Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Pexels.com nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai
Vėjas lengvai gali pakelti sunkią kepsninę
Artėjant savaitgaliui, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis kviečia vasarotojus išlikti budriais ir pasirūpinti savo kepsninėmis.
„Norėčiau atkreipti tiek tų žmonių dėmesį, kurie kepsninėmis naudosis, tiek tų, kurie planuoja išvykti savaitgaliui ir palikti būstą neprižiūrimą“, – sako Artūras Juodeikis.
Anot jo, šiemet kepsninių savininkai jau patyrė nuostolių už daugiau nei 22 tūkst. eurų – nelaimių nutiko tiek dėl audrų, tiek dėl ilgapirščių. Su kepsninėmis atsargiau vertėtų elgtis ir norint išvengti gaisro.
„Mūsų bendrovės duomenys rodo, kad brangiausi ir dažniausi nuostoliai būna dėl audrų – pučiant stipriam vėjui lūžta medžiai, kurie krenta ant namų turto, tarp jų ir ant kepsninių, kurios dabar kainuoja vis daugiau – todėl ir žmonės patiria vis didesnius nuostolius. Taip pat stiprus vėjas nuverčia kepsnines, jas sudaužo ar sugadina tam tikras jų dalis“, – pasakoja „Lietuvos draudimo“ ekspertas.
Kaip sako A. Juodeikis, panaudojus kepsnines, jas vertėtų įvežti į namų vidų ar stabiliai prirakinti, kad sunkios ir brangios kepsninės nesudužtų ar nesudaužytų apink esančių daiktų. Anot jo, gali pasirodyti, jog kepsninė sunki ir vėjas jos nepakels, tačiau iš klientų nusiskundimų akivaizdu, jog vėjas tikrai pakelia ir tokius sunkius daiktus.
Ilgapirščiai itin pamėgo kepsnines
„Prirakinti ar į namo vidų įvežti kepsnines dar svarbu ir dėl ilgapirščių. Šiemet jie labai aktyvūs ir nuostolių sumos dėl vagysčių yra ženkliai išaugusios, lyginant su pernai metais. Vagystės yra dar vienas aspektas, dėl kurio gyventojai turėtų susirūpinti bei pagalvoti, kaip užtikrinti savo turto saugumą“, – sako Artūras Juodeikis.
Anot eksperto, vagys šiemet net iš įstiklintos terasos antrame aukšte sugebėjo pavogti sunkią Kamado tipo kepsninę.
„Išties nereikėtų nuvertinti vagių, kurie, panašu, išmano ,kaip atlikti savo darbą ir vis atranda naujų būdų bei taikinių. Kalbant apie nuosavų namų kiemus, ilgapirščiai vis dažniau naudoja dronus – jais apsižiūri aplinką, o kai savininkų nėra namuose – apšvarina kiemus. Kepsninės nelieka nepastebėtos, nes jų kainos vis kyla, atsiranda vis daugiau brangesnių aksesuarų, papildomų kepsninių dalių, kurios yra vertingos“, – dėmesį atkreipia „Lietuvos draudimo“ ekspertas.
Jis primena, kad savo kiemo ar balkono filmavimas, fotografavimas bei visko talpinimas socialinių tinklų paskyrose taip pat padeda vagims susiplanuoti vizitą į terasą ar kiemą ir ilgai jame neužtrukti – ilgapirščiai atkeliauja gerai pasiruošę. Ypač tam pasitarnauja įvairios grilinto maisto mėgėjų grupės, atskirų miesto rajonų bendruomenių grupės, kuriose sekėjų daug, tad lengva būti nepastebėtam ir sekti norimus asmenis, į kurių turtą yra taikomasi.
Svarbu saugotis nuo gaisro
Artūras Juodeikis galiausiai kviečia nepamiršti ir pačių žmonių saugumo grilinant maistą.
„Nemažai nuostolių nutinka ir dėl savininkų neatsargumo bei nerūpestingumo. Pastaruoju metu vis mainosi orai, pakyla vėjas, todėl svarbu apžiūrėti, ar nepaliekama įkaitusi kepsninė, ar greta jos esantys daiktai negali užsidegti“, – sako A. Juodeikis.
Jis primena, kad kepsnines ar krosneles draudžiama statyti arčiau kaip šešių metrų atstumu iki pastatų. Visgi, visiškai šalia namo, terasoje ar net balkone besikūrenanti kepsninė Lietuvoje tebėra gana dažnas reiškinys.
„Be to, kepsninės ir šašlykinės neturėtų būti statomos ant sausos, nenušienautos žolės, arti tvorų, medžių, krūmų ar kitų lengvai degančių objektų. Po kepsninėmis turi būti įrengtas ir nedegus pagrindas.
Ugnies žalos nuo kepsninių nėra dažnos, tačiau itin pavojingos – gaisrai apskritai yra didžiausias pinigines žalas atnešantys įvykiai. Todėl labai svarbu saugoti savo turtą ir būti atsargiems. Vidutinė žala gali siekti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų“, – sako A. Juodeikis.
Naujausias „Lietuvos draudimo“ prekės ženklo tyrimas rodo, jog Lietuvos gyventojai jį laiko pačiu patikimiausiu draudimo prekės ženklu Lietuvoje, ypatingai daug balų apklaustieji bendrovei skiria už tai, jog ji objektyviai vertina klientui padarytos žalos nuostolį, paprastai ir sklandžiai jas tvarko bei greitai sureguliuoja (KOG apklausa, 2021 m. gruodis, 18-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojai). Savo draudimą apskritai bendrovei patiki kas trečias besidraudžiantis šalies pilietis.