PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Rugsėjo 16 d. 11:44

Knygos ir menų darna

Utena

Inesos Dumbravienės nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


99091

Visų pasaulio šalių istorinė ir socialinė patirtis slypi rašytiniuose tekstuose, knygose, tačiau labai svarbios yra ir kitos vizualinės ir garsinės meno raiškos formos viena kitą papildančios ir darančios įtaką vaiko ugdymui, saviraiškai, asmenybės formavimuisi. Skaitydami knygas sužinome kaip gyvena, ką mąsto kiti, kokių turi įdėjų, kaip įveikia sunkumus, kaip bendrauja.


Foto galerija:

5d7f4759938ea.jpg
5d7f475a1cf3b.jpg

Apie knygos ir įvairių menų darną rugsėjo 13 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje vykusiame seminare jos specialistus ir mokyklų bibliotekininkus supažindino Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktorė Aldona Augustaitienė. Pranešėja papasakojo apie knygos ir kitų menų ryšį, jų svarbą.

Pasakojo apie paveikslėlių knygų reikšmę ir, kad tėvams nereikėtų tokių knygų laikyti bevertėmis. Skaitant su vaiku knygas, kur teksto mažai ar jo visai nėra galima su juo pasikalbėti, kurti savo pasakojimą. Pasaulio pelningiausi kino filmai „Ten, kur gyvena pabaisos“, „Svajonių traukinys“, „Džumandži“ yra sukurti pagal vaikų paveikslėlių knygas. Kad iliustracija atlieka svarbų vaidmenį papildydama užrašytą tekstą ir, kad labai svarbus darnus prasminis ryšys tarp teksto ir iliustracijų.

Kūrinio inscenizacija taip pat atlieka svarbią funkciją. Vaikai kurdami literatūros kūrinio etiudus susipažįsta su kūriniu, personažų vaidmenimis, charakteriais. Pavaizduoja juos lavindami savo vaizduotę, atrasdami naujas saviraiškos formas ir jas plėsdami.

Pranešėja kalbėjo, kad knygos ir menų darna yra įvertinta. Tą rodo nacionalinės ir pasaulio šalių įsteigtos nominacijos, premijos.

„Kad knyga ir žodis neišeitų iš vaikų gyvenimo reikia vaikams skaityti garsiai, mokyti juos skaityti ne tik tekstą, bet ir paveikslėlius.“ – pabrėžė A. Augustaitienė.

Seminaras projekto „Kūrybiniai tridieniai Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ dalis.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba

Zina Černovienė