Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
LPF (Tautvydo JUKNEVIČIAUS) nuotr.
Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt
Klaipėdos plaukikai net ir karantino metu yra pastebimi ir sugeba įsitvirtinti tarp lyderių šalies mastu. Šįkart klaipėdiečių pavardes galima išvysti tarp geriausiųjų Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) organizuojamų ilgųjų nuotolių varžybų protokole. Dalis klaipėdiečių stovyklauja su Lietuvos plaukimo rinktine Elektrėnuose ir net saulėtojoje Tenerifėje.
Dėl Lietuvoje įvestų griežtų karantino ribojimų šiemet ilgųjų nuotolių varžybos vyksta neakivaizdiniu būdu - sportininkai tarpusavyje varžosi nepalikdami savo treniruočių vietų, o sporto mokyklos ir klubai varžybų etapus rengia jiems patogiu metu.
Iš viso suplanuoti trys etapai. Du iš jų jau įvyko.
Geriausiai visus tris etapus įveikę dalyviai (pagal surinktų FINA taškų sumą) bus paskelbti ištvermės karaliumi ir karaliene.
1 500 m geriausieji
Pirmajame etape dalyviai varžėsi 1 500 m laisvojo plaukimo stiliaus varžybose. Skirtinguose šalies baseinuose plaukė per 180 plaukikų.
25 m ilgio baseine 1 500 m laisvuoju stiliumi pirmąsias dvi vietas iškovojo buvę Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtiniai Martinas Tretjakas ir Igoris Kozlovskis. Pastaruoju metu Panevėžio sporto gimnazijoje besimokantis ir jai atstovaujantis M. Tretjakas šią atkarpą įveikė greičiausiai - per 16 min. 49,83 sek. (592 FINA taškai).
Už Martino nugaros liko pastaruoju metu Vilniuje gyvenantis ir „Impuls“ klubui atstovavaujantis I. Kozlovskis - 16 min. 51,09 sek. (590 FINA taškų).
Tarp dailiosios lyties atstovių greičiausia buvo Vilniaus miesto sporto centro plaukikė Gabrielė Burokaitė (18 min. 36,94 sek. 555 FINA taškai).
Klaipėdos 50 m baseine Lietuvos čempionai Silvija Statkevičius („Etobicoke Swim Club“) ir Džiugas Miškinis (Kauno plaukimo mokykla) buvo greičiausi tarp plaukikų, besivaržančių 50 m ilgio baseine. S. Statkevičius nuotolį įveikė per 18 min. 27,97 sek. (573 FINA taškai). Dž. Miškinis finišavo per 16 min. 44,08 sek. ir į savo sąskaitą įsirašė 652 FINA taškus (geriausias jo asmeninis rezultatas - 16.29,70).
Reklama
Antras tarp vaikinų buvo „Gintaro“ sporto centro auklėtinis Nojus Skirutis. Jis 1 500 m laisvuoju stiliumi įveikė per 16 min. 58,40 sek. (590 FINA taškų). Per plauką nuo prizininkų trejetuko - ketvirtas - liko kitas „Gintaro“ sporto centro ugdytinis Edvinas Česnakas (17 min. 14,05 sek., 597 FINA taškai).
800 m plaukimo lyderiai
Antrajame etape jau varžėsi per 230 sportininkų iš įvairių Lietuvos miestų. Šįkart jie plaukė 800 m laisvuoju stiliumi.
Plaukdami 25 m ilgio baseine, 800 m laisvuoju stiliumi distancijoje patys greičiausi buvo Vilniaus miesto sporto centro plaukikė Smiltė Plytnykaitė (9.23,79, 614 FINA taškų) ir Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinis Mantas Lisauskas (8.29,06, 660 FINA taškų).
Antrąją ir trečiąją vietas tarp vaikinų atitinkamai iškovojo M. Tretjakas (8 min. 40,06 sek., 619 FINA taškų) ir I. Kozlovskis (8 min. 43,90 sek., 606 FINA taškai).
Antrajame varžybų etape iš eilės 50 m baseine ir vėl greičiausi buvo S. Statkevičius (9 min. 35,07 sek., 599 FINA taškai) ir Dž. Miškinis (8 min. 45,85 sek., 635 FINA taškai).
Antrąją ir ketvirtąją vietas vėl iškovojo „Gintaro“ sporto centro auklėtiniai - N. Skirutis (8 min. 48,54 sek., 625 FINA taškai) ir E. Česnakas (8 min. 55,33 sek. 602 FINA taškai).
Paskutinis ilgųjų nuotolių varžybų etapas dar vyksta ir baigsis sausio 30 dieną. Suvestiniai rezultatai turėtų paaiškėti ateinančią savaitę.
Primename, kad į Tokijo olimpinių žaidynių plaukimo programą įtrauktos trys papildomos rungtys, iš kurių dvi skirtos ilgiesiems nuotoliams. Pirmą kartą istorijoje 1 500 m laisvuoju stiliumi rungtyje olimpinių medalių sieks moterys, o 800 m distancijoje - vyrai.
Išvyko į stovyklas
10 Lietuvos plaukimo rinktinės narių, tarp kurių ir „Gintaro“ sporto centro auklėtinis Danielis Kvederis, šiuo metu stovyklauja Tenerifėje, o trys mūsų miesto atstovai - Nojus Skirutis, Edvinas Česnakas ir Aušrinė Bakutytė su Lietuvos rinktinės nariais stovyklauja Elektrėnuose.
„Vyksta intensyvus darbas. Aukšto meistriškumo sportininkai treniruojasi „Gintaro“ sporto centre, laikomės saugių atstumų, sunku, bet dirbame. Laikydamiesi visų saugumo reikalavimų šeštadienį organizuosime ir trečiąjį ilgųjų nuotolių varžybų etapą - dalyviai plauks atskirai ir taip fiksuosime rezultatus“, - „Vakarų ekspresui“ sakė „Gintaro“ sporto centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui, einanti direktoriaus pareigas, Aldona Vaitkienė.
Planuoja naujas varžybas
Prieš kelias dienas jau rašėme, kad vasario 4-5 dienomis (ketvirtadienį ir penktadienį) Klaipėdos „Gintaro“ baseine susirungs pajėgiausi Klaipėdos plaukikai - vyks Klaipėdos miesto žiemos plaukimo čempionatas, o vasario mėnesio pabaigoje (18-20 dienomis) į uostamiestį medžioti olimpinių kelialapių suplūs ir geriausi mūsų šalies plaukikai.
Būtent pastarosiose šalies pirmenybėse jau bus galima siekti olimpinių normatyvų.
Pavasario pradžioje Klaipėdai patikėta organizuoti ir Baltijos šalių čempionatą. Jis vyks kovo 6-7 dienomis Klaipėdos 50 m baseine.
Dar vienas svarbių plaukimo čempionatų, kuris planuojamas organizuoti Klaipėdoje - Šiaurės šalių (Nordic) amžiaus grupių plaukimo čempionatas. Jis vyks liepos 10-11 dienomis, o tarp rengėjų yra įvardijami du miestai - Klaipėda ir Kaunas.
„Jeigu vėl bus galimybė, nuomosimės Klaipėdos baseiną, tęsime pradėtą darbą. Visiems sąlygos ten tinka ir patinka. Prieš Europos čempionatą dalis plaukikų vyks į aukštikalnes, į Siera Nevadą. O Lietuvos čempionate jų lauks nelengva užduotis - įvykdyti olimpinį normatyvą komandinėje vyrų estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi“, - kabėjo T. Kučinskas.
Jis akcentavo ir tai, kad geriausius Lietuvos jaunučius kviesis treniruotis kartu su suaugusiaisiais į Klaipėdą.
Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.