PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Balandžio 26 d. 08:47

Klaipėdos švyturio atvėrimas: idėja įgauna pagreitį

Klaipėda

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


172875

Iniciatyva atverti Klaipėdos švyturį visuomenei įgauna pagreitį. Šiandien Klaipėdoje apsilankė ir su meru susitiko susisiekimo ministro patarėjas Mindaugas Tarnauskas. Susitikimo metu aplankytas Burių gatvėje esantis švyturys bei aptartos galimybės Lietuvos transporto saugos administracijai perduoti šį švyturį Klaipėdos miestui ir atverti visuomenei kaip lankytiną objektą.

„Tiek susisiekimo ministerijos, tiek miesto bendras matymas – metas pereiti prie realių veiksmų. Klaipėda – jūrinis miestas – nusipelnė turėti tikrą jūrinį traukos objektą, kurį galėtų lankyti miestiečiai ir miesto svečiai. Džiaugiamės ministerijos palaikymu ir aktyvia pozicija bei tikime, kad būtinos procedūros bus sklandžios, o švyturys visuomenei bus atvertas kiek įmanoma greičiau“, –  sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos švyturys daugelį dešimtmečių buvo uždaru objektu uosto teritorijoje. Įvertinus visas aplinkybes, galutinį sprendimą dėl jo perėmimo priims miesto savivaldybės taryba. Susiekimo ministerija jau anksčiau yra skelbusi, kad savivaldybei perėmus švyturį ir atvėrus visuomenei, jo paskirtis – padėti laivams įplaukti į uostą – išliktų, nes tai svarbus navigacinis objektas jūrininkams. Lietuvos transporto saugos administracijos Jūrų departamento specialistai toliau rūpintųsi navigacine įranga.

„Didžiausias noras – pereiti prie konkrečių veiksmų, užtikrinant, svarbiausia, visus saugumo kriterijus, atliepiant įvairių institucijų ir įstaigų lūkesčius, rasti galimybę ir sprendinius, kad miesto ir miestiečių lūkestis atverti švyturį – tikrai įspūdingą vietą istoriniu ir kitais aspektais –  būtų išpildytas. Palaikymas tiek Transporto saugos administracijos, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, tiek pačios Susisiekimo ministerijos šiems lūkesčiams yra didžiulis“, –  sako M. Tarnauskas.

40 metrų aukščio švyturys, pasitinkantis į uostą įplaukiančius laivus, pastatytas ir įžiebtas 1796 m. Jis buvo vienas pirmųjų Baltijos jūros šiaurės rytų pakrantėje. Nuo pirmojo įžiebimo iki šių dienų švyturys buvo aukštinamas, įrengta daugiau atšvaitų, o per Antrąjį pasaulinį karą buvo visiškai sugriautas, tačiau 1945 m. atstatytas.