PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Gegužės 15 d. 13:48

Klaipėdietė parodė, kaip atsinaujino komodą: iš „pavargusios“ ir margos – į prabangią žalią

Vilnius

Prieš ir po @ Rūta Girgždutaitienė

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


175113

Lietuvaičių išradingumu neabejoja niekas. Atėjus pavasariui, vis daugiau moterų griebia į rankas švitrinį popierių, dažus, ir imasi pačios atnaujinti morališkai ar fiziškai pasenusius baldus. O gautais rezultatais su bendramintėmis dalijasi socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Prieš ir po“.

Kaip ji atnaujino prieš keliolika metų pirktą komodą, su internautais pasidalijo ir klaipėdietė Rūta Girgždutaitienė.

„Mačiau daug komodų, kurias pakeitėt. Pabandžiau ir aš. Ilgą laiką po laiptais stovėjo, pirkta prieš 14 metų „Jysk“ parduotuvėje. Nušveičiau kiek buvo įmanoma ir perdažiau kita spalva. Truputį detalių prilipdžiau. Dabar po laiptais stovės žalia“, – džiaugiasi moteris, grupėje pasidalijusi atnaujinto baldo nuotraukomis.

Klaipėdietė sutiko naujienų portalui Etaplius.lt daugiau papasakoti apie patį darbo procesą ir pasidalinti, kas įkvėpė pokyčiams.

Ryžosi prikelti baldą naujam gyvenimui

„Yra sakoma, kad geriausi dalykai gimsta neplanuotai. Nors mano profesija visiškai nesusijusi su menu, tačiau laisvu laiku mieliau tapau, nei sportuoju, – pasakoja prokurore dirbanti moteris. – Namie pilna daiktų, kurie nusidėvėjo ar tiesiog nusibodo. Skubi juos pakeisti kitais ir to džiaugsmo būna neilgai. Vėliau jų jau nepastebi.“

Rūtos teigimu, ši komoda šeimos namuose atsirado prieš keturiolika metų, nebrangiai nupirkta tiesiog iš „Jysk“ parduotuvės.

„Gimus sūnui, reikėjo vaiko daiktus kažkur sudėti, todėl „Jysk“ parduotuvėje radom tai, kas mūsų šeimos biudžetui ir vaiko gerovei tiko. Vėliau komoda tarnavo kito vaiko daiktams sudėti. Ilgainiui ji liko vaikų kambaryje.

Buvo laikas, kuomet leidau vaikams ją papuošti pagal jų įsivaizduojamą pasaulį, tam, kad nepieštų ant sienos, bet ir to neišvengiau (šypsosi – red. past.). Taip vienas stalčius tapo mėlynos, kitas geltonos spalvos. Duktė ją apklijavo lipdukais. Laikui bėgant, vaikų kambaryje atsirado nauji daiktai, nauji baldai. Komodai vietos ten neliko“, – daikto istorija dalijasi R. Girgždutaitienė.

185814393-489040805754899-6737299024531012309-n.jpg

Meniškos sielos ir tapyti mėgstanti moteris neskubėjo gero daikto mesti lauk: „Kuriam laikui ji vietą rado po laiptais, kurioje sukroviau tapybai reikalingas įvairiausias priemones. Kadangi ten tamsoka, todėl aptrinta, nuspalvinta ir puošta lipdukais ji netrukdė niekam.“

Lankydamasi internete, Rūta netrukus ėmė pastebėti, jog daugybė žmonių patys imasi atnaujinti savo pasenusius ir nusidėvėjusius baldus.

„Skaičiau komentarus ir mąsčiau apie savo seną komodą. Internetinėje parduotuvėje nusipirkusi medžio dekoro detales bei dažus nusprendžiau bandyti atnaujinti baldą“, – naujienų portalui pasakoja ji.

Iš margos – į žalią

Darbų eiga – visai nesudėtinga. Tereikia švitrinio popieriaus ir baldų dažymui pritaikytų patinkančios spalvos dažų.

befunky-collage-1.jpg

„Pirmiausiai komodą švitriniu popieriumi nušveičiau. Kad pirštų nenusizulinčiau, pasiskolinau elektrinį prietaisą, ant kurio dedasi švitrinio popieriaus lakštai. Buvau girdėjusi, kad baldo restauravimui naudojamas gruntas, tačiau jo nenaudojau. Apie gruntą nesidomėjau, nežinojau kiek jo reikia ir kaip jį tepti.

Baldo rankenų nenuėmiau vien todėl, kad naujų (kitokių) nebuvau nusipirkusi. Kita vertus, paprasčiausiai tingėjau tuos varžtelius atsukinėti. Pamaniau, kad tiks ir senos. Tik reikės atsargiai ir kruopščiai aplink jas dažyti.

Dviem sluoksniais baldą nudažiau žalia spalva. Baldo viršų ir kojas – tamsiai pilka spalva. Dažymui naudojau volelį, o kraštus ir kampus nutepiau teptuku.

Nudžiūvus spalvai, medžio dekoro detales priklijavau ir jas taip pat nudažiau žalia spalva“, – apie proceso eigą portalo skaitytojams pasakoja klaipėdietė.

Sukūrė pasendinto medžio efektą

Jeigu baldą norėsite dažyti tik viena spalva, aukščiau paminėto proceso visiškai pakaktų. Vis dėlto, Rūta sumanė baldo spalvą vietomis dar šiek tiek patamsinti, norėdama sukurti sendinto medžio efektą.

„Vėliau bandžiau šešėliuoti. Baldo šonus tepiau ta pačia pilka spalva, o užtepus medvilnine šluoste tryniau. Gavosi kraštai tamsesni, bet atrodė lyg išpurvinti. Nepatiko, teko vėl užtepti žalios spalvos.

Tada kilo mintis purkšti dažais, kuriuos pirkau viename iš prekybos centrų. Dekoro detales šiek tiek akcentavau aukso spalvos akriliniais, tapybai skirtais dažais.

Vėliau komodą nupurškiau universaliu, tinkančiu dažytiems paviršiams, matiniu laku. Gal reikėjo pirkti ir tepti tepamą laką, nežinau. Bet norėjosi greitesnio rezultato“, – dalijasi R. Girgždutaitienė.

186219833-823735951607326-4717089969627633663-n.jpg

Klaipėdietė džiaugiasi, kad dabar komoda ir vėl atrodo tarsi nauja. „Galės tarnauti bent jau dar keturiolika metų“, – juokiasi ji.

Galutinė komodos atnaujinimo darbų sąmata – apie 50 eurų. 

„Trys dekoro detalės kainavo 17,34 Eur, keturios mažos detalės 11,56 Eur, dažai apie 10 Eur (bet jų pakankamai liko), darbo įrankiai iki 10 Eur ir lakas 3 Eur. Brangiausios buvo medžio dekoro detalės, bet pigesnių internetinėje erdvėje neradau“, – apibendrina pašnekovė.