PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2017 m. Balandžio 26 d. 12:44

Kokią buitinę techniką lietuviai dažniausiai perka pavasarį?

Kaunas

Rimvydas ŠimaitisŠaltinis: Etaplius.lt


720

Buitinės technikos ir elektronikos prekių pardavėjai jau kelis metus iš eilės pastebi tendenciją, kad atėjus pavasariui, pardavimai šioje srityje žymiai pagerėja, nes pirkėjai didelį dėmesį skiria buitinės technikos ir elektronikos prietaisų atnaujinimui. Internetinės parduotuvės rinkodaros vadovas Marijus Aliulis sako, kad tai susiję su geresniais prekių pasiūlymais, kurių dažnai laukia kiekvienas pirkėjas. 

„Prasidedantis šiltasis metų sezonas neatsiejamas nuo pokyčių. Daugelis tvarkosi aplinką, keičia savo spintos turinį, o neretai ir seną buitinę techniką ar elektronikos prietaisus nusprendžia pakeisti į naujus. Pastaruoju metu didelis susidomėjimas ir pirkėjų aktyvumas buvo jaučiamas OLED televizorių segmente, kai kainos tapo prieinamos eiliniam pirkėjui. Tie, kurie spėjo pasinaudoti buvusiais Velykiniais pasiūlymais, šiuos naujos technologijos televizorius galėjo įsigyti už itin patrauklią kainą“, – pasakoja M. Aliulis.

Buitinės technikos ir elektronikos pardavėjų duomenimis, šiltuoju metų sezonu klientai aktyviau perka sezonines švaros prekes – siurblius, aukšto slėgio plovyklas, skalbimo mašinas, džiovykles. Taip pat dauguma pirkėjų noriai renkasi naujus šaldytuvus, šaldiklius ir oro kondicionierius, o su visomis išvardintomis prekėmis nepamiršta kartu įsigyti ir pratęstos pirkinio garantijos ar pirkinio draudimo.

Pirkinius draudžia jaunesni, garantijas pratęsia vyresni

„Warranty Expert“ pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistas Robertas Undro sako, kad tokią situaciją, kai su nauju pirkiniu yra įsigyjama ir jų siūloma paslauga, lemia pirkėjų priimami racionalūs sprendimai, nes mūsų visuomenė tikrai tampa kur kas sąmoningesnė.

„Rinkoje jau seniai nebeliko tokių pirkinių, kurie būtų ilgaamžiai ir veiktų be sklandumų ištisus dešimtmečius. Todėl vis daugiau buitinės technikos ir elektronikos prietaisų pirkėjų Lietuvoje, norėdami, kad pirkinys tarnautų kuo ilgiau, naudojasi pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų paslaugomis“, – sako R. Undro. – Pavyzdžiui, jeigu savo prietaisui nesate įsigijęs pirkinio pratęstos garantijos paslaugos, galiojančios nuo 1 iki 5 metų, buitinės technikos remontas jums gali kainuoti net iki kelių šimtų eurų – tai gana didelės finansinės išlaidos. Tačiau turintiems mūsų siūlomą pratęstos garantijos paslaugą, kuri galioja tik pasibaigus gamintojo garantijai, sugedęs įrenginys būtų suremontuojamas arba pakeičiamas nauju.

„Warranty Expert“ 2015-2016 metų turimais duomenimis, pirkinius dažniau draudė jaunesni pirkėjai, šeimos auginančios mažus vaikus, o pratęstą pirkinio garantiją mieliau rinkosi klientai, kuriems buvo svarbi ateities finansinė padėtis, t. y. vyresnio amžiaus žmonės.

Tinkama prietaisų priežiūra apsaugo nuo galimų gedimų

Ekspertas R. Undro sako, kad kiekvieno naujo pirkinio ilgesnį veikimą gali užtrikrinti ir tinkama prietaisų priežiūra. Specialistas tikina, kad reikia atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus.

Šaldytuvas – tai vienas svarbiausių mūsų buitinės technikos prietaisų namuose, kurio priežiūrai turime skirti ypatingą dėmesį. Svarbu bent kartą per pusmetį išsiurbti šaldytuvo nugaroje esančias groteles, kad ant jų nesikauptų purvas ir kiti nešvarumai. Taip pat jokiais būdais nerekomenduojama ilgai laikyti atidarytų šaldytuvo durelių, nes šaldytuvas gali apledėti. Dėl šios priežasties pablogėja jo sandarumas ir šaldytuvas pradeda veikti padidintu režimu, o tai reiškia, jog jis suvartoja daugiau elektros energijos, gali sugesti ar net greičiau nusidėvėti.

Skalbimo mašina – „Warranty Expert“ duomenis per pirmus 3-4 metus nuo skalbimo mašinos įsigyjimo, šių pirkinių gedimų pasitaiko iki 34 proc., tai reiškia, kad pirkėjai dažnai pamiršta tinkamai pasirūpinti šiuo prietaisu. Specialistas R. Undro sako, kad rekomenduojama bent du ar tris kartus per metus, atlikti „valomuosius skalbimus“, t. y. skalbti be drabužių, nustačius aukščiausią temperatūrą ir įpylus šiek tiek skalbimo priemonės. Toks skalbimo būdas palaiko skalbyklės ir vandens išleidimo vamzdžių švarą. Taip pat reikėtų vengti perpildyto skalbimo mašinos būgno, nes taip suprastėja skalbimo kokybė ir galima pakenkti pačiai skalbyklei. Taip pat svarbu nepalikti išskalbtų drabužių mašinoje ir juos iš būgno ištraukti kaip įmanoma greičiau, nes taip sukuriama terpė pelėsiams. Taip pat norėdami apsaugoti skalbimo mašiną nuo pelėsio, nenaudojamos skalbyklės dureles ir stalčiuką, į kurį pilama skalbimo priemonė, palikite pravirus, kad išdžiūtų.

Televizorius – svarbu žinoti, kad šiuolaikinių televizorių (LED ir LCD) ekranų jokiais būdais negalima valyti paprastu sausu skudurėliu, popieriniu rankšluosčiu, vienkartinėmis nosinaitėmis, tualetiniu popieriumi, kadangi šių prietaisų ekranas yra jautrus. Tokiu būdu valant, dulkių dalelės gali jį subraižyti. Šiam procesui reikėtų rinktis medvilninio audinio servetėlę. Taip pat kartais nereikėtų pamiršti su paprasta sausa šluoste nuvalyti ir televizoriaus galinių ventiliatoriaus grotelių, taip bus pašalintos susikaupusios dulkės. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jokiais būdais nepatartina savarankiškai valyti televizoriaus ventiliatoriaus, kad nebūtų sugadintas įrenginys. Tuo turėtų pasirūpinti specialistai.

Siurblys – siurbiant įvairias patalpas reikėtų atkreipti dėmesį, kad į siurblio žarną nepatektų didelės apimties ir labai kietos šiukšlės, kurios galėtų užkišti žarną ir taip sutrikdyti prietaiso veikimą. Užsikišus žarnai, nieko nelaukus ją reikėtų atsukti ir išimti užstrigusią šiukšlę, kad siurblys nekaistų, o nešvarumai nepatektų į visą siurblio mechaniką. Kalbant apie siurblio išmetimo filtrus, tai juos reikėtų keisti arba plauti kiekvienais metais, atsižvelgiant į filtro tipą. Išmetimo filtrai yra trijų tipų: mikrofiltrai, neplaunami HEPA filtrai ir plaunami HEPA filtrai. Neplaunamų HEPA filtrų ir mikrofiltrų plauti negalima, juos reikėtų keisti naujais. Plaunamus HEPA filtrus reikėtų plauti pagal instrukcijas, kurios pateikiamos kiekvieno prietaiso naudotojo vadove. Taip pat kiekvienas siurblys turi ir variklio filtrą, kuris nėra plaunamas, todėl jį visada reikia pakeisti nauju. Variklio filtrą dulkių siurbliuose be maišelio reikia pakeisti tada, kai jis būna purvinas, o dulkių siurbliuose su maišeliu – kas 5-tą maišelio keitimą.

Skalbimo mašinų remontas Vilniuje – skubi paslauga, kurią teikią patyrę Salvata buitinės technikos meistrai.