Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Gitanas Nausėda. ELTA / Dainius Labutis
Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA
Netrukus pasirodysiančioje knygoje prezidentas skiria nemažai dėmesio santykiams su buvusių valdančiųjų konservatorių partija. Prisimindamas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kvietimą dalyvauti prezidento rinkimuose, G. Nausėda užsimena apie „parengtą žarijų duobę“ – taip pavadintas skyrius, kuriame tuometis kandidatas pasakoja apie konservatorių siūlymą remti jį šalies vadovo rinkimuose.
„Vienas iš teisingiausių mano sprendimų buvo neiti į rinkimus su konservatoriais. Dabar, kai pamačiau jų veidą iš arčiau, manau, kad tai buvo vienintelis galimas sprendimas ne tik politinės taktikos, bet ir moralinio pasirinkimo prasme. Būčiau patekęs į gudriai paspęstus spąstus ir sumaltas konservatorių intrigų girnose“, – rašoma netrukus pasirodysiančioje L. Lavaste knygoje „Prezidentas Gitanas Nausėda: iš arti“.
„Prieš man pasiskelbiant, kad kandidatuosiu rinkimuose į Prezidentus, buvo mėginama strateguoti, kad konservatorių partija siektų, jog atstovaučiau jiems. Pasiūlyta eiti į rinkimus su konservatorių parama. Ne kartą buvau susitikęs su Gabrieliumi Landsbergiu ir kitais įtakingais konservatoriais. Ilgokai šnekėjomės, dėliojome, svarstėme ir paskutinį penktadienį, kai reikėjo skelbti atsakymą, nusprendžiau, kad vienintelis kelias – dalyvauti kaip nepriklausomam kandidatui. Be esminių svarstymų, turėjau įtarimą, kad antraip man viskas baigtųsi taip, kaip vėliau Vygaudui Ušackui. Kai jis pabandė kandidatuoti į Prezidentus, buvo meistriškai eliminuotas“, – nurodė pirmąją prezidento rinkimų kampaniją prisiminęs G. Nausėda.
Prezidentas teigė, jog priimdamas konservatorių paramą galėjo būti nesuprastas, mat nuo pat pradžių skelbė, jog dalyvauja rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas. Todėl, pažymėjo G. Nausėda, TS-LKD pasiūlymo nusprendė atsisakyti.
G. Nausėdos manymu, jeigu būtų apsisprendęs priešingai, jo būtų laukęs kito konservatoriaus, siekusio tapti partijos kandidatu į prezidentus, Vygaudo Ušacko likimas. Prezidentas tikino neabejojantis, jog jam pasiūlymą pateikusi TS-LKD buvo iš anksto nusprendusi, jog partijos kandidate į prezidentus taps Ingrida Šimonytė.
„Praėjusios kelioms dienoms, I. Šimonytė pareiškė, jog ji eina į rinkimus. Ir V. Ušackui, taip pat konservatorių kandidatui, pristigo nuojautos, kad vadinamojoje „demokratijos šventėje“ jo laukia politinės įkapės. Neva kurį kandidatą pasirinks partijos nariai – I. Šimonytę ar V. Ušacką? Viskas jau buvo nuspręsta iš anksto. Dabar, atsukdamas laiką atgal ir vertindamas, kas atsitiko su V. Ušacku, aš suprantu, koks klastingas buvo partijos siūlymas. Man buvo paruoštas toks pats scenarijus“, – dėstė G. Nausėda.
„Būtų mane įvilioję, patikinę, kad jų protežė I. Šimonytė neina, o tada paskutinę minutę ji būtų paskelbusi, kad eina (šią versiją patvirtina ir ponios Ingridos įšokimas į partijos kandidato nominuojamo 2024 metų Prezidento rinkimų kandidato traukinį net ne paskutinėmis valandomis, o minutėmis). (...) Tuo metu aš taip giliai nemąsčiau, nes dar taip gerai nepažinojau tos partijos tikrojo veido. Patirtis atėjo vėliau, išgyvenus daugybę mūsų tarpusavio santykių peripetijų. O tąkart suveikė intuicija, kuri man gyvenime padėjo ne kartą“, – pažymėjo jis, stebėdamasis, jog tokio likimo nenumatė V. Ušackas.
Papasakojo apie Ž. Pavilionio laišką SEB vadovams: apskundė mane šlykščiausiu būdu
Knygoje šalies vadovas pasakoja ir apie politinių priešininkų klastas. G. Nausėda teigė, jog konservatorius Žygimantas Pavilionis „noriai atliko partijos tarano vaidmenį atakuodamas V. Ušacką“, tačiau taikėsi ir į jį.
„Priešų keletą mėnesių, kol dar buvau SEB vyriausiasis ekonomistas, nusiuntė SEB akcininkams į Stokholmo būstinę laišką, skųsdamas, kad dalyvauju politikoje ir greičiausiai dalyvausiu Prezidento rinkimuose. Apskundė mane pačiu šlykščiausiu būdu. Bet tam žmogui nieko nereiškė po keleto mėnesių vaidinti draugą. Vilioti į pinkles“, – dėstė prezidentas.
„Žiūrėk, čia mes taip mes anaip...“. Ir tuo pat metu karštligiškai ieškoti mane „kompromituojančios“ informacijos. Tiesa, daugiau „apsišvietė“ V. Ušacko klausimu. Kas galėtų paneigti, kad Ž. Pavilionis stengėsi užmegzti kontaktą su VSD, prašydamas surinkti faktų apie V. Ušacką. Dabar jis mėgina aiškinti, neva pats teikė informaciją departamentui apie kandidatą į Prezidentus“, – pasakojo jis.
Kaip skelbta, L. Lavaste autorinė knyga „Prezidentas Gitanas Nausėda: iš arti“ turėtų pasirodyti šį mėnesį. Daugiau nei 400 puslapių knygą išleido leidykla „Petro ofsetas“.