Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Rimvydas ŠimaitisŠaltinis: Etaplius.lt
KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas, Ekonomikos ir verslo fakultetas bei „Swedbank“ sėkmingai tęsia bendradarbiavimą skatinant moksleivių verslumą. Balandžio 21 dieną „Santakos slėnyje“ Kaune įvyko jau trečiojo, gerokai dalyvių skaičiumi ir geografija išsiplėtusio, tarpdisciplininio konkurso „MEKA 2017“ finalas.
„Šio konkurso tikslas – paskatinti jaunus žmones, besidominčius matematika, ekonomika, vadyba, marketingu ir pasirengusius turimas žinias pritaikyti praktiškai, susipažinti su verslo kasdienybe, pasitelkti kūrybiškumą, ugdyti verslumo gebėjimus ir dar mokyklos suole padėti jiems tapti įvairių verslo niuansų žinovais, – teigia viena iš renginio organizatorių, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Bronė Narkevičienė. – Mūsų fakultetas kartu su partneriais pasirengęs šį kūrybinį projektą tęsti. Jis puikiai prisideda telkiant universitetus, mokinius ir verslo atstovus“.
Anksčiau „MEKA“ konkursai apsiribodavo tik Kauno regionu, o šiemet renginys subūrė 10–12 klasių moksleivius ir iš Vilniaus, Alytaus, Kaišiadorių, Šilalės, Pagėgių, Trakų, Anykščių, kitų Lietuvos vietų. Kone dešimteriopai išaugo ir komandų skaičius – nuo 8 pernai iki 70 užsiregistravusių šiemet.
Pirmajame konkurso etape, vykusiame prieš mėnesį, komandos atliko teorines užduotis, susijusias su verslo analize ir finansų valdymu. Finale sėkmingiausiai pirmąjį etapą įveikusių 10-a moksleivių komandų, kurioms konkurso metu talkino pasirinkti mokytojai-mentoriai, pristatė antrojo etapo užduoties rezultatus. Komandos analizavo burtų keliu joms atitekusios vienos iš 10-os įmonių įvaizdį, vertino, kritikavo ir patarė, ką reikėtų daryti kitaip. Ar patraukliai įmonė pateikia informaciją interneto svetainėje? Ar šiuolaikiškai atrodo jos logotipas? Kaip įmonė ir jos atstovai prisistato žiniasklaidoje? Kas išskiria šią įmonę iš panašių įmonių rato? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus ir lėmė konkurso rezultatus. Tarp analizuotų įmonių – bendrovės, veikiančios turizmo, maitinimo, tekstilės, kosmetikos, autoserviso, individualių namų statybos ir kitose srityse.
Vertinimo komisija, sudaryta iš mokslo ir verslo atstovų, konkurso nugalėtojais pripažino: Saulės gimnazijos komandą, analizavusią UAB „Autodita“ veiklą, Kauno jėzuitų gimnazijos komandą, analizavusią Kauno viešbučio veiklą ir Vilniaus licėjaus komandą, analizavusią Verkių gėlių turgaus veiklą. Komandos laimėtojos išsidalino banko „Swedbank“ įsteigtą 1 000 eurų prizinį fondą. Finalines užduotis vertino „Swedbank“ Pietų Lietuvos filialo vadovas Saulius Drasutis ir Pietų Lietuvos regiono valdytojo pavaduotoja Alina Senkuvienė, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto atstovės Jūratė Maščinskienė ir Rasa Gudonavičienė bei KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto atstovai Kęstutis Lukšys ir Audrius Kabašinskas. Projekte dalyvavusius verslo įmonių atstovus labiausiai sužavėjo inovatyvus moksleivių požiūris į, atrodytų, rutininius verslo procesus, o kai kurie pasiūlyti novatoriški sprendimai pasirodė verti dėmesio ir net įgyvendinimo. Projekte dalyvavusieji verslo atstovai taip pat turėjo balsą, kurį galėjo skirti jų manymu geriausiai pasirodžiusiai komandai. Vienbalsiu sprendimu savo balsą jie atidavė Saulės gimnazijos komandai.
„Kūrybiškumas, iniciatyvumas ir verslumas padeda ugdyti jaunų žmonių pajėgumą kurti ir diegti naujoves, imtis iniciatyvos, tapti savarankiškiems. O įgyjamų praktinių įgūdžių naudą apskritai sunku pervertinti – be jų netapsi nei rimtu verslininku, nei geru finansininku“, – sako „Swedbank“ Pietų Lietuvos filialo vadovas Saulius Drasutis.
KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete, kurio ištakos siekia 1922 m., vykdomos taikomosios matematikos ir fizikos, medžiagų mokslų ir tarpsritinės studijos bei atliekami moksliniai tyrimai. Iš viso fakultete dirba 119 dėstytojų, studijuoja apie 450 studentų. Kasmet studijas baigia apie 120 studentų, kurių įsidarbinamumas siekia 90 proc., o įgūdžiai vertinami darbo rinkoje. Fakulteto dėstytojai ir studentai yra ne kartą pelnę svarbius apdovanojimus, įvertinti mokslo premijomis. Tai pirmasis šalies fakultetas, sukūręs sustiprintų studijų grupę ir kuriantis Baltijos šalyse unikalias studijų programas.