PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 6 d. 10:24

Konsultacija kitakalbiams gyventojams, norintiems išmokti ir savarankiškai deklaruoti pajamas

Šiauliai

Šiaulių AVMI inf.Šaltinis: Etaplius.LT


263678

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), atsižvelgusi į išaugusį besikreipiančių dėl pajamų deklaravimo užsieniečių – daugiausiai ukrainiečių ir baltarusių, skaičių, parengė kitakalbiams Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) pajamų deklaravimo vedlį ir ukrainiečių bei rusų kalbomis. Norintiems išmokti naudotis šiuo vedliu ir patiems deklaruoti pajamas šiandien rengiama nemokama nuotolinė ZOOM konsultacija.

Šiandien VMI renginių kalendoriuje – nuotolinė ZOOM konsultacija kitakalbiams tik darbo užmokestį gavusiems gyventojams. Balandžio 6 dieną nuo 18 val. nemokamas nuotolinis renginys rusų kalba „Заполнение деклараций о доходах для получивших только заработную плату“. Registracija čia.

Kada užsieniečiui reikia deklaruoti Lietuvoje gautas pajamas?

Kalbant apie pareigą pajamas deklaruoti Lietuvoje dirbantiems ukrainiečiams ar kitiems Lietuvoje pajamų gavusiems užsieniečiams, pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar jis laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju, ar ne. Tai padaryti galima įsivertinus nustatytus kriterijus, tokius kaip: ar asmens registruota nuolatinė gyvenamoji vieta mokestiniu laikotarpiu buvo Lietuvoje; ar jo asmenių, socialinių ar ekonominių interesų buvimo vieta mokestiniu laikotarpiu buvo veikiau Lietuvoje nei kitoje šalyje ir pan. (išsamiau - čia).

Jeigu į šalį atvykęs ir pernai pajamų Lietuvoje gavęs asmuo laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju, pateikti pajamų deklaraciją privaloma tiems, kurie vykdė individualią veiklą (pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą). Pateikti deklaracijas jiems gali reikėti ir dėl kitų priežasčių, dėl kurių įprastai pajamas privalo deklaruoti nuolatiniai Lietuvos gyventojai: pvz., jei pasinaudojo per dideliu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (MNPD) ar darbo užmokesčio pajamų suma viršijo 60 vidutinių darbo užmokesčių (VDU), pardavė transporto priemonę nuosavybėje neišlaikę 3 metus ir pan.

Jeigu atvykę asmenys laikomi nenuolatiniais Lietuvos gyventojais, kurie vykdė individualią veiklą pagal pažymą, pajamų deklaracijas privalo teikti tik tie gyventojai, kurie gavo iš šios veiklos pajamų.

Šiemet naujovių pajamų deklaravimo procese nėra – praėjusiais metais gautas pajamas gyventojai kviečiami deklaruoti jiems patogiausiu būdu, svarbiausia tai padaryti iki gegužės 2 d. Jei deklaruojamas mokėtinas gyventojų pajamų mokestis (GPM) – jį taip pat svarbu sumokėti iki minėtos datos.