Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Jums visai nebūtina turėti 600 draugų feisbuke ar tiesiog perpildytą socialinių ryšių dienotvarkę. Tinklapis prevention.com pataria, kaip puoselėti draugystę, kad jūsų santykiai ilgą laiką išliktų artimi. Kiekvienai moteriai būtinos 8 draugės.
1. Vaikystės draugė
Ji vis dar prisimena, kokia pamišusi dėl vaikinų ir artistiška buvote, kai jums buvo 16.
Ilgalaikės artimos draugės yra ypatingos dėl daugelio priežasčių. Jos pažinojo jus ir jūsų šeimą tuo metu, kai jūs augote, ir galimas daiktas, prisimena apie jus daugybę dalykų, kurių niekas kitas nežino. Šios draugės jums primena, kad jūs vis dar tebesate ta pati asmenybė, kokia visad buvote.
2. Nauja draugė
Priešingai nei jūsų mokyklos draugai, naujai įgyti draugai neturi išankstinės nuomonės apie jus.
„Sendami mes įsisukame į rutiną“, – sako psichologė Pamela McLean iš Santa Barbaros, Kalifornija. Nauji draugai inicijuoja kitokį mąstymo ir gyvenimo būdą. Virdžinijos Technikos koledžo profesorė Rosemary Blieszer tyrinėjo vyresnių moterų draugystės ryšius ir nustatė, kad naujos draugės duoda dar daugiau – jos įjungia jus į kitų žmonių tinklą. Tas tinklas gali būti naudingas, kai jūs ieškote kito darbo ar naujo širdies draugo.
3. Sporto treniruočių draugė
Ji ištemps jus pabėgioti tomis dienomis, kai būsite linkusi kiurksoti ant sofos.
Ekspertai sutinka, kad judėjimas – nesvarbu, ar tai būtų vaikščiojimas, golfo žaidimas ar salsos šokimas – yra vienas iš svarbiausių dalykų, gerinančių jūsų dvasinę ir fizinę sveikatą ir ilginančių gyvenimo trukmę. O gera draugė gali būti stimulu, padedančiu tiems sveikiems įgūdžiams įsitvirtinti. Konektikuto universiteto mokslininkai ištyrė 189 moteris, kurių amžius buvo 59-78 metai, ir nustatė, kad stipri socialinė parama kaip tik ir buvo tas stimulas, kurio dėka moterys sugebėjo mankštintis ištisus metus.
4. Dvasinė draugė
Tyrimai rodo, kad buvimas dvasinės bendruomenės (nebūtinai religinės) nare, padeda žmonėms išlikti dvasiškai stipriems.
Duke universiteto medicinos centro (Jungtinės Valstijos) atliktas tyrimas nustatė, kad žmonės, kurie reguliariai lankė bažnyčią ar buvo užsiėmę tokia veikla, kaip malda, meditacija ar Biblijos skaitymai, 50% sumažino savo riziką mirti per 6 metų laikotarpį, lyginant su kitais tokio pat amžiaus ir tokios pat sveikatos žmonėmis.
Lankykitės vietinėje bažnyčioje – dalyvaukite savanoriškoje veikloje, lankykite paskaitas.
5. Jaunesnė draugė
Kaip jūs sugebate susitvarkyti su trimis vaikais, dirbdama pilną darbo dieną? 10 metų už jus jaunesnė draugė tikrai norėtų tai sužinoti.
Tyrimai rodo, kad svarbiausias laimingo gyvenimo elementas yra galimybė ugdyti kitus ir būti naudingu kitiems – gaminant sveiką maistą ar perduodant tai, ką įgijote per patirtį. Daugelis moterų realizuoja save augindamos vaikus, bet patarinėjimas jaunesnėms draugėms (pavyzdžiui, biure), gali jums suteikti tą patį jausmą.
6. Jūsų partnerio draugai
Jūsų santuokai naudinga draugystė su jūsų vyro bičiuliais.
Kuo daugiau poros šeimos ir draugai bendrauja tarpusavyje, tuo sutuoktiniai jaučiasi laimingesni, praėjus 1 metams po vedybų, nustatė mokslininkai, ištyrę 347 porų socialinius ryšius. Mokslininkus nustebino tai, kad sutuoktinio įtraukimas į savo draugų ratą buvo beveik toks pat svarbus šeimos laimei, kaip ir galimybė jam ar jai pasijusti jūsų šeimos nariu.
7. Jūsų mama
Pensilvanijos valstybinio universiteto atlikto tyrimo duomenimis, apie 85 proc. suaugusių moterų sako, kad jų santykiai su motinomis yra artimi.
Nepaisant neišvengiamų konfliktų, kylančių tarp suaugusių dukrų ir mamų, bendrai paėmus, jų tarpusavio santykiai yra tvirti, palaikantys ir artimi. Šie ryšiai labai vertingi, nes mamos ir dukros labai daug reiškia vienos kitoms. Jei jūs norite būti artimos, bet vis susiduriate su tomis pačiomis kliūtimis, štai keletas patarimų, kaip įveikti dažniausiai pasitaikančius sunkumus:
Kiek neramu dėl per artimų santykių? Su tuo susidūrusios dukros pripažįsta, kad jų mamos nori daugiau laiko praleisti kartu. Vietoj to, kad pasakytų savo mamoms, kad jos negali to padaryti, tos dukros sutelkia dėmesį į tai, kokią naudą jos abi galėtų iš to gauti, ir į tai, ką jos galėtų nuveikti dėl savo mamų.
8. Jūs pati
Tikriausiai jūs esate tokia kaip ir daugelis moterų – viską mesite, kad tik padėtumėte draugei, kuriai reikia pagalbos – tik nieko nedarote, kad padėtumėte sau.
Tai kaip būtent padėti sau pačiai? Reikia pradėti nuo savęs pažinimo, sako tinklapio prevention.com patarėja Pamela Peeke, Merilendo universiteto docentė. Anot jos, savęs pažinimas yra nepaprastas nuotykis. Pagalvokite, kas jus verčia pamilti kitus žmones: kokie dori, nuoširdūs ir rūpestingi jie gali būti, pamąstykite apie tai, kokią besąlygišką meilę jie siūlo, nesvarbu, kokia ji bebūtų. Argi ne taip jūs turėtumėte galvoti ir apie save?
Docentė pataria kaip priminimą nuolat kartoti tokią mantrą: aš myliu ir gerbiu save lygiai taip pat, kaip ir kitus man svarbius žmones. Kad suteiktumėte sau tą švelnumą ir rūpestį, kurio jūs nusipelnėte, užrašykite 7 dalykus, kurie jus pradžiugina (vakarienės gaminimas, pokalbis su drauge ar draugu, bėgiojimas, knygos skaitymas ir pan.), ir būtinai kiekvieną dieną atlikite bent vieną iš jų.