PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Gegužės 15 d. 09:21

Kultūriniame Druskininkų žemėlapyje – naujas ženklas

Druskininkai

Druskininkų savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Druskininkų savivaldybė


361939

Druskininkų kultūrinis žemėlapis pasipildė dar vienu svarbiu tašku. Menotyrininkės Aušros Česnulevičienės iniciatyva Druskininkų savivaldybė šalia Druskonio ežero, prie išskirtinės formos pušies, įrengė informacinę lentelę, primenančią apie Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ryšį su šia vieta. Būtent čia, gamtos prieglobstyje, vienas garsiausių Lietuvos menininkų mėgo leisti laiką, semtis įkvėpimo ir kurti.

Vaizdingos Pietų Dzūkijos vietovės – tai gausios vargonininko Konstantino Čiurlionio ir Adelės Čiurlionienės šeimos tėviškės. Čiurlioniams persikėlus gyventi iš Ratnyčios miestelio į Druskininkus, ilgą laiką savų namų jie neturėjo ir samdėsi butą pas nuolatinius kurorto gyventojus.

Šeima kurį laiką gyveno tuose namuose, kuriuos vėliau nusipirko ir šiuo metu čia yra M.K. Čiurlionio namai – muziejus. Jadvygos ir Valerijos Čiurlionyčių prisiminimuose minimi šeimos namai prie Druskonio ežero, kuriuos jų tėvai nuomojo beveik du dešimtmečius.

Nors šio kuklaus medinuko šiandien nepamatysite, tačiau galite prisiliesti prie istorinės pušies, menančios Čiurlionių šeimos gyvenimą prie ežero.

,,Netoli mūsų namelių augusi labai keista pušis. Storos jos šaknys buvo įdomiai išsirangiusios žemės paviršiuje ir sudarė lyg kėdutės formą. Ant tos ,,kėdutės“ vakarais dažnai mėgdavo pasėdėti mūsų brolis Mikalojus Konstantinas, stebėti saulėlydį kitame ežero krante“.

,,Bėgančią“ nuo kalnelio pušį lengvai surasite, jūsų dėmesį patrauks į žemės paviršių išsiveržusios jos šaknys lyg kokie ,,kandeliabrai“. Vargoninkavęs Liškiavos, Senosios Varėnos ir Ratnyčios bažnyčiose, Druskininkų senojoje bažnyčioje Konstantinas Čiurlionis dirbo net dvidešimt aštuonerius metus (1878 – 1906).

Vakar, pažymint ženklo įrengimą, prie istorinės pušies susitiko Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, Druskininkų kultūros centro, Turizmo ir verslo informacijos centro vadovai bei Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus atstovai. Kartu dalyvavo ir iniciatyvos autorė Aušra Česnulevičienė, kuri susirinkusiesiems papasakojo apie M. K. Čiurlionio ryšį su šia vieta, menininko vaikštynes pakrante, aplinkos poveikį jo kūrybai.

„Čiurlionis Druskininkuose ne tik gyveno – jis čia jautėsi įkvėptas. Todėl labai svarbu, kad tokios vietos būtų pažymėtos ir kalbėtų ne tik apie praeitį, bet ir kviečiant naujai pažinti kūrėjo pasaulį“, – sako Aušra Česnulevičienė.

Nuo šiol pasivaikščiojimas palei Druskonio ežerą praturtės dar viena stotele – sustojimu prie lentelės, primenančios apie menininką, kurį įkvėpė Druskininkai.

#DRUSKININKAI#ŽEMĖLAPIS#ŽENKLAS