PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Gegužės 28 d. 14:58

Kluono teatrų šventę įprasmino jau šešioliktas šermukšnis

Pakruojis

Reporteris ViktorijaŠaltinis: Etaplius.lt


39361

Praėjusį penktadienį Balsių etnografinėje sodyboje įvyko tradicinė Kluono teatrų šventė. Kaip ir kasmet, kaimo teatrų režisierės kartu su šventės svečiais pasodino šventės simbolį – jau 16 – ąjį šermukšnį.


Foto galerija:

i1pknv36558.jpg
i3owyw36567.jpg
i5b2wh36564.jpg
icmjpk36560.jpg
ifmt3g36566.jpg
ij5iij36563.jpg
imqsrt36565.jpg
iuasmh36557.jpg
iwopln36562.jpg
iz9y8r36559.jpg

Šiemet renginyje dalyvavo keturi mėgėjų teatro kolektyvai. Jų spektakliai vienas už kitą įdomesni, aktoriai organiškesni, o režisieriai išradingesi. Artistai iš Medikonių parodė spektaklį „Moterų dalia” pagal V. Krasnogorovą (rež. I Tribulienė). Plaučiškių mėgėjų teatro aktoriai pristatė spektaklį pagal lietuvių rašytojos Žemaitės kūrinį „Mūsų gerasis” (rež. A. Kurauskienė). Nepamiršo „mėgėjai” iš Mikoliškio ir kraštiečio K. Binkio kūrinio „10 litų ir gyvybė”, pagal kurį ir pastatė spektaklį (rež. A. Ždanko). Mūsų svečiai iš Krekenavos atvežė nuotaikingą spektaklį – R. Paciukonio „Nei velnias, nei gegutė” (rež. M. Vaitkevičienė).
Kluono teatrų renginį su užsidegimu vedė ilgamečiai Pakruojo kultūros centro mėgėjų teatro „Dramkė“ artistai - Giedrė ir Alvydas.
Šventėje apsilankė ne tik kluono teatro entuziastai, bet ir Pakruojyje viešėjusi delegacija iš Japonijos, lydima Pakruojo rajono savivaldybės mero S. Gegiecko su žmona Sandra, dalyvavo mero pavaduotojas J. Juozapaitis, Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja B. Vanagienė.
TS–LKD Pakruojo skyriaus prizas – 3 000 eurocentų – atiteko Plaučiškių kolektyvui už liaudies teatro tradicijų puoselėjimą. Visi kiti kolektyvai apdovanoti saldžiaisiais prizais, režisierėms įteiktas simbolinis „šermukšnių medaus“ indelis.
Šiuo metu rajone veikia 8 kaimo teatrai: Plaučiškių (vad. A. Kurauskienė), Pamūšio (vad. J. Greiškanienė), Medikonių (vad. I. Tribulienė), Klovainių (vad. D. Čeponienė), Rozalimo (vad. D. Juškienė), Guostagalio (vad. Z. Venclovienė), Mikoliškio (vad. A. Ždanko) ir Ūdekų (vad. V. Vareikienė).
Nors ne visų pasirinktos pjesės yra liaudiškos, organizuojant šventę laikomasi nuostatos, kad Balsių etnografinėje sodyboje vykstančioje šventėje turėtų galimybę pasirodyti visi rajono kolektyvai.



Pakruojo kultūros centro informacija

G. Katakinienės / N. Padorienės „Auksinė varpa“ nuotraukos