Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Unsplash.com nuotr.
Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt
Šiuo metu daugiau nei 200 milijonų Europos Sąjungos žmonių gyvena ir dirba užsienyje. Ar žinojote, kad TOP patraukliausios pasaulio šalys, kuriose žmonės labiausiai nori dirbti, yra Šveicarija, Švedija ir Vokietija? Ar esate girdėję, kad daugiau nei 58 proc. asmenų, emigravusių dirbti svetur, padarė tai dėl karjeros ir siekio įgyti tarptautinės patirties? O ar žinote, kad maždaug 65 proc. darbdavių galvoja, jog tarptautinė patirtis leidžia sėkmingiau įsidarbinti ir gauti didesnį atlyginimą? Susipažinus su tokiais faktais, atrodo, nebelieka priežasčių dvejoti, ar išties verta rinktis darbą užsienyje.
Jei apsisprendėte, įvertinkite kelis svarbius dalykus, kuriuos svarbu žinoti vykstant dirbti į užsienį.Šiuo metu daugiau nei 200 milijonų Europos Sąjungos žmonių gyvena ir dirba užsienyje. Ar žinojote, kad TOP patraukliausios pasaulio šalys, kuriose žmonės labiausiai nori dirbti, yra Šveicarija, Švedija ir Vokietija? Ar esate girdėję, kad daugiau nei 58 proc. asmenų, emigravusių dirbti svetur, padarė tai dėl karjeros ir siekio įgyti tarptautinės patirties? O ar žinote, kad maždaug 65 proc. darbdavių galvoja, jog tarptautinė patirtis leidžia sėkmingiau įsidarbinti ir gauti didesnį atlyginimą? Susipažinus su tokiais faktais, atrodo, nebelieka priežasčių dvejoti, ar išties verta rinktis darbą užsienyje. Jei apsisprendėte, įvertinkite kelis svarbius dalykus, kuriuos svarbu žinoti vykstant dirbti į užsienį.
1. Išsiaiškinkite viską apie reikalingus dokumentus
Ne visada svarbu, kiek laiko planuojate ar norėtumėte dirbti užsienyje, kartais tai priklauso nuo jums suteikto leidimo dirbti. Būtent dėl to pirmas žingsnis, prieš išvykstant į užsienį, – išsiaiškinti, kokių dokumentų reikės, kad galėtumėte tam tikrą laiką legaliai dirbti kitoje šalyje, ir ką turite padaryti, kad tuos dokumentus gautumėte. Turėkite omenyje, kad vizos ar leidimo gavimas gali užtrukti laiko ir kainuoti.
2. Pasidomėkite šalies pragyvenimo išlaidomis ir atlyginimu
Galbūt iš anksto tiksliai žinosite, kiek pinigų uždirbsite kiekvieną mėnesį, tačiau pasidomėkite, koks yra tos šalies vidutinis atlyginimas ir kokios pragyvenimo išlaidos. Iš esmės naudinga išsiaiškinti, kiek pinigų liks, kai bus sumokėtos visos mėnesio išlaidos (nuoma, sąskaitos, mokesčiai ir kt.). Kai kurie emigrantai sako, kad gyventi nuostabioje vietoje ir nieko negalėti sau leisti – slegia, todėl apie tai reikėtų pagalvoti prieš priimant sprendimą dirbti.
3. Iš anksto susiraskite darbą ir gyvenamąją vietą
Jei svajojate apie konkretų miestą, išsiaiškinkite, ar ten lengva susirasti darbą ir vietą gyventi. Tai padaryti nėra sunku. Tereikia apsilankyti darbo paieškos agentūros svetainėje Siūlau Darba ir ten atrasite daugybę patrauklių darbo pasiūlymų, kur kiekvienas pateiktas su aiškiu darbo aprašymu, nurodytu darbo pobūdžiu, darbo užmokesčiu ir apmokėjimo sąlygomis, tikslia darbo vieta, darbo laiku, darbuotojui keliamais reikalavimais ir kandidato savybėmis, kurios bus vertinamos kaip didelis privalumas. Taip pat pasidomėkite, kaip toje šalyje važinėjama į darbą ir kaip tai galėtų paveikti jūsų mėnesio biudžetą.
4. Pasidomėkite, kiek laisvo laiko turėsite
Viena iš priežasčių, kodėl keliaujama dirbti į užsienį, yra noras patyrinėti naują kultūrą – ir tam reikės turėti laiko. Iš pradžių ši priežastis gali atrodyti ne itin svarbi, tačiau vis tiek pravartu pasidomėti, kiek atostogų (ar nedarbo dienų) gausite, nes tai labai skiriasi įvairiose šalyse. Darbas neturi griauti asmeninio gyvenimo – poilsio, bendravimo ir gerai praleidžiamo laiko.
5. Sužinokite, kaip vietiniai susiranda darbą
Skirtingose kultūrose požiūris į darbą yra skirtingas – vienur dominuoja labai oficialus požiūris su daugybe dokumentų, o kitur – tiesioginis bendravimas. Pasidomėkite, kaip vietiniai gyventojai susiranda darbą, išsiaiškinkite, ar pavyks ką nors rasti patiems ar geriau kreiptis į agentūrą. Patirtis rodo, kad antrasis variantas visuomet saugesnis. Norite išbandyti? Apsilankykite https://www.siulaudarba.lt/ ir išsirinkite patikusį darbo pasiūlymą!
6. Išsiimkite turimus pažymėjimus
Priklausomai nuo turimo išsilavinimo, įgūdžių ir darbo patirties, naujasis darbdavys gali paprašyti diplomo ar kvalifikaciją įrodančio pažymėjimo. Atidžiai išanalizuokite darbui keliamus reikalavimus ir dokumentus, kad turėtumėte ką pateikti.
7. Pasiruoškite naujovėms
Tikriausiai darbas užsienyje bus naujo gyvenimo etapas. Įsitikinkite, kad esate pasiruošę priimti kitą kultūrą, kitus namus ir kitokias darbo sąlygas. Darbas užsienyje turėtų būti vertinamas kaip augimo ir tobulėjimo galimybė.
8. Turėkite planą B (labai retiems atvejams)
Visada gerai turėti alternatyvų sprendimą tiems atvejams, jei viskas klostytųsi ne taip, kaip planuota. Vis tik išvykus dirbti pagal SIULAUDARBA.LT svetainėje esančius darbo skelbimus, nesklandumų nėra kilę, todėl vykdami dirbti pagal darbo skelbimą būsite saugūs.
9. Pradėkite darbą užsienyje
Jeigu ne dabar, tai kada? Darbą užsienyje verta pasirinkti, jei norite daugiau uždirbti, jei vilioja tarptautinė patirtis ir pažintis su kitos šalies darbo (ir ne tik) kultūra.