Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
XII sezono „Auksinio proto“ antrąjį žaidimą Trakų viešojoje bibliotekoje keturios komandos toliau tęsė entuziastingai. Aštrioje protų kovoje grūmėsi intelektinio žaidimo senbuviai: „Protorius“, „Titnaginiai kirvukai“, „Išmanieji protai“ ir „Pozityvūs Trakai“.
Antrą vakarą iš eilės lyderių pozicijos neapleido „Protoriaus“ komanda, surinkusi tiek pat taškų, kiek ir prieš savaitę – 64. Sveikiname nugalėtojus! Antrieji, surinkę 52 taškus, liko „Titnaginiai kirvukai“, tretieji – „Pozityvūs Trakai“, surinkę 44 taškus, ketvirtieji – „Išmanieji protai“, surinkę 32 taškus.
Šiame žaidime komandoms teko atpažinti SI sistemos priešdėlius, atrasti ispanišką paveldą JAV bei pakeliauti po Suomiją. Klausimai, kaip visada, vertė susikoncentruoti, prisiminti įvairias temas ir pritaikyti teisingus atsakymų variantus.
Pilna ir išsami antrojo žaidimo rikiuotė – čia: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/
PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI
KLAUSIMAS: Televiziniame „Auksinio proto“ penktojo sezono superfinale viename iš raundų reikėjo atsakyti, ar Lietuvos sportininkas yra iškovojęs medalį kaip individualus dalyvis, ar su komanda. Pavadinimas, po kuriuo buvo paslėpta ši tema – 1844 metų kūrinyje sutinkama frazė. Kuris rašytojas yra šio kūrinio autorius?
ATSAKYMAS: ALEKSANDRAS DIUMA. Minima žaidimo tema buvo pavadinta „Vienas už visus“, kaip aliuzija į šūkį iš „Trijų muškietininkų“ (romanas išleistas 1844 metais) – „vienas už visus, visi už vieną“.
Šaltinis: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000071233/auksinis-protas-superfinalas (~37 min.)
KLAUSIMAS: Karlas Gustavas Jungas savo tyrinėjimuose išskyrė dvi žmogaus pasąmonės rūšis – asmeninę, sukauptą iš patirčių, kurių žmogus prisiminti nebegali, ir kolektyvinę, kuri buvo paveldima iš kartos į kartą. Jungas manė, kad didžiąją asmeninės žmogaus pasąmonės dalį sudaro JIE. Kas JIE, kitokia prasme neretai sutinkami ir greito maisto restoranuose?
ATSAKYMAS: KOMPLEKSAI. SI priešdėlis – EKSA. Pasak Jungo, žmogus turi dvi pasąmonės rūšis – asmeninę ir kolektyvinę. Asmeninė pasąmonė sukaupta iš patirčių, kurių žmogus jau negali atsiminti, tačiau tie atsiminimai palieka tam tikrą pėdsaką žmogaus elgsenoje – taip sukuriami kompleksai. Kita prasme, kompleksai yra maisto rinkiniai, kurie dažnai sutinkami greito maisto restoranuose.
Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Complex_(psychology)
KLAUSIMAS: Į Šiaurės Ameriką jie atkeliavo XVI amžiuje kartu su ispanų konkistadorais, o angliškas jų pavadinimas kilo nuo ispaniško žodžio, kurio viena iš reikšmių „neturintis šeimininko“. Apie kokius gyvūnus kalbama?
ATSAKYMAS: MUSTANGAI. Mustangai į Šiaurės Ameriką atkeliavo iš Ispanijos XVI amžiuje. Šie arkliai kilę iš Ispanijos Donana nacionalinio parko pelkių, o ispaniškai jų pavadinimas mesteno, mestengo ar mestrenco, reiškiantis „laukinis, neturintis šeimininko“. Būtent nuo šio žodžio ir prigijo angliškas šių arklių pavadinimas.
Šaltinis: https://espanaglobal.gob.es/en/current-news/culture/mustang-spanish-horse-american-symbol
KLAUSIMAS: 2000 metais Suomijoje, Savonlinna miestelyje, vertėjų įmonė „Fennolingua“ savo darbuotojams surengė atsipalaidavimo sesiją, kad šie galėtų išlieti savo pyktį, o vietiniai perdirbimo centrai surinko po to likusias šiukšles ir duženas. Ilgainiui tai peraugo į sportinį renginį, kuriame gali būti naudojamas bet kokio gamintojo (nebūtinai suomių) pagamintas per 220 gramų sveriantis daiktas. Šiuo metu oficialus pasaulio vyrų rekordas yra 110,42 metro, o moterų – 67,58 metro, o skirtingose rungtyse gali dalyvauti tiek vaikai, tiek suaugę, tiek grupės iki 3 žmonių. Ką veikia visi šie žmonės?
ATSAKYMAS: MĖTO MOBILIUOSIUS TELEFONUS. Suomijoje vykstantis Pasaulio mobiliųjų telefonų mėtymo čempionatas prasidėjo kaip pykčio išliejimo sesija, kai kompanija leido savo darbuotojams sudaužyti turimus telefonus ir įsigyti naujus. Šiuo sportu siekiama atkreipti dėmesį į elektroninių atliekų perdirbimą, o turnyro nugalėtojas gauna naują mobilų telefoną. Sportas ne veltui atsirado būtent Suomijoje – juk „Nokia“ tuo metu buvo viena didžiausių telefonų gamintojų.
Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_phone_throwing
Iki pasimatymo trečiajame žaidime rugsėjo 24 d.!
Dar nevėlu prisijungti ir naujoms komandoms ar pavieniams žaidėjams, registruotis galite: