamas kyla į viršų. Ilgainiui tokiu būdu apšildoma visa patalpa. Tiesa, dėl paprastai mažų ir vidutinių buitinio šildytuvo pajėgumų, patalpos apačia lieka vėsesnė, tačiau jei pati patalpa yra labai nedidelė ar žemomis lubomis, didelio skirtumo nepajusite. Panašiai veikia ir priverstinio išpūtimo šildytuvai, tačiau šiuose šildytuvuose oras cirkuliuojamas ventiliatoriaus pagalba – jis įtraukiamas ir išpučiamas mechaniškai, kai jau yra sušilęs. Šie tipai yra populiariausi šildytuvai. Taip pat žmonės pastaruoju metu gana įdėmiai žvalgosi į infraraudonųjų spindulių šildytuvus. Tiesa, tautiečiai yra daugiau tradicijų mėgėjai ir dalį jų atbaido žodis infraraudonieji spinduliai, nes dažnai siejamas su visais gyvenime girdėtais kenksmingais spinduliais, pradedant UV, baigiant rentgeno. Tačiau šie šildytuvai nėra žalingi sveikatai, be to, yra gana ekonomiški. Norint pasiekti geriausią efektą, rekomenduojama tokius prietaisus tvirtinti prie lubų ar pastatyti aukščiau, kadangi taip apšildysite patalpos apačią, kur ir reikalinga šiluma.

Mums svarbi kategorija yra degimo šildytuvai, įskaitant dujinius šildytuvus

Skirtingai nuo visų aukščiau paminėtų šildytuvų, šiems šildytuvams nereikia elektros, todėl jie yra mobiliausi iš šių šildytuvų, nes juos galima naudoti beveik visur. Yra net stovyklavietės šildytuvas dujinis, kuris gali sušildyti naktį, kai esate toli nuo namų šimtus kilometrų. Taip pat šie šildytuvai yra labai efektyvūs, kadangi orą šildo tiesioginio sąlyčio su ugnimi metu. Tiesa, šis bruožas kartu yra ir trūkumas. Kaip žinia, degimo metu naudojamas deguonis, tad ir šie šildytuvai mažina deguonies kiekį. Todėl labai svarbu naudoti tokius šildytuvus gerai ventiliuojamoje patalpoje. Taip pat nerekomenduojama jų palikti veikiančių nakčiai miegamuosiuose kambariuose. Kita vertus, šie šildytuvai nepamainomi didelėse patalpose, sandėliuose, statybų objektuose, kur oro trūkumas nėra problema, o erdvės didelės. Jie taip pat greitai prišildo patalpas. Lyginant su elektriniais šildytuvais išryškėja dar pora menkų, tačiau kai kuriais atvejais esminių trūkumų. Dujinio šildytuvo eksploatacija yra papildomi rūpesčiai rūpinantis dujų balionu, kai tuo tarpu elektrinius šildytuvus pakanka įjungti į tinklą ir palikti – elektros niekada nepritrūks. Be to, naudojimasis elektra yra saugesnis, kadangi tai darome kasdien, o darbas su dujomis reikalauja rimčiau įvertinti rizikas. Kita vertus, atsakingi dujinių šildytuvų gamintojai gamina šiuos šildytuvus taip, kad jie būtų maksimaliai saugūs, todėl laikantis visų reikalavimų, dujinių šildytuvų naudojimas bus sklandus, saugus ir efektyvus.