Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt
„Galime pasidžiaugti viltingai nuteikiančia tendencija, kad pastaraisiais mėnesiais į Lietuvą grįžta vis daugiau gyventojų. Lietuviai sugrįžta ir mes norime juos išgirsti!“ - rašo idėjos „Kryptis Lietuva“ idėjos autoriai.
Šiais metais sukurta platforma, kurioje Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga siekiama surinkti 100 sėkmingai sugrįžusių tautiečių istorijų ir pasidalyti jomis su Lietuva. Per šias istorijas norima išryškinti iniciatyvas, paskatinusias žmones grįžti į Tėvynę, padėjusias jiems čia įsitvirtinti, ir už jas apdovanoti.
Šiuo metu puslapyje jau išguldytos 37 jautrios, gražios ir tikros istorijos.
Prie projekto „Kryptis LIETUVA“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, prisijungė ir savo sugrįžimo į Tėvynę patirtimi pasidalijo ir žymūs visuomenės veikėjai, ir aktyvūs piliečiai. Šią savaitę į posėdį rinksis projekto iniciatyvų atrankos komisija, kuri ir nuspręs, kurios iniciatyvos, padedančios sugrįžtantiesiems, šiemet yra labiausiai nusipelniusios ir verčiausios būti apdovanotos.
Šių metų projektui startas buvo duotas liepą vykusiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime. Jame per tris dienas savo sugrįžimo istorija pasidalijo per kelios dešimtys tautiečių. Prie iniciatyvos prisijungė žinomas tango mokytojas Eduardas Šlekys-Gimenezas, muzikos prodiuseris Leonas Somovas, atlikėjas, dainų ir muzikos autorius, prodiuseris, visuomenės veikėjas Jurgis Didžiulis, ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.
„Čia gyvenu ir jaučiuosi laimingas“, - apie gyvenimą Lietuvoje sako tolimajame Urugvajuje gimęs E. Šlekys-Gimenezas.
„Lietuvoje gera gyventi, nes čia yra mano namai“, - apie grįžimą iš užsienio kalba L. Somovas.
Atlikėjas, dainų ir muzikos autorius, prodiuseris, visuomenės veikėjas ir aktyvistas J. Didžiulis, Lietuvoje gyvenantis jau 18 metų, prisipažįsta: Lietuvoje likti ir toliau čia kurti savo ateitį skatina labai aukšta gyvenimo kokybė, švarus oras, fantastiška gamta, dinamiška visuomenė“.
Sugrįžimo pasakojimais aktyviai dalijasi ne tik didmiesčių gyventojai, bet ir žmonės iš šalies regionų. Pagrindinės valstybės, į kurias tautiečiai buvo išvykę, - Jungtinė Karalystė, Norvegija, Airija.
Pasitaiko ir egzotiškesnių - Malaizija, Naujoji Zelandija, Singapūras, Australija.
Nors projektas „Kryptis Lietuva“ siekia atskleisti biudžetinių ir viešųjų įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių, socialiai atsakingo verslo įmonių ir privačių asmenų iniciatyvas, paskatinusias žmones sugrįžti, dauguma atvirauja, kad į Lietuvą grįžo dėl asmeninių priežasčių, paraginti šeimos ir artimųjų, taip pat subliuškus mitui, kad ten geriau. Herojai pasakoja svetur studijavę ar dirbę, bet galiausiai supratę, kad visgi geriausia namie. Likus kelioms savaitėms iki apdovanojimų ceremonijos, sugrįžusiųjų sąrašas pildomas kasdien.
Penkerius metus Jungtinėje Karalystėje gyvenusi Unė Kaunaitė sako, kad jai į gimtą šalį padėjo sugrįžti programa „Kurk Lietuvai“.
Unė grįžo į Lietuvą po ketverių metų bakalauro studijų Švento Andriaus universitete Škotijoje bei švietimo magistrantūros studijų Kembridžo universitete Jungtinėje Karalystėje. Ji dalyvavo programoje "Kurk Lietuvai", o šiuo metu patarinėja Ministrui Pirmininkui švietimo, mokslo, kultūros ir sporto klausimais.
"Dirbti savo šaliai yra vienas prasmingiausių įmanomų darbų. Niekada nedvejojau, kad sugrįšiu, nes jokios kitos kultūros žmonės nėra tokie artimi, niekur kitur problemos nėra tokios skaudžios ir pažįstamos, niekur kitur negalėčiau sukurti tokio pokyčio, kaip savoje", - teigia ji.
Pasidalyti savo įkvepiančia sugrįžimo į Lietuvą istorija ir atskleisti pasirinkimo priežastis kviečiami visi, kuriems likimas lėmė gyventi svetur, įgijus patirties sugrįžti ir laimingai įsikurti gimtojoje šalyje. Tai vis dar galima padaryti interneto svetainėje www.lietuva.lt - čia skelbiamos sugrįžusiųjų istorijos.
Lapkričio 15 d., tęsiant praėjusių metų tradiciją, pažangiausios ir kilniausios iniciatyvos bus apdovanotos: už paskatinimą sugrįžti į Lietuvą, už indėlį teikiant pagalbą grįžtantiesiems, už pagalbą įsitvirtinant Lietuvoje. Dar viena nominacija skirta verslui - už aktyvią veiklą, skatinančią grįžti dirbti Lietuvoje.