PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gruodžio 10 d. 12:25

Kriminalinę žvalgybą kontroliuojančiai parlamentinei komisijai vadovaus D. Razmislevičius

Lietuva

Darius Razmislevičius. ELTA / Julius Kalinskas

Jadvyga BieliavskaŠaltinis: ELTA.LT


333495

Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai vadovaus socialdemokratas Darius Razmislevičius.

Šios komisijos pirmininko pavaduotoju tapo opozicinės Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Dainius Gaižauskas.

Tokią šios komisijos vadovybę antradienį savo nutarimu patvirtino Seimas.

Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijoje dirba 7 parlamentarai: konservatorė Agnė Bilotaitė, „Nemuno aušros” atstovas Dainoras Bradauskas, „valstietis” Dainius Gaižauskas, socialdemokratai Saulius Luščikas, Tadas Prajara ir Darius Razmislevičius, demokratas Tomas Tomilinas.

Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija kontroliuoja konstitucinių teisių ir laisvių apsaugą vykdant kriminalinės žvalgybos veiklą; prižiūri, ar žvalgybos subjektų veikla atitinka Konstituciją ir įstatymus.

Komisija teikia pasiūlymus Seimui, Vyriausybei ir kitoms institucijoms dėl žvalgybos veiklą reglamentuojančių teisės aktų priėmimo ir tobulinimo, analizuoja šių teisės aktų būklę.

Komisija tiria galimus Kriminalinės žvalgybos įstatymo pažeidimus ir kriminalinės žvalgybos subjektų nustatytų veiklos ribų peržengimo atvejus, analizuoja kriminalinės žvalgybos pagrįstumą ir tikslingumą.

Seimo komisija turi teisę gauti iš Generalinės prokuratūros, teismų pirmininkų, valstybės ir savivaldybių institucijų, organizacijų, kriminalinės žvalgybos subjektų, ūkio subjektų, teikiančių elektroninių ryšių tinklus ir paslaugas, dokumentus, paaiškinimus ir kitą informaciją, reikalingą kontrolei atlikti. Tačiau ši komisija ,negali prašyti kriminalinės žvalgybos slaptųjų dalyvių tapatybę nustatančių duomenų bei detalios informacijos apie šių dalyvių kiekybinę ir personalinę sudėtį.

Seimo komisijai priklausantys parlamentarai turi laikyti paslaptyje duomenis ar informaciją, kuriuos jie sužino atlikdami tyrimą, jeigu tokie duomenys ar informacija sudaro valstybės, tarnybos, komercinę arba kitą įstatymų saugomą paslaptį.

Seimo komisija gali atkreipti pareigūnų ir kitų valstybės tarnautojų dėmesį į įstatymų nesilaikymą bei kitus pažeidimus ir reikalauti pašalinti nustatytus trūkumus.

Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija gali perduoti tyrimo medžiagą teisėsaugos institucijoms, taip pat prašyti, kad būtų atliktas tarnybinis patikrinimas ir sprendžiamas klausimas dėl atsakomybės. Komisija gali siūlyti skirti tarnybines nuobaudas netinkamai pareigas einantiems pareigūnams ar sustabdyti jų veiklą, iki bus priimtas sprendimas dėl tyrimo rezultatų.

#SEIMAS#KOMISIJA#ŽVALGYBA#VADOVAI#RASMISLEVIČIUS
#GAIŽAUSKAS