PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2025 m. Balandžio 24 d. 11:16

Klaipėdoje – festivalis „Savos bangos. Tvarios ateities kūrėjų laboratorija“: tvarumo idėjos, kurios virsta veiksmais

Klaipėda

Savos bangos. Organizatorių nuotr.

EtapliusŠaltinis: Pranešimas žiniasklaidai


357835

Vasaros saulėgrįžos dieną, birželio 21-ąją, Klaipėdos Danės skvere klaipėdiečius ir miesto svečius suburs „Savos bangos. Tvarios ateities kūrėjų laboratorija“ – ambicingas tvarumo festivalis, išaugęs iš nuo 2021 m. uostamiestyje vykusios tradicinės „Tvarios ateities kūrėjų laboratorijos“. Šį išskirtinį projektą, kurio tikslas – ne tik šviesti, bet ir realiai įtraukti visuomenę į tvarios ateities kūrimą, bendromis jėgomis organizuoja Lietuvos jūrų muziejus ir tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“.

Naujasis festivalis išsiskirs tuo, kad čia nebus abstrakčių pamąstymų apie globalinį atšilimą ar besaikį vartojimą. Vietoje to, lankytojai bus kviečiami tiesiogiai susipažinti su inovatyviais, jau egzistuojančiais sprendimais, kurie padeda mažiau vartoti, pakartotinai panaudoti ir perdirbti bei atrasti žaliosios energijos privalumus kasdienybėje.

„Puikia pajūrio tradicija tapusi „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija“ šiemet įgauna papildomą vardą – „Savos bangos“. Ir naują jėgą, nes prie jos jungiasi bendrovė „Ignitis renewables“. Pasitelkę geriausias šalies patirtis laboratorijoje po atviru dangumi ieškosime ir, esu tikra, surasime atsakymus, kaip būti energetiškai sumaniems ir tvariems. Mokysimės iš tų, kurie geba kurti naujus dalykus be poveikio gamtai, o gamtos teikiamą neišsemiamą energiją, pavyzdžiui, jūros vėjo, panaudoti inovacijoms“, – pasakoja Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.

„Savos bangos“ programa įspūdinga – nuo edukacijų ir interaktyvių demonstracijų iki meninio turinio. Festivalis prasidės Klaipėdos lėlių teatro misterija „Apie žuvis ir žmones“ – provokuojančia diskusiją apie plastiko taršą vandenynuose. Šis „Savų bangų“ atidarymo akcentu tapsiantis spektaklis nuo pat premjeros 2022 m. yra tapęs tikru teatro hitu.

Visą dieną taip pat veiks tradicinė klaipėdiečių ir uostamiesčio svečių pamėgta „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija“ – specializuota erdvė, kurioje savo inovacijas, atradimus ir pasiūlymus pristatys pirmaujančios Lietuvos mokslo institucijos, žaliosios energetikos įmonės ir aplinkosaugos organizacijos. Šios erdvės lankytojai turės progą susipažinti su inovacijomis, kurias kuria Valstybinis mokslinių tyrimų instituto Gamtos tyrimų centras, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, „Klaipėdos vanduo“, Klaipėdos universiteto STEAM centras, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Lietuvos energetikos institutas, Lietuvos Jūrų muziejus ir kiti.

Visą dieną taip pat vyks įmonių, organizacijų ir įstaigų, kurioms rūpi Baltijos jūros ekosistemos išsaugojimas, edukacinė mugė, interaktyvios pažintinės veiklos su mokslo įstaigomis bei menininkų ir bendruomenės kūrybinės dirbtuvės. Jose specialaus meninio objekto kūrimą koordinuos profesionalūs menininkai iš Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto, tačiau jo bendraautoriais taps visi renginio lankytojai. Šis tvaraus meno kūrinys bus simbolinis suvenyras, primenantis, kad ateities kūrimas prasideda nuo paprastų veiksmų.

Festivalio svečiai galės dalyvauti ir „Ekoprotmūšyje“, kuriame reikės atsakyti į įvairius įdomius klausimus apie ekologiją, tvarumą ir žaliąsias technologijas. Dalyviai galės prisijungti prie protmūšio naudodami QR kodus ir mobiliuosius telefonus, o nugalėtojų lauks specialūs tvarūs prizai.

Pasisemti žinių kvies diskusija „Kas yra tikrasis tvarumas“, kurioje įvairių sričių profesionalai – nuo mados ir meno iki ekologijos ir technologijų verslo – aptars dažniausius tvarumo mitus ir realias galimybes gyventi sočiai, gražiai ir tvariai. Diskusija bus orientuota į praktinius sprendimus ir realius iššūkius.

Pavakare festivalio svečių lauks netikėta ir šmaikšti programos dalis – specialiai festivaliui sukurta „K2 Comedy“ klubo komikų programa, kurioje žinomi Lietuvos komikai su humoru žvelgs į Baltijos jūros reikšmę Lietuvai, ekologiją ir mūsų įpročius.

Galiausiai, po dalyvių apdovanojimo ceremonijos, festivalis pasieks kulminaciją su ypatingu muzikiniu pasirodymu – violončelininkų grupė „Voiceless“ atliks specialiai šiam renginiui aranžuotą M. K. Čiurlionio kūrinį „Jūra“. Šis pasirodymas simboliškai sujungs M. K. Čiurlionio metus, jūros tematiką ir šiuolaikinį požiūrį į klasiką.

„Savos bangos“ – tai ne vienos dienos šventė, o ilgalaikė iniciatyva, kuri kvies gyventojus, organizacijas ir įmones prisidėti prie tvarios ateities kūrimo savo kasdieniais pasirinkimais ir veiksmais. Festivalis yra atviras visiems – tiek žmonėms, besidomintiems ekologija, tiek tiems, kurie tiesiog ieško įdomių ir prasmingų veiklų savaitgalį.

#KLAIPĖDA#FESTIVALIS#SAVOS#BANGOS#TVARI
#ATEITIS#KŪRĖJAI#LABORATORIJA#TVARUMAS