Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Sigita Bardauskienė šiuo metu rūpinasi ne tik keliomis namuose augančiomis katėmis, bet ir būriu beglobių murklių.
Erika ŠivickaitėŠaltinis: Etaplius.lt
Dar būdama vaiku joniškietė Sigita Bardauskienė matė puikų pavyzdį, kaip reikia mylėti tuos, kurie yra silpnesni už mus. Tuo sektinu pavyzdžiu buvo ir iki šiol tebėra jos šviesios atminties tėtis Augustinas Papreckis, kuris negalėjo abejingai praeiti pro gatvėje šąlančius ir alkstančius beglobius. Šiandien moteris globoja į savo gyvenamąjį kvartalą priklystančius katinus. ,,Tiems gyvūnams atiduodu ne tik daug laiko, bet ir daug širdies, todėl jei kokią dieną nebepasirodo koks katinėlis, atrodo, išnyksta ir dalelytė manęs“, - sako S. Bardauskienė. Tiesa, pašnekovė apgailestauja, kad ne visi jos globojami gyvūnai suranda taip trokštamus namus, tačiau ji tiki, kad kai kuriems tiesiog reikia sulaukti savo žmogaus.
Kadangi joniškietė gyvena viename iš miesto daugiabučių namų, tai globoti ir prižiūrėti pulkelį benamiukų kurį laiką buvo gana sudėtinga, kol kartą su keliomis bičiulėmis nusprendė įrengti kačių viešbutuką. ,,Pašerdavome priklystančias kates, kurios vis atsivesdavo kačiukų. Globojamų gyvūnų skaičius augo ir tokia situacija netenkino kai kurių daugiabučių namų gyventojų. Vieni pyko, kiti išdrįsdavo ir paspirti, ir akmenį paleisti...Nusprendėme kažką daryti, kad būtų gerai ir gyventojams, ir gyvūnams. Surinkome daugiabučio namo gyventojų parašus, kad netoliese atsirastų vieta, kur gyvūnai galėtų būti šeriami ir rastų užuovėją nuo žvarbaus vėjo“, - apie unikalią idėją pasakoja S. Bardauskienė. Iniciatyvių moterų, rajono savivaldybės ir kitų bendraminčių dėka jau keleri metai šalia gyvenamųjų daugiabučių namų kvartalo iš medžio drožlių plokščių stovi suręstas ir vaizdo kamerų stebimas vadinamas kačių viešbutukas. Šiuo metu jame gyvena 12 sterilizuotų, nukirmintų ir nublusintų kačių, belaukiančių savojo žmogaus. Anot joniškietės, 24 katės jau yra radusios namus.
Pačios kilniaširdės namuose niekada netrūko kačių. Pirmoji jų atsirado maždaug prieš du dešimtmečius, Kūčių išvakarėse. Ruošdama šventinę vakarienę, moteris išgirdo kažką krebždant prie durų. Atidarė ir mažas, suvargęs keturkojis gyvūnėlis nedrąsiai įėjo vidun. ,,Katytė buvo labai išalkusi. Turbūt prieš ją naudotas ir smurtas, nes bijodavo staigių rankos judesių. Pavadinau ją Nagle, kuri pas mane išgyveno 18 metų“, - apie pirmojo augintinio atsiradimą pasakoja S. Bardauskienė. Praėjo metai po Naglės atsiradimo ir moteris gyvenamojo namo rūsyje surado antrą katinėlį, kurį pavadino Maže. Tuo metu jos namuose meilę surado dvi katės. Trečioji katė – į kitą miestą gyventi išvykusių vaikų palikimas. Katytė, vardu Micė, iki šiol yra šeimininkės lepinama ir prižiūrima. Ji drąsiai keliauja po gyvenamojo namo teritoriją, nes jos kaklą puošia medalionas su graviruotu jos vardu ir šeimininkės telefono numeriu. Katytei paklydus, lengvai būtų galima surasti jos namus. Ketvirtoji augintinė – Braškytė-Vanilė. Ji buvo surasta ant važiuojamosios kelio dalies vos gimusi. Naujagimė pateko pas geraširdę Sigitą, kuri nepaliko jos likimo valioje. ,,Esu miegalė, tad buvo baimė, kaip aš prabusiu, nes katytę reikėjo maitinti kas dvi valandas. Pradžioje buvo sunku, o vėliau pripratau. Dabar katytei jau 3 mėnesiai“, - šypsosi ant rankų laikydama naująją savo augintinę Sigita. Micė geranoriškai priėmė į namus netikėtai patekusią mažylę. Dabar jos namuose – dvi katės.
Moteriai rūpintis beglobiukais padeda Gražina Stasiulienė, Staselė Zakarauskienė, Birutė Lingevičienė, Indrė Dijokaitė. Žiemos metu jos šildo maistą prie viešbutėlio besibūriuojantiems katinėliams, dažniau nueina pažiūrėti, ar viskas gerai, ar ko netrūksta.
,,Džiaugiuosi, kad sutinku gerų ir neabejingų žmonių. Jų kur kas daugiau nei tų blogų. Esu be galo dėkinga visiems pagalbininkams. Norėčiau palinkėti kiekvienam besąlygiškai mylėti gyvūnus, nes jie myli žmogų lygiai tokia pat meile. Mes sakome, kad reikia bijoti žmogaus, nemylinčio gyvūnų“, - pokalbio pabaigoje atsidūsta pašnekovė.