Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Nuotr. iš bendraklasės Nijolės Rameikaitės-Milašienės asmeninio archyvo: G. Girdvainis (pirmas iš dešinės) 1981 m. klasės draugų susitikime po 20 m., kai baigė mokyklą.
Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt
Šį snieguotą sausį žiūrovų pagarbą ir meilę pelnęs aktorius Gediminas Girdvainis švenčia jubiliejinį gimtadienį. Nors gimęs jis Kretingoje, tačiau jo vaikystė ir paauglystė prabėgo Veiviržėnuose, čia jis baigė vidurinę mokyklą, būtent čia mokytojo paskatintas jis ėmė svajoti apie aktoriaus kelią, kuriame sukūrė apie 120 vaidmenų. Vienas neprilygstamiausių jo darbų – Pinčiuko vaidmuo miuzikle „Velnio nuotaka“.
Artistiškumą pastebėjo mokytojas
Gediminas viename interviu yra pasakojęs, kad Veiviržėnų mokykloje dėstė toks mokytojas Vilkys. Jo vardo jau nebepamenąs, bet būtent jam esąs dėkingas, nes jo paskatintas atrado teatro magiją. Tas mokytojas šventėms rengdavo poetinius montažus, statė intermedijas. Pedagogas įžvelgė Gedimino artistiškumą ir visaip jį skatino.
Gediminui atmintyje įstrigo veiviržėniškių išvykos į Klaipėdą. Mat tuomet šeštadieniais ir sekmadieniais kolūkyje mokiniams duodavo darbo ir už tai atsilygindavo kelione. Skirdavo mašiną, kuri veždavo į Klaipėdos dramos teatrą mokinius žiūrėti spektaklių. „Niekada nepamiršiu, ką pirmą kartą jaučiau kylant teatro uždangai ir koks stebuklas buvo scena!“ – iki šiol Gediminas negali pamiršti tos stebuklingos būsenos.
Padavėjas irgi artistas
Ne visi žino, kad talentingasis kraštietis G. Girdvainis ne iš pirmo karto pateko į Teatro fakultetą tuometėje Vilniaus konservatorijoje. Veiviržėnuose baigęs mokyklą, 1961 m. jis susiruošė į sostinę. „Režisierius Vytautas Žalakevičius rinko pirmąjį aktorių kursą. Atvažiavau 17-metis iš mažo Žemaitijos miestelio Veiviržėnų ir nepadariau jam įspūdžio“, – viename interviu yra pasakojęs 75 metų artistas. Jis prisipažino, kad grįžti atgal į Veiviržėnus nebuvo ūpo, tad labai apsidžiaugė, kai iš jo miestelio kilęs draugas pasiūlė eiti į padavėjų kursus Prekybos mokykloje.
Aktorius pasakojo, jog tie kursai buvę „labai aukšto lygio, ne bet kokiam liurbiui“, be to, kai jis pradėjo padavėjo karjerą, suprato, jog tokiame darbe labai praverčia jo artistiškumas.
Visgi Gediminas niekada neapleido minties tapti aktoriumi ir 1969 m. jis sėkmingai baigė Lietuvos konservatoriją. Daug filmavęsis, dirbęs Jaunimo teatre, nuo 1994 m. aktorius vaidina Vilniaus mažajame teatre.
Tapo profesionalumo simboliu
Neprilygstamasis teatro ir kino aktorius, Vilniaus mažojo teatro pasididžiavimas G. Girdvainis sausio 19 d. minėjo 75 metų jubiliejų. Gediminas seniai yra tapęs aktorinio meistriškumo ir atsakingo požiūrio į profesiją simboliu, pelnęs kritikų pripažinimą ir daugybės žiūrovų meilę. Be to, jis suformavo nešabloniškos charakterinės vaidybos tradiciją, kurią savo naujais darbais teatre ir kine vis atnaujina.
Kraštiečio G. Girdvainio kūrybinėje biografijoje – arti 120 vaidmenų teatre, kine ir televizijoje. Naujausias jo darbas Vilniaus mažajame teatre – Vingio vaidmuo Gabrielės Tuminaitės premjeriniame spektaklyje „Marti“. Pavasarį žiūrovai turės progą išvysti mylimą aktorių kartu su Egle Gabrėnaite vaidinantį naujame Kirilo Glušajevo spektaklyje „Aš nieko neatsimenu“.
Personažą kuria užsispyręs
Sveikindamas iškilų aktorių jubiliejaus proga, Vilniaus mažojo teatro meno vadovas Rimas Tuminas sakė, jog kiekvienas vaidmuo, kurį kūrė Gediminas, įdomus. „Kurdamas personažą, kartais jis toks tylus, užsispyręs, tačiau jam duota Dievo save realizuoti. Jis „sumedžioja“ savo personažą. Gražiausias jo vaidmuo – Avneris – mūsų bendrame darbe „Nusišypsok mums, Viešpatie“, – sako R. Tuminas, kuris saugo daug gražių prisiminimų apie G. Girdvainio karjerą Jaunimo teatre, jo vaidmenis Eimunto Nekrošiaus, Dalios Tamulevičiūtės spektakliuose, jo atėjimą į Vilniaus mažąjį teatrą, repeticijų laiką, kai scenoje Gediminas susitikdavo su Vytautu Grigoliu, Sigitu Račkiu, Andriumi Žebrausku.