PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2025 m. Gegužės 4 d. 17:11

Kova su celiulitu – nelengva

Šiauliai

EyeEm nuotr.

Pranešimas spaudaiŠaltinis: Etaplius.LT


359292

Šylant orams, celiulitas tampa vis dažniau aptariama tema – juk duobutės ir nelygumai sėdmenų, šlaunų, pilvo srityse paliečia iki 90 proc. viso pasaulio moterų. Vaistininkė Ieva Sauserytė sako, kad nors užtikrinto būdo visam laikui atsikratyti celiulito nėra, tinkami įpročiai ir reguliari priežiūra gali padėti nemenkai sumažinti šios problemos pastebimumą.

Vaistininkė paaiškina, kad celiulitas – tai riebalų sankaupos po oda. Tačiau nebūtinai tik didesnį kiekį riebalų turintys žmonės susiduria su celiulitu – jis taip pat gali būti nulemtas genetikos, hormonų pokyčių, susikaupusių skysčių, fizinės veiklos trūkumo, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo. Net ir liekno sudėjimo, aktyviai sportuojantis žmogus gali turėti plika akimi matomą celiulitą.

„Įtaką odos nelygumų ir duobučių atsiradimui gali daryti daugybė gyvenimo būdo veiksnių, pavyzdžiui, rūkymas, sėdimas darbas, ilgai besitęsiantis stresas, nemiga, nepakankamas vandens vartojimas bei dažnas sūraus, saldaus maisto valgymas. Celiulito formavimąsi gali lemti ir aptemptų drabužių dėvėjimas, kadangi suprastėja kraujo cirkuliacija, limfos tekėjimas“, – sako I. Sauserytė.

Kolageno vaidmuo mažinant celiulitą

Vaistininkė I. Sauserytė sako, kad nemažai tyrimų rodo, jog celiulito duobutės tampa ryškesnės, kai žmogaus organizme sumažėja kolageno atsargų. O pastarojo, kaip ir elastino, mes netenkame paprasčiausiai su amžiumi. Kolageno reikia odos stiprumui ir elastingumui. Kai jo trūksta, oda tampa plonesnė, tad riebalų sankaupos pastebimos labiau.

„Norint gauti daugiau kolageno, reikėtų į kasdienį valgiaraštį įtraukti riebios žuvies, raudonos mėsos patiekalų, vištienos. Nemažai šios medžiagos galima gauti iš natūraliai pagaminto sultinio, kai ilgai verdami gyvūnų kaulai. Tokiame sultinyje gali būti ne tik kolageno, bet ir magnio, kalcio, fosforo, aminorūgščių ir pan. Visgi naudingų medžiagų kiekis priklauso nuo pačių kaulų.

Kai kuriems žmonėms paprasčiau mitybą papildyti kolageno maisto papildais, tačiau juos taip pat svarbu pasirinkti tinkamai. Pavyzdžiui, I tipo kolagenas atsakingas už odos, kaulų ir jungiamojo audinio sveikatą, II tipo – padeda apsaugoti sąnarius bei sausgysles ar gydyti jų ligas, o III tipo – labiausiai tinka norintiems puoselėti odos, plaukų ir nagų grožį. Tačiau labai svarbu, kad vartojamuose maisto papilduose kolageno būtų ne mažiau nei 7 000–10 000 mg“, – rekomenduoja vaistininkė.

Ji priduria, kad kolagenui įsisavinti padeda vitaminas C, kurio gausu raudonosiose paprikose, lapinėse daržovėse, citrusiniuose vaisiuose, uogose. Jei pasirenkama vartoti vitamino C maisto papildus, vaistininkė rekomenduoja rinktis prailginto veikimo preparatus, kurie ilgiau išlaikys energiją ląstelėse.

Kaip pagražinti duobėtą odą

I. Sauserytė atkreipia dėmesį, kad jau daugybę metų ieškoma įvairių būdų celiulitui įveikti, tačiau kol kas aišku tiek: jo visiškai atsikratyti negalime, tačiau pagražinti apelsino žievelės išvaizdą – įmanoma. Anot vaistininkės, siekiant padailinti celiulito paveiktas kūno dalis, labai svarbu skirti laiko sportui bei subalansuotai mitybai – tai padės išlaikyti normalų kūno svorį, sutvirtins raumenis, sumažins riebalų kiekį.

„Celiulito pakenktai išvaizdai pagerinti taip pat padės reikiamo kiekio vandens suvartojimas. Vanduo padeda išlaikyti mūsų odą elastingą, jaunatvišką ir sveiką. Graži oda turi nemažai įtakos pastebint problemines zonas. Tačiau šiuo atveju vanduo reikalingas ne tik odos grožiui, bet ir toksinų pasišalinimui ir metabolinių procesų organizme sureguliavimui. Žinoma, kai kurių žmonių kūnas yra linkęs kaupti vandenį. Tai lemia įvairūs vartojami vaistai, ligos, gyvenimo būdas ar net valgomas maistas. Tokiais atvejais reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku, padėsiančiu atrasti būdų papildomoms vandens sankaupoms pašalinti“, – sako vaistininkė.

Pasak jos, daugybė žmonių galvoja, kad išsigelbėjimu nuo celiulito gali tapti įvairūs probleminių kūno vietų įvyniojimai, specialūs masažai, kremai su tam tikromis veikliosiomis medžiagomis ar net nemažai kainuojančios kosmetinės procedūros. I. Sauserytė įvardija, kad visos šios priemonės padeda šiek tiek sumažinti kūno linijas bei pagražinti odą, ypač kombinuojant jas tarpusavyje, tačiau nė viena visiškai nepanaikins celiulito.

„Celiulitas yra labai dažna problema įvairaus amžiaus ir sudėjimo žmonėms, bet visgi turime suprasti, kad nemaža dalis šios problemos pastebimumo priklauso nuo mūsų kasdienių pasirinkimų: ką valgome, kaip leidžiame laisvalaikį, sportuojame, rūpinamės savo oda, kiek skiriame tam laiko. Turint celiulitą, tikrai nereikia vengti vilkėti maudymosi kostiumėlio ar šortų, geriau suprasti, kad, darydami gera savo organizmui, taip pat padedame kūnui gražiau atrodyti“, – priduria I. Sauserytė.