Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Fot. E. Tamošiūnas
Jolita KirkilaitėŠaltinis: Etaplius.lt
2018 m. rugpjūčio 30 d. Šiauliuose įvyko jubiliejinio XV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymas. Baigiamajame koncerte pirmą kartą festivalio scenoje pasirodė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) orkestras ir solistai Kostas Smoriginas (baritonas, Lietuva) ir Vera Talerko (sopranas, Latvija).
Baigiamajame renginyje dalyvavusi Kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė džiaugėsi festivaliu, kuris suteikia galimybę Šiauliuose organizuoti įvairesnius renginius, sudaro sąlygas pasirodyti net simfoniniam orkestrui. „Tokie renginiai įrodo, kad šnekos apie nepakankamą kultūros gyvenimą regionuose yra netikros. Viskas priklauso nuo miesto, nuo ten veikiančių kultūros įstaigų ir jų iniciatyvos“, – kalbėjo G. Žemaitytė.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Sitnikas akcentavo, kad festivalis yra įtrauktas į savivaldybės reprezentacinių renginių sąrašą ir tiek miesto savivaldybė, tiek Kultūros ministerija palaiko ir prisideda prie jo tęstinumo.
Specialiai uždarymo koncertui meno vadovas, dirigentas Robertas Šervenikas parengė išskirtinę programą, kuri vainikavo visą šiųmetį vasaros festivalį. Įdomu tai, kad tokios aukštos kokybės ir dydžio pasirodymo festivalio scenoje dar nėra buvę – jis ne tik palepino klasikinės muzikos gerbėjus, bet ir įprasmino festivalio jubiliejinius metus.
Chaimo Frenkelio vilos parke kartu su LNOBT orkestru kūrinius atliko vienas iš garsiausių Lietuvos operos solistų Kostas Smoriginas, puikiai žinomas visame pasaulyje, pasirodantis didžiosiose Europos, JAV operos scenose ir jauna, talentinga solistė iš Latvijos Vera Talerko. Uždarymo koncerte skambėjo Wolfgango Amadeusaus Mozarto, Gioacchino Rossini, Giuseppe‘ės Verdi, Charles‘io Gounod kūriniai.
„Aušros“ muziejaus direktoriaus Raimundo Balzos teigimu, muziejaus kolektyvas deda daug pastangų, siekdamas festivalį išlaikyti konkurencingą ir patrauklų. Jau antrą dešimtmetį organizuojamas festivalis yra tapęs pavyzdžiu, įrodančiu, kad muziejų veikla neapsiriboja vien parodomis ir ekspozicijomis, festivalis yra viena iš formų, leidžiančių pristatyti garso ir vaizdo meno vertybes, suburiant meno gerbėjus išskirtinėje vilos ir parko erdvėje.
Šių metų festivalis išsiskyrė savo gausa – pirmą kartą per 15 metų programoje buvo net 10 renginių: išskirtinės apimties ir kokybės klasikinės muzikos koncertai, miuziklų premjeros, garsių mūsų šalies ir užsienio atlikėjų pasirodymai.
Festivalio atidarymo koncerte „Šiauliai sveikina Lietuvą“, vykusiame Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, pasirodė vienas iš garsiausių Lietuvos smuikininkų Martynas Švėgžda von Bekker, Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas Ričardas Šumila), Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokyklos auklėtiniai (mokytojai Nijolė Prascevičienė, Zigmas Drakšas). Liepos mėnuo buvo palydėtas įspūdingu festivalio koncertu, sulaukusio labai didelio žiūrovų susidomėjimo – šiauliečių grupės „Colours of Bubbles“ ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro bendru projektu „Untold Story“.
Festivalio gerbėjai šiais metais išgirdo tradicinės kubietiškos muzikos koncertą, atliekamą energingos grupės iš Kubos „Havana Libre“. Šiauliuose siaučiant liūčiai, Chaimo Frenkelio viloje koncertavo saksofonų kvartetas iš Vokietijos „Blattwek“. Rugpjūtis prasidėjo džiazo ritmais Byrono Walleno ir grupės „Four Corners“ iš Didžiosios Britanijos koncerte. Vienas garsiausių Europos smuikininkų Philippe Graffin (Prancūzija) ir pianistas Justas Šervenikas (Lietuva) kvietė Chaimo Frenkelio viloje pasiklausyti melodingo koncerto „Muzika dviem“. Įvyko ir dviejų miuziklų premjeros – Jaunimo miuziklo teatro „Didžioji kometa“ ir šiauliečių moderniojo amžiaus miuziklo „Patrimpas“. Neliko pamiršti ir mažieji festivalio gerbėjai – jiems Valstybinis Šiaulių dramos teatras parengė specialų muzikinį spektaklį lauko scenoje „Kukučio kelionė“.
Tam, kad tradicija Šiauliuose tapęs vasaros festivalis įvyktų, labai svarbus rėmėjų ir draugų indėlis. Šiaulių „Aušros“ muziejus nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie festivalio įgyvendinimo.
Pagrindinės rėmėjos: LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Festivalio bankas – AB Šiaulių bankas. Rėmėjai: UAB „Sabalin“, AB spaustuvė „Titnagas“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT televizija, žiniasklaidos grupė „Etaplius“. Informaciniai rėmėjai: dienraštis „Šiaulių kraštas“, UAB „RS2“, UAB Šiaulių apskrities televizija, IĮ „Owexx“, AB „Jcdecaux Lietuva“, UAB „Busturas“, „Šiaulių gidas“. Draugai: gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Chaimo Frenkelio vilos restoranas, viešbutis „Turnė“.