PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 30 d. 21:30

Kon­sul­ta­vi­mo pa­slau­gos kai­me – abi­pusė nau­da

Šiauliai

To­bulė­ti, mo­ky­tis ir kon­sul­tuo­tis su sa­vo sri­čių pro­fe­sio­na­lais ūki­nin­kai, miš­ki­nin­kai bei kai­mo vie­tovė­se vei­kian­čios įmonės ga­li pre­ten­duo­da­mi į „Pa­ramą pa­si­nau­do­ti kon­sul­ta­vi­mo pa­slau­go­mis“. (Ri­čar­do Pa­si­liaus­ko nuo­tr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


152289

Sie­kian­tiems to­bulė­ti ūki­nin­kams – ge­ra ži­nia. Nuo lapk­ri­čio 20 iki gruod­žio 21 die­nos jie ga­li pre­ten­duo­ti į pa­ramą pa­gal Lie­tu­vos kai­mo plėtros 2014–2020 m. pro­gra­mos (KPP) prie­monės „Kon­sul­ta­vi­mo pa­slau­gos, ūkio val­dy­mo ir ūki­ninkų pa­va­da­vi­mo pa­slau­gos“ veik­los sritį „Pa­ra­ma pa­si­nau­do­ti kon­sul­ta­vi­mo pa­slau­go­mis“.

Profesionalūs mokymai įvairiomis temomis

Pagal veiklos sritį ūkininkai, jaunieji ūkininkai ir kiti žemės valdytojai, miško valdytojai, kaimo vietovėse veikiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali pretenduoti į paramą mokymams žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų ir geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės standartų laikymosi, ekonominės ir aplinkosauginės veiklos miško valdoje, įmonių ekonominės veiklos, integruotų augalų apsaugos priemonių, kurios mažintų pesticidų naudojimą, taikymo ir panašiomis temomis.

Mokymus Žemės ūkio ministerijos nustatyta tvarka teikia atrinktas konsultavimo paslaugas teikiantis ūkio subjektas, kuris yra ir paramos gavėjas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Konsultavimo paslaugos, ūkio valdymo ir ūkininkų pavadavimo paslaugos“ veiklos sritį „Parama pasinaudoti konsultavimo paslaugomis“.

2020–2022 metais ūkininkai, jaunieji ūkininkai ir kiti žemės valdytojai pagal veiklos sritį pasidalys 167 945 Eur, miško valdytojams šiam laikotarpiui skirta 64 500 Eur paramos. Kaimo vietovėse veikiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės ateinančius dvejus metus dalysis 46 500 Eur, miško valdytojai – 64 500 Eur.

Reikalavimai – pagal pareiškėjų veiklos kryptį

Gauti paramą visai nesudėtinga. Svarbiausia pareiškėjams neturėti įsisko-
linimų Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui ir Valstybinio socialinio draudimo fondui bei neturėti finansinių sunkumų – nebūti bankrutuojantiems arba likviduojamiems. Tiesa, ūkininkai, jaunieji ūkininkai ir kiti žemės valdytojai, užsiimantys žemės ūkio veikla, be to, dar turi būti valdos valdytojai, įregistravę žemės ūkio valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre, taip pat nurodoma, kad jų ūkio ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, paraiškos teikimo momentu turi būti ne mažesnis kaip 4 000 Eur.

Į paramą konsultavimo paslaugoms pretenduojantys miško valdytojai asmeniškai taip pat turi būti valdos valdytojai, įregistravę žemės ūkio valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre, o jų miško valda turi būti ne mažesnė kaip 1 ha, vertinant pagal Nekilnojamojo turto kadastro duomenis.

Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės turi atitikti smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statusą, apibrėžtą Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme, ir veikti kaimo vietovėse.

Paraiškos – tik elektroninės

Paraiškos turi būti teikiamos elektronine forma, užpildant ŽŪMIS elektroninę dokumento formą, naudojantis ŽŪMIS portalo internetine prieiga adresu https://zumis.lt. Pridedami dokumentai turi būti elektroninės formos (popierinis dokumentas – nuskenuotas). Paraiška ŽŪMIS turi būti pateikta ne vėliau kaip iki kvietimo teikti paramos paraiškas paskutinės dienos 24 val.

Silpnybes ragina paversti stiprybėmis

Marijampolės ūkininkų sąjungos pirmininkas ir Žemės ūkio rūmų atstovas Marijampolės regione Sigutis Jundulas sako, kad šiuolaikiniai ūkininkai yra išsilavinę ir labai intelektualūs. Tačiau net ir daugiausia žinantiems žemdirbiams dažnai iškyla klausimų, į kuriuos atsakymų savarankiškai rasti nepavyksta.

„Ypač daug klausimų kyla jauniesiems ūkininkams, kurie teorinių žinių turi, tačiau praktinių patarimų stokoja. Daug klausimų kyla ūkininkams, norintiems ūkininkauti aplinkai palankesniu būdu: kaip gerinti dirvą, kaip ir kokius naudoti augalų apsaugos produktus. Dažnai žemdirbiai sutrinka, ar teisingai vykdo ekonominę ūkio veiklą. Puiki pagalba tokiais atvejais yra įvairūs mokymai bei konsultacijos. Fantastika, kad konsultacinę pagalbą žemdirbiai ir miškininkai gali gauti, naudodamiesi parama. Juk ne visi gali sau leisti brangius kursus, mokymus ar seminarus, todėl labai raginu žemdirbių ir ūkininkų bendruomenę išsiaiškinti savo silpnąsias vietas bei jas stiprinti arba paversti stipriosiomis, konsultuojantis su savo sričių profesionalais ir žinovais“, – kalbėjo S. Jundulas.

kpf.jpg

Užs. Nr. 91365