PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2023 m. Liepos 7 d. 14:04

Į pagalbą nusikalsti linkusiems jaunuoliams – gamtos intelekto ugdymo metodika

Kelmė

Augustės Tomkutės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


272288

Liepos 3-4 dienomis Kelmės rajone praūžė VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro organizuota stovykla jaunimui. 14-29 metų jaunuoliai būrėsi į lyderystę skatinančias veiklas, diskusijas, dirbtuves ir, pasitelkiant kūrybiškumą, tobulino socialinius įgūdžius.

Į projekto „Gamtos intelekto ugdymas: į pagalbą nusikalsti linkusiems jaunuoliams“ lyderystės stovyklą susibūrė 10 jaunuolių. Dvi dienas trukę užsiėmimai „Miego klinikų“ sodyboje įtraukė dalyvius į gausybę suplanuotų veiklų.

Stovyklos užsiėmimuose buvo taikoma gamtos intelekto ugdymo metodika, kuri jaunuoliams suteikė naujus potyrius. Jaunimui teko susidurti su įvairiais iššūkiais, skatinančiais komandinį darbą, strateginį mąstymą bei lyderystę. Stovyklos dalyvių kūrybiškumui reikštis buvo rengiamos dirbtuvės, kurių metu jaunimas ypatingą dėmesį skyrė bendravimo įgūdžių lavinimui.

„Ši metodika apima emocinius, pažintinius bei dvasinius ryšio su gamta kūrimo būdus ir aktyvias veiklas gamtoje, padedančias jauniems žmonėms ugdyti socialines ir emocines kompetencijas, stiprinti moralinius įsitikinimus, geriau suprasti save kaip ekologinės-socialinės sistemos dalį. Pasitelkiant komandines, kūrybines užduotis gamtoje, skatinamas efektyvus sprendimų priėmimas, bendradarbiavimo įgūdžiai. Patyriminių veiklų metu jauni žmonės per aktyvų patyrimą gamtoje įgyja emocinių, pažintinių ir dvasinių kompetencijų“, – pasakoja projekto koordinatorė Jūratė Brazauskienė.

Visi susibūrę jaunuoliai buvo skatinami dalyvauti diskusijose, kurių metu tobulino gebėjimus išsakyti savo nuomonę bei su pagarba išklausyti ir priimti kitus. Stovyklos dalyviai noriai įsitraukė į veiklas ir vieningai sutarė, kad netradiciniai išbandymai jiems suteikė daug naudingų gyvenimiškų žinių.

„Pirmas įspūdis buvo labai nuostabus, nes visi buvo labai draugiški ir malonūs, iš karto pasitiko mus. Šiaip tai – jauki vieta stovyklai,“ – pirmuoju įspūdžiu dalijosi stovyklos dalyvė Vigantė. Jos nuomone, projekto metu rengiami užsiėmimai yra naudingi gerinant socialinius įgūdžius, mat jie suteikia drąsos atsiverti ir priimti ne tik save, bet ir kitus.

Nors nepalankūs tų dienų orai užkirto kelią vandens pramogoms, rasta būdų, kuo jas pakeisti. Jaunuoliai didžiąją dalį laiko leido lauke – gamtos apsuptyje. Buvo organizuojami įvairūs žaidimai, žygis tyloje užrištomis akimis.

„Potyriai, kuriuos mes patiriame gamtoje, visada atveria jauno žmogaus emocijas, socialinius įgūdžius, kūrybiškumą, savarankiškumą, bendradarbiavimą tarpusavyje, pagalbą kitam“ – apie projekto propaguojamą gamtos intelekto ugdymo metodiką kalbėjo savanorė Sandra.

Užimtumas stovyklos dalyviams buvo nemokamas. Projektą finansavo Jaunimo reikalų agentūra.


Foto galerija: